Yeni Yıl Akşamınızı Diğer Tüm Günlerden Özel Kılacak 20 Yılbaşı Pastası

Favorilerime
Ekle

Yılbaşı akşamını diğer her günden farklı bir şekilde geçirmek isteyenler, o akşamı evde, sevdikleriyle enfes bir sofra etrafında toplanarak değerlendirecek olanlar, yeni yıla şöyle ağzımızı tatlandırarak girelim diye düşünenler bu yılbaşı pastalarıyla bir an önce tanışmalı!

Bu birbirinden özel pasta tariflerinden birini seçin ve işe koyulun. Biliyoruz, dışarıdan hazır olarak almak çok daha kolay bir seçenek ama hiçbiri sizin ellerinizden çıkan nefis ve özel bir pasta kadar mutlu edemeyecek.

Hem içinde ne olduğunu tam anlamıyla bilecekseniz hem de sevdiklerinizi kendi yaptığınız bir pastayla şaşırtacaksınız, var mı ötesi?

Hadi o zaman, bu yılbaşı pastalarıyla ağızlar tatlansın, yılbaşı menüleri renklensin. Yeni yıl, bugüne kadar geçirdiğimiz en mutlu, en lezzetli yıl olsun!

Ağzınızın tadı hiç bozulmasın.

 • Yapılışlarını adım adım izlemek isteyenlere özel bonusla başlıyoruz: Sizi pasta şefi yapacak 6 farklı pasta tarifi

Görünce bırakın yemeyi dilimlemeye bile kıymak istemeyeceğiniz kümbet pastadan içindeki balla damağınızda bambaşka bir lezzete dönüşecek medovik pastaya... Bu tarifler yılbaşı sofralarınızın en tatlı sonu olacak yeni yıl onlarla daha da güzelleşecek!

Yazılı tariflerine ulaşmak için şuraya göz atabilirsiniz.

 • Çikolatalı pasta tarifi

Çikolatalı pasta sevgimizi yeni yıla da taşımaya, 2023'e tam da onu yerken girmeye kararlıyız. Siz de bizdenseniz...

Hemen şurada buluşalım deriz: Çikolatalı pasta tarifi

 • Çilekli Alman pastası tarifi

cilekli-alman-pastasi-yemekcom

Görüntüsü kadar tadı da güzel, mis gibi çileklerle hazırlanan çilekli Alman pastası hazırlamak için yılbaşı gecesinden daha iyi bir bahane düşünemiyoruz. O zaman hazırlıklar başlasın.

Geceniz güzelleşsin: Çilekli Alman pastası tarifi

 • Portakallı çikolatalı pasta tarifi

Yılbaşı akşamına kimse yalnız girmesin, herkes sevdikleriyle olsun isterseniz çikolatayı da yalnız bırakmayıp portakalla bir araya getirebilirsiniz. Çünkü onlar birlikte çok daha mutlu, çok daha lezzetli.

Yeni yılda herkes mutlu olsun: Portakallı çikolatalı pasta tarifi

 • Milföy odalı pasta tarifi

Aynısını en ala pastanede bile bulamayacağınız kadar özel, yapımıysa milföy hamuru sayesinde klasik pastaya göre kolay bir pasta tarifi o.

Tam da yılbaşı akşamına yakışır: Milföy odalı pasta tarifi

 • Baton pasta tarifi

Kreması oldukça basit, keki de az malzemeli ve hemen pişiyor. Üzerini dilediğiniz kuru yemiş, meyve, çikolata vb ürünlerle süsleyerek servis edebilirsiniz.

Pratik pasta arayanlara: Baton pasta tarifi

 • Karaorman pastası tarifi

Yılbaşı sofrasını her zaman kurduğu sofralardan çok daha özel bir şekilde hazırlamak isteyenler buraya. Yılbaşı menünüzde ne olursa olsun, sonunda tam da şöyle şık, lezzetli, hazırlarını aratmayacak bir pasta olsun.

Çok şık, çok lezzetli: Karaorman pastası tarifi

 • Haşhaşlı rulo pasta tarifi

Yumuşacık kekiyle damakta adeta eriyor, içindeki haşhaşların ağızda bıraktığı çıtır çıtır lezzet de ona bambaşka bir hava katıyor...

