Airfryer'da Milföy Mantı Tarifi

Airfryer Tarifleri: Airfryer'da Denenmiş 60 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Yemek yapmayı kolaylaştıran, mutfakta geçirdiğimiz zamanı çok daha sağlıklı, verimli ve keyifli bir hale getiren mutfak ürünlerini sevenlerdenseniz son zamanların en popüler mutfak gereçlerinden airfryer ile çoktan tanışmışsınız demektir. Yemek yapmayı çok daha sağlıklı, kolay ve lezzetli bir hale getirdiği söylenen bir airfryer aldıysanız ve onunla hangi yemekleri yapabileceğinizi tam olarak bilemiyorsanız endişe etmeyin, sizin için şeflerimiz mükemmel airfryer tarifleri hazırladı bile!

Sağlık dolu ve rengarenk sebze yemekleri ve kızartmalardan tutun yağ kullanmadan ya da çok az yağ kullanarak hazırlayabileceğiniz et ve tavuk yemeklerine, hatta hamburger gibi genelde dışarıdan almaya alışık olduğunuz lezzetlere ve hamur işlerine, canınızın isteyebileceği, sevdiğiniz tüm yemekleri airfryer yardımıyla pratik ve sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Buyurun, sizi hiç merakta bırakmayalım ve airfryer ile neler yapılır adım adım anlatalım. Karşınızda airfryer'da yapabileceğiniz yemek tarifleri!

İçindekiler

 • Airfryer'da patates kızartması tarifi

Patates kızartmasını çok seviyor ama bol bol yağ kullanmak istemiyorsanız az miktarda yağ, bolca patates ve airfryer sayesinde kısa sürede çıtır çıtır olacak patates kızartmaları hazırlayabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da patates kızartması tarifi

 • Airfryer'da patates kroket tarifi

Patatesi kroket olarak yemeyi sevenleri de hemen böyle alalım ve kroketin en hafif, en lezzetli haliyle sizi tanıştıralım.

Tarifi için: Airfryer'da patates kroket tarifi

 • Airfryer'da soğan halkası tarifi

Kızartılarak tüketildiği ve bolca yağ çektiği için ne yazık ki pek de sağlıklı olmayan kızartmalardan soğan halkası da airfryer sayesinde artık çok daha hafif!

Tarifi için: Airfryer'da soğan halkası tarifi

 • Airfryer'da hamburger tarifi

Patates kızartması, kroket, soğan halkası derken geldik fast food'ların en sevilenlerinden burgeri yapmaya. Airfryer'da yapabileceklerinizin sınırı olmadığının en özel kanıtlarından biri o.

Tarifi için: Airfryer'da hamburger tarifi

 • Airfryer'da acılı çıtır karnabahar tarifi

Acı severleri de hemen bu tarifimize doğru alalım ve karnabaharları airfryer'da çıtır çıtır pişirerek işe koyulalım. Hazırlaması 10 dakikanızı alacak nefis ve farklı bir yemek tarifi o.

Tarifi için: Airfryer'da acılı çıtır karnabahar tarifi

 • Airfryer'da salsa soslu çıtır patates tarifi

Dilerseniz bol bol yapıp tek başına afiyetle yiyebileceğiniz, dilerseniz et, tavuk ya da balık yemeklerinin yanında bir tamamlayıcı olarak değerlendirebileceğiniz muazzam bir tarif var karşınızda!

Tarifi için: Airfryer'da salsa soslu çıtır patates tarifi

 • Airfryer'da Akçaabat köfte tarifi

İçinde galeta unundan patatese, birçok malzeme ve baharat kullandığımız ev köfteleri bir yana, az malzemeyle mükemmel bir lezzet sunan Akçaabat köfte bir yana! Hadi gelin, bugün mutfağımıza onu konuk edelim...

