https://yemek.com/tarif/pilic-topkapi-2/ | Piliç Topkapı Tarifi

Yeni Yıl Sofranıza Çok Yakışacak 21 Nefis Yılbaşı Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yılbaşı yemeği denince ilk akla gelen hindiyi sevmeyenler içinse nefis yılbaşı yemekleri hazır ettik aşağıya. Akıllarında soru işareti kalmasın "Yılbaşı menüsünü nasıl belirlesem acaba?" diye endişelenmesinler istedik. Evde yılbaşı geçireceklerin menüsünü birlikte hazırlayacağız anlayacağınız.

Usul usul giriyoruz 2023'e, hadi yılbaşı sofrası hazırlıkları başlasın, yılbaşı yemeği hazırlansın!

 • Fırında bütün tavuk tarifi

Yılbaşını hindi değil tavukla geçirmeyi tercih edenleri hemen bu nefis tarifimize doğru alalım. Onu tüm lezzetiyle yılbaşı soframızın başköşesine oturtalım.

Tam bir yılbaşı yemeği o: Fırında bütün tavuk tarifi

 • Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

Fırında bütün bir tavuğu bile pişirseniz tüm konuklarınızı doyuramama ihtimalinden endişeliyseniz böyle buyurun lütfen. Garnitürlerle ortalığı kasıp kavuracak bir tariften söz ediyoruz.

Yılbaşına tok gireceğinizden şüpheniz olmasın: Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

 • Ankara tava tarifi

Ankara'nın en sevilen lezzetlerinden Ankara tavayı bu güzel günde evimize davet etmeyeceğiz de ne zaman edeceğiz öyle değil mi?

Gecenin yıldızı o: Ankara tavası tarifi

 • Beşamel soslu tavuk tarifi

Daha önce buralarda mutlaka okudunuz. Bir tarifte beşamel varsa, orada ağzının tadını bilen birileri var demektir.

Tavukla daha da nefistir: Beşamel soslu tavuk tarifi

 • Mişöriz tarifi

Bolca insanı çok pratik bir tarifle doyurabileceğinizi söylesek? Arnavutça etli pilav anlamına gelen mişöriz bütün tavukla yaptığınız en güzel yemek olacak.

Pilavından da koy: Mişöriz tarifi

 • Tavuk kapama tarifi

Balkan göçmenlerinin mutfaklarından eksik etmediği bir tarifle devam ediyoruz. Tavuk ve pirinç pilavının uyumunu sevenlerin kaçırmaması gereken nefis bir ana yemek o.

Doymayan kalmasın: Tavuk kapama tarifi

 • Tavuk rosto tarifi

Dışı çıtır çıtır mısır gevreğiyle kaplı içi sulu ve yumuşacık bir tavuk yemeği düşünün. İçi bol garnitürlü tavuk rosto tam da böyle akşamlar için.

10 dakikada hazırlanır: Tavuk rosto tarifi

 • Milföyde tavuk baget tarifi

Hem sunumuyla hem de lezzetiyle özel sofralara yakışacak, yedikçe yedirtecek bir lezzet o. Fırında nar gibi kızaran tavuk bagetlere milföy sarıyoruz, çıtırlığını zirveye çıkarıyoruz.

Kap bir tane: Milföyde tavuk baget tarifi

 • İslim kebabı tarifi

İslim kebabını yaptınız. 31 Aralık gecesi saat 8 ile 9 arasında bir yerlerde kurduğunuz sofranın göbeğine oturttunuz. İşte o saatten sonra mahalle karışır. Kokuyu duyan size gelir...

Tam da bu yüzden bol bol yapmakta fayda var: İslim kebabı tarifi

 • Soslu biftek tarifi

Yılbaşı gecesi bu, gidip de her akşam yaptığınız köfteyi yapmak istemeyeceksiniz bu gece muhtemelen. Biraz cesur olabilirsiniz yeni yıla girerken, farklı şeyler deneyebilirsin.