Herkes bir dilim daha isteyecek: Haşhaşlı rulo pasta tarifi

 • Yılbaşı pastası tarifi

Onu uzun uzun anlatmaya hiç gerek yok, çünkü adı ve görüntüsü ele veriyor zaten bilmeniz gereken her şeyi. Şu güzellikten daha çok yeni yıl akşamına yakışabilecek bir şey düşünülebilir miydi?

Her gün yapasınız gelir: Yılbaşı pastası tarifi

 • Mois pasta tarifi

mois-pasta-tarifi-yemekcom

Klasik yaş pasta tariflerinden çok uzaklaşmadan, iç dokusu ıslak ıslak bir pasta keki hazırlayarak nefis bir mois pasta hazırlıyoruz. Herkesi mutlu etmeye yetecek.

Yılbaşı süsü: Mois pasta tarifi

 • Meyveli pasta tarifi

Çikolatalısından kar beyazına, birbirinden çık pasta tariflerimizi verdik ama olur da siz şöyle daha renkli, daha bol vitaminli bir pasta yapmak isterseniz diye en meyvelisinden, rengarenk bir pasta da hazır ettik.

Şimdi sıra sizde: Meyveli pasta tarifi

 • Pişmeyen pasta tarifi

Pişirmeden, bisküvilerden ve pudingten destek alarak hazırlayabileceğiniz, toplam 15 dakikada hazır olacak bir pasta düşünün...

Üstelik yeni yıla yakışır bir şıklıkta: Pişmeyen pasta tarifi

 • Bisküvili pasta tarifi

Bisküvili pasta, mozaik pasta ya da bisküviden destek alarak hazırladığımız diğer birçok pastadan çok daha şık, çok daha iştah açan bir önerimiz daha var!

Yapımı da çok kolay: Bisküvili pasta tarifi

 • Mandalinalı rulo pasta tarifi

Yılbaşına herkesi şaşırtarak girmeye ne dersiniz? Kışın en renkli ve lezzetli ismi mandalinadan destek geliyor, bu pasta ilk kez gören herkesi sunumuyla kendine hayran bırakıyor.

Lezzeti de efsane: Mandalinalı rulo pasta tarifi

 • Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

Bal kabağı seviyor, yeni yıla onunla girmek istiyorsanız size efsane bir önerimiz olacak. Klasik kabak tatlısının lezzetini katlıyor, yeni yıla kalpler gönderiyoruz.

Biz onu daha gelmeden sevdik: Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

 • Kakaolu külah pasta tarifi

Evde fırın yoksa ya da bozulduysa fırın kullanmadan da nefis bir pasta hazırlayabilirsiniz aslında. Üstelik yapımı çok pratik.

Porsiyonluk lezzetler onlar: Kakaolu külah pasta tarifi

 • Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta tarifi

Kremasının ardında gizlenen enfes dokulu kıpkırmızı kekiyle fark yaratacağı garanti bu pasta, sizi bütün bir akşam ilgi odağı yapabilir.

Herkes tarifini sorup duracak: Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta tarifi

 • Ispanaklı pasta tarifi

Ispanakla yapılabilecek en tatlı, en lezzetli ve en şık tarif karşınızda! Yeni yıla da bu yakışırdı.

Yeni yıla güvenimiz tam: Ispanaklı pasta tarifi

 • Şekersiz unsuz pasta tarifi

Şeker ya da un tüketemiyor ya da tüketmeyi tercih etmiyorsanız sizi de unutacak değiliz. Rafine şeker ya da beyaz un kullanmadan da misler gibi pastalar hazırlayabilir, yılbaşını ağız tadıyla kutlayabilirsiniz.

Mis gibi oldu mis: Şekersiz unsuz pasta tarifi

 • Yaş pasta tarifi

"İlk kez kendi ellerimle pasta yapmaya karar verdim, nasıl olacak bilmiyorum" diye düşünüp endişelenenlerin dahi kolayca yapabileceği, tüm yapılış adımlarını görselleriyle birlikte, detaylarıyla anlattığımız bir pasta o. En klasik ve en sevilen pasta tariflerinden biri.

Yeni yıl en tatlısından gelsin diye karşınızda: Yaş pasta tarifi

 • Farklı bir alternatif arayanlara özel bonus: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

"Bizimkiler pek pasta sevmez, onlara şöyle daha hafif ama aynı şıklıkta başka bir şey yapabilir miyim?" derseniz size önereceğimiz ilk tatlı o olur.

Yılbaşı renkleriyle: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?