Manisa Kebabı Tarifi

Ramazanda Misafirlerinize Özel Doyurucu İftar Menüsü Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Ramazanda kurulan iftar sofralarının verdiği o mutluluk gibisi yok. Hele de "İftarda bizim evde buluşalım" denmiş, tüm sevdiklerimizle aynı sofrada oturmanın tadını çıkarmanın zamanı gelmişse...

Tabii o sofraya oturmadan önce evde tatlı bir heyecan olması da kaçınılmaz. Nasıl bir iftar menüsü hazırlasam, misafirlerim için hangi yemekleri yapsam diye düşünmeden olmuyor mesela. İşte bu telaşlarınızı da en tatlısından bastırmanızı sağlayacak nefis tariflerimizle, misafire iftar menüsü örnekleri ile geldik bu kez karşınıza.

Sofranızdaki herkesi afiyetle doyurabilin, herkesin o sofrada mutlu olmasını sağlayabilin diye.

İftara misafir menüsü olarak ne yapsam diyenleri çorba önerilerimizden ana yemeklerimize, yancı lezzetlerden tatlılarımıza, kısacası dolu dolu bir ramazan sofrası hazırlayabilecekleri listemize doğru alalım hemen.

Şimdiden ellere sağlık.

Misafire iftar menüsü örnekleri

İftara misafirlerinizi davet ettiğinizde mercimek çorbası, tas kebabı, pirinç pilavı ve şekerpare gibi artık klasikleşmiş lezzetlerimizin dışına çıkmak, daha farklı, daha özel bir iftar menüsü ilekonuklarınızı şaşırtmak isterseniz hemen aşağıdaki tariflerimizden dilediklerinizi seçerek kendinize ve misafirlerinize özel bir iftar menüsü oluşturabilirsiniz. Buyursunlar...

 • Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

 

Lezzetini tavuk suyundan alan, içindeki şehriyeleri tam kıvamında pişen bir çorbayla menünüzün açılışını yapabilir, mideleri bir ziyafete bu yumuşak içimli çorbayla hazırlayabilirsiniz.

Tarifi için: Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Mercimekli mantar çorbası tarifi

İftara misafir menüsü hazırlamak ama tüm konuklarınızı da mutlu etmek istiyorsanız farklı bir mantar çorbası yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu kez mercimekli...

Tarifi için: Mercimekli mantar çorbası tarifi

Nefis çorba çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Köme çorbası tarifi

"Öyle yemekler yapayım ki tadına bakan herkes şaşırsın, benden tarif isteyecek kadar çok sevsin" diyenlerdenseniz hem çok iddialı hem de az bilinen yöresel lezzetlerimizden köme çorbası tam size göre deriz. O bir Kırşehirli!

Tarifi için: Köme çorbası tarifi

Farklı çorba çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Duvaklı pilav tarifi

Pilavıyla, etiyle tek bir tarifte efsane bir menü gizli. Şık sunumuyla misafir sofralarına çok yakışan bu Diyarbakır mutfağının efsane lezzeti ile henüz tanışma fırsatı bulamadıysanız en yakın zamanda denemelisiniz.

Tarifi için: Duvaklı pilav tarifi

Yemeksepeti'nden farklı pilav çeşitlerini hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Köfteli patlıcan sarma tarifi

İftar sofralarına belki de en çok yakışan sebzelerden biri o. Üstelik bu kez patlıcana nefis köfteler de desteğe geliyor. Ortaya böylesine doyurucu, şık ve nefis bir yemek çıkıyorsa sebebi çok.

Tarifi için: Köfteli patlıcan sarma tarifi

Nefis patlıcan yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Tavuklu bohça kebabı tarifi

Ana yemek tercihinizi tavuk yemeklerinden yana kullanacaksanız yine doyuruculuktan ödün vermeden hazırlayabileceğiniz şahane bir önerimiz var! Mis gibi kreplerin içine gizlenen bol malzemeli tavuklu harcı ve üzerine gelen kaşar peyniriyle bu yemek günlerce konuşulur, bizden söylemesi.

Tarifi için: Tavuklu bohça kebabı tarifi

Nefis tavuk yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Manisa kebabı tarifi

Misafirleriniz geliyor diye ayrı bir özeniyorsanız, her zaman yaptıklarınızdan daha farklı bir yemekle onları şaşırtmak istiyorsanız Manisa kebabıyla sizi hemen baş başa bırakmak isteriz.

Tarifi için: Manisa kebabı tarifi

Nefis kebap çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Yoğurtlama tarifi

En sevdiğiniz sebzeleri tezgahın üzerine bir bir çıkarın, mutfaktan mis kokular yükselsin! Tek başına tam bir yaz yemeği olan yoğurtlama, ana yemeklerin yanında sofraya çıkarabileceğiniz en renkli tamamlayıcı lezzetlerden biri de dönüşebilir.

Tarifi için: Yoğurtlama tarifi

Nefis sebze yemeklerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Fırında makarna tarifi

Makarnayı misafir sofraları için hafif buluyor olabilirsiniz ama işin içine fırın girdiğinde, ekstra birkaç malzeme ile o makarna lezzetlendirildiğinde ana yemeği bile unutturacak kadar nefis tatlar çıkıyor ortaya, kabul edelim.

Tarifi için: Fırında makarna tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Fırın sütlaç tarifi

"O kadar yemeğin üzerine çok ağır olmayan, sütlü bir tatlı yapayım" derseniz seveni çok, sevmeyeni ise neredeyse hiç yok diyebileceğimiz, mutfağımızın en özel, en ferah tatlılarından fırın sütlaçla misafir menünüzü en tatlısından sonlandırabilirsiniz deriz.

Tarifi için: Fırın sütlaç tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Tarak tatlısı tarifi

Ramazan sofralarına şerbetli tatlılar yakışır diyenleri de unutacak değiliz elbette. Klasik şekerpareden çok daha özel ama en az şekerpare kadar da leziz bir tatlı hazırladık hemen.

Tarifi için: Tarak tatlısı tarifi

Nefis şerbetli tatlı çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Elmalı güllaç dolması tarifi

Sofranın sürpriz ismi olacak bu tarifi en sona sakladık! Klasik güllacı sevmeyenlerin bile afiyetle yiyip hayran kalacağı, çok daha hafif, çok daha lezzetli bir güllaç tatlısı hazırladık.

Herkes bir tane daha isteyecek: Elmalı güllaç dolması tarifi

Yemeksepeti'nden güllaç siparişi vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?