Onun gibi: Soslu biftek tarifi

 • Şişte milföylü köfte tarifi

"Yılbaşı gecesi de olsa ben köfte yaparım, köfteden güzeli mi var?" derseniz yeni yıl akşamına yakışır nefis bir önerimiz olacak. Şişlere bir bir dizilmiş, milföylerle şekli daha da havalı bir hale gelmiş bu köftelerle misafirleriniz tüm yıl sizi konuşacak. Yalnız hemen uyaralım...

Yılbaşı akşamını tarif vererek geçirebilirsiniz: Şişte milföylü köfte tarifi

 • Piliç Topkapı tarifi

Zengin ve aromatik iç pilavı, lokum gibi tavuk but eti ve nar gibi kızarmış dışıyla; en gösterişli saraylarda yemek yiyormuş hissi yaşatacak bu tarifi mutfağınızda yapın, saray sofraları evinizde kurulsun.

Lezzet partisi: Piliç Topkapı tarifi

 • Kuzu incik tarifi

Özel günlerin vazgeçilmez et yemeklerinden olan kuzu inciği de unutacak değildik. Pişirirken verdiğiniz emek, onu özel kılıyor.

Lokum gibi sofralara çıkıyor: Kuzu incik tarifi

 • Fırında etli patates tarifi

Eğer yılbaşı akşamı için tercihiniz kolayca pişirebileceğiniz bonfileden yana olursa onu şöyle lezzetlendirip patateslerle bir arada sunarak çok şık, çok doyurucu sofralara imza atabilirsiniz.

Renkleriyle de yılbaşı sofrasına çok yakışır: Fırında etli patates tarifi

 • Beğendili tavuk baget tarifi

Çağırın sevdiklerinizi, sizin evde toplanın bu yeni yıl akşamında. Fırına da atın misler gibi beğendili tavuk bagetleri...

Fırından çıkmasıyla bitmesi bir olacak: Beğendili tavuk baget tarifi

 • Havuçlu tavuk kapama tarifi

Bir tepsi yemek yapayım tüm ev doysun istiyorsanız ama özel günlere de yakışsın diyorsanız havuçlu tavuk kapama sizin için geliyor. Yedikçe yediriyor.

Rengi yeter: Havuçlu tavuk kapama tarifi

 • İtalyan usulü lazanya tarifi

Bu tarifi 15 Aralık'ta görseniz, 31 Aralık'a kadar bekleyemeyebilirsiniz. Ve bu ay içinde yalnız 1 kere yapma hakkınız olsa, 2023'ee önceden girersiniz.

Kesin: İtalyan usulü lazanya tarifi

 • Patatesli bulgur köftesi tarifi

Hindi sevmeyenlere farklı et yemeği alternatiflerimizi sıraladık ama et yemeyenleri unutacak değiliz. Yılbaşı gecesini herkes ağız tadıyla geçirsin!

Sosunu seç, maceraya başla: Patatesli bulgur köftesi tarifi

 • Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

Sonuçta yılbaşı kışın, yani o yüzden "Ne işi var karnabaharın bu masada?" sorusuna aldırmayın. Cevap bile vermeyin hatta. Bırakın gözleriniz ve karnabahara dalan çatalınız versin cevabı.

Siz keyfinize bakın: Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

 • Yaprak patates tarifi

Yaprak Patates Tarifi

Yaprak Patates Tarifi

Alın yaprak patatesi biraz önce gördüğünüz 10 farklı lezzetin yanına koyun. Her birine nefis bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Afiyetler: Yaprak patates tarifi

 • Cam şişede tavuk tarifi

Cam Şişede Tavuk Tarifi

Cam Şişede Tavuk Tarifi

Hindi yoksa tavuk var dedik, ama tavuğu daha önce hiç böyle görmedik. Yapılış aşamalarıyla farkılaşan cam şişede tavuk bir yılbaşı gecesinden isteyebileceğiniz her şey.

Tavuğun en lezzetli hali: Cam şişede tavuk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?