Tarifi için: Airfryer'da Akçaabat köfte tarifi

 • Airfryer'da çıtır tavuk dilimleri tarifi

Gelelim airfryer ile yapabileceğiniz tavuk yemeklerine... Tıpkı sebzeler gibi tavuğu da bu sayede kolayca çıtır çıtır bir hale getirebilir, hem az yağ kullanarak hem de neredeyse hiç koku olmadan mis gibi çıtır tavuk dilimleri hazırlayabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da çıtır tavuk dilimleri tarifi

 • Airfryer'da sebzeli tavuk sote tarifi

Şimdi de klasik tencere yemeklerimiz gibi bir tavuk yemeği hazırlamak üzere airfryer'dan destek alıyor, onu renk renk sebzelerle bir araya getirip kısa sürede lokum gibi pişiriyoruz.

Tarifi için: Airfryer'da sebzeli tavuk sote tarifi

 • Airfryer'da acılı tavuk kanatları tarifi

Tavuk eti söz konusu olduğunda tercihiniz tavuk kanatlardan yana oluyorsa size mangalda pişirdiğiniz tavuk kanatları dahi unutturacak kadar leziz bir önerimiz var şimdi!

Tarifi için: Airfryer'da acılı tavuk kanatları tarifi

 • Airfryer'da soslu tavuk kanadı tarifi

Tavuk kanat sevenler için şimdi de yoğurtlu-salçalı özel bir marinasyon sosu hazırlıyor, tavukları önce bu sosta bekletip hemen ardından da airfryer'da lezzet dolu bir yoluluğa gönderiyoruz.

Tarifi için: Airfryer'da soslu tavuk kanadı tarifi

 • Airfryer'da tavuk pirzola tarifi

Eğer tavuk etinde tercihiniz tavuk pirzoladan yana oluyorsa onu da airfryer sayesinde kısa sürede muazzam bir lezzete ulaştırabileceğinizi söylemek isteriz.

Tarifi için: Airfryer'da tavuk pirzola tarifi

 • Airfryer'da fajita tarifi

Airfryer'da en az tavuk yemekleri kadar lezzetli et yemekleri de hazırlayabilirsiniz. Mesela Meksika mutfağından çıkıp gelen, genel olarak kokusu ve yağ sesleri bulunduğu tüm alana yayılan fajitayı çok daha az yağla ve neredeyse kokusuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da fajita tarifi

 • Airfryer'da mantarlı bonfile parçaları tarifi

Evde bonfile yapmak istiyorsanız ama "Ben et pişirince hiç istediğim kıvamı yakalayamıyorum" diye düşünüyorsanız airfryer sayesinde bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da mantarlı bonfile parçaları tarifi

 • Airfryer'da limonlu levrek tarifi

Airfryer'da sebzelerimizi, etlerimizi, tavuklarımızı pişiririz de balıklar eksik kalır mı hiç? Balık başta olmak üzere birçok deniz ürününü de airfryer'da sağlıkla pişirebilir, sofranıza bolca omega 3 ve lezzet katabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da limonlu levrek tarifi

 • Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

Balıkta tercihi küçük balıklardan yana olanlardansanız, özellikle hamsiye asla hayır diyemiyorsanız sizi de hemen bu tarifimize doğru alalım. Hamsileri çıtır çıtır yapmak için bu kez bol bol yağ kullanmıyor, tüm evin balık kokmasına da sebep olmuyoruz.

Tarifi için: Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

 • Airfryer'da fish finger (Balık çubukları) tarifi

Balıkları çıtır çıtır kaplamalı halleriyle seviyor ya da ancak bu şekilde tüketebiliyorsanız hazır olarak aldıklarınızdan dahi lezzetli olacak çıtır çıtır fish finger'lar yapabilirsiniz. "Çok zor olur" diye düşünmeyin sakın, airfryer'la düşündüğünüzden çok daha kolay olacak.

Tarifi için: Airfryer'da fish finger (Balık çubukları) tarifi

 • Airfryer'da çıtır kalamar tarifi

Yukarıda da söylediğimiz gibi airfryer'da sadece balık değil mis gibi deniz ürünlerini de pişirebilirsiniz. Yine çıtır çıtır olur, yine o çok sevdiğiniz çıtır tadı yakalayabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da çıtır kalamar tarifi

 • Airfryer'da peynirli mayasız poğaça tarifi

Airfryer kullanarak yapabileceğinize belki de inanamayacağınