Yeni Yıl Akşamınızı Diğer Tüm Günlerden Özel Kılacak 17 Yılbaşı Pastası

https://yemek.com/tarif/kirmizi-kadife-kek/ | Red Velvet (Kadife Dokulu, Kırmızı) Pasta Tarifi
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254130 takipçi2286 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Haziran 2, 2020
Cemre Özgüzel
Kasım 12, 2019
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Cemre Özgüzel
Eylül 26, 2019

Yılbaşı akşamını diğer her günden farklı bir şekilde geçirmek isteyenler, o akşamı evde, sevdikleriyle enfes bir sofra etrafında toplanarak değerlendirecek olanlar, yeni yıla şöyle ağzımızı tatlandırarak girelim diye düşünenler buraya!

Bu birbirinden özel pasta tariflerinden birini seçin ve işe koyulun. Biliyoruz, dışarıdan hazır olarak almak çok daha kolay bir seçenek ama hiçbiri sizin ellerinizden çıkan nefis ve özel bir pasta kadar mutlu edemeyecek.

Hem içinde ne olduğunu tam anlamıyla bilecekseniz hem de sevdiklerinizi kendi yaptığınız bir pastayla şaşırtacaksınız, var mı ötesi?

Hadi o zaman, bu yılbaşı pastalarıyla ağızlar tatlansın, yılbaşı menüleri renklensin. 2021 bugüne kadar geçirdiğimiz en mutlu, en lezzetli yıl olsun!

Ağzınızın tadı hiç bozulmasın.

Minik bir not: Siz zaten yapmazsınız ama biz yine de hatırlatmış olalım, bu kez yılbaşı kutlamalarımızı kalabalık sofralarla değil sadece birlikte yaşadığımız, halihazırda aynı evi paylaştığımız insanlarla yapıyor, her şeyin başının sağlık olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim diyoruz. En yakın zamanda tüm dünyanın sağlığa kavuştuğu günleri de birlikte karşılamak dileğiyle!

 • Yapılışlarını adım adım izlemek isteyenlere özel bonusla başlıyoruz: Sizi pasta şefi yapacak 6 farklı pasta tarifi

Görünce bırakın yemeyi dilimlemeye bile kıymak istemeyeceğiniz kümbet pastadan içindeki balla damağınızda bambaşka bir lezzete dönüşecek medovik pastaya... Bu tarifler yılbaşı sofralarınızın en tatlı sonu olacak yeni yıl onlarla daha da güzelleşecek!

Yazılı tariflerine ulaşmak için şuraya göz atabilirsiniz.

 • Çikolatalı pasta tarifi

Çikolatalı pasta sevgimizi yeni yıla da taşımaya, 2021'e tam da onu yerken girmeye kararlıyız. Siz de bizdenseniz...

Hemen şurada buluşalım deriz: Çikolatalı pasta tarifi

 • Portakallı çikolatalı pasta tarifi

Yılbaşı akşamına kimse yalnız girmesin, herkes sevdikleriyle olsun isterseniz çikolatayı da yalnız bırakmayıp portakalla bir araya getirebilirsiniz. Çünkü onlar birlikte çok daha mutlu, çok daha lezzetli.

Yeni yılda herkes mutlu olsun: Portakallı çikolatalı pasta tarifi

 • Milföy odalı pasta tarifi

Aynısını en ala pastanede bile bulamayacağınız kadar özel, yapımıysa milföy hamuru sayesinde klasik pastaya göre kolay bir pasta tarifi o.

Tam da yılbaşı akşamına yakışır: Milföy odalı pasta tarifi

 • Karaorman pastası tarifi

Yılbaşı sofrasını her zaman kurduğu sofralardan çok daha özel bir şekilde hazırlamak isteyenler buraya. Yılbaşı menünüzde ne olursa olsun, sonunda tam da şöyle şık, lezzetli, hazırlarını aratmayacak bir pasta olsun.

Çok şık, çok lezzetli: Karaorman pastası tarifi

 • Haşhaşlı rulo pasta tarifi

Yumuşacık kekiyle damakta adeta eriyor, içindeki haşhaşların ağızda bıraktığı çıtır çıtır lezzet de ona bambaşka bir hava katıyor...

Herkes bir dilim daha isteyecek: Haşhaşlı rulo pasta tarifi

 • Yılbaşı pastası tarifi

Onu uzun uzun anlatmaya hiç gerek yok, çünkü adı ve görüntüsü ele veriyor zaten bilmeniz gereken her şeyi. Şu güzellikten daha çok yeni yıl akşamına yakışabilecek bir şey düşünülebilir miydi?

Her gün yapasınız gelir: Yılbaşı pastası tarifi

 • Meyveli pasta tarifi

Çikolatalısından kar beyazına, birbirinden çık pasta tariflerimizi verdik ama olur da siz şöyle daha renkli, daha bol vitaminli bir pasta yapmak isterseniz diye en meyvelisinden, rengarenk bir pasta da hazır ettik.

Şimdi sıra sizde: Meyveli pasta tarifi

 • Pişmeyen pasta tarifi

Pişirmeden, bisküvilerden ve pudingten destek alarak hazırlayabileceğiniz, toplam 15 dakikada hazır olacak bir pasta düşünün...

Üstelik yeni yıla yakışır bir şıklıkta: Pişmeyen pasta tarifi

 • Bisküvili pasta tarifi

Bisküvili pasta, mozaik pasta ya da bisküviden destek alarak hazırladığımız diğer birçok pastadan çok daha şık, çok daha iştah açan bir önerimiz daha var!

Yapımı da çok kolay: Bisküvili pasta tarifi

 • Reçelli pasta tarifi

Kahvaltı sofranızın olmazsa olmazı, o çok sevdiğiniz reçeli yılbaşı akşamınıza davet etmek istemez miydiniz? Ne derler bilirsiniz, yıla nasıl başlarsan öyle gidermiş...

Yine elinizden reçeli düşürmeyeceğiniz bir yıla merhaba: Reçelli pasta tarifi

 • Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

Bal kabağı seviyor, yeni yıla onunla girmek istiyorsanız size efsane bir önerimiz olacak. Klasik kabak tatlısının lezzetini katlıyor, yeni yıla kalpler gönderiyoruz.

Biz onu daha gelmeden sevdik: Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

 • Frambuazlı pasta tarifi

Yeni yıl zamanı gelince dört bir yanı kırmızı sardığına göre, biz de hazırlayacağımız sofranın en tatlı yanını o rengin en lezzetli tonuna emanet edebiliriz!

Yemeye kıyamayacaklarımızdan olur: Frambuazlı pasta tarifi

 • Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta tarifi

Kremasının ardında gizlenen enfes dokulu kıpkırmızı kekiyle fark yaratacağı garanti bu pasta, sizi bütün bir akşam ilgi odağı yapabilir.

Herkes tarifini sorup duracak: Red velvet (Kadife dokulu, kırmızı) pasta tarifi

 • Ispanaklı pasta tarifi

Ispanakla yapılabilecek en tatlı, en lezzetli ve en şık tarif karşınızda! 2021'e de bu yakışırdı.

Yeni yıla güvenimiz tam: Ispanaklı pasta tarifi

 • Zürafa desenli rulo pasta tarifi

Tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir şekilde zürafa deseni verebileceğiniz, rulo yapıp içine de o çok sevdiğimiz meyvelerden muzu yerleştirebileceğiniz, dilimlemeye ise kıyamayacağınız bir pasta karşınızda!

Geç karşısına izle: Zürafa desenli rulo pasta tarifi

 • Yaş pasta tarifi

"İlk kez kendi ellerimle pasta yapmaya karar verdim, nasıl olacak bilmiyorum" diye düşünüp endişelenenlerin dahi kolayca yapabileceği, tüm yapılış adımlarını görselleriyle birlikte, detaylarıyla anlattığımız bir pasta o. En klasik ve en sevilen pasta tariflerinden biri.

2021 en tatlısından gelsin diye karşınızda: Yaş pasta tarifi

 • Farklı bir alternatif arayanlara özel bonus: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

"Bizimkiler pek pasta sevmez, onlara şöyle daha hafif ama aynı şıklıkta başka bir şey yapabilir miyim?" derseniz size önereceğimiz ilk tatlı o olur.

Yılbaşı renkleriyle: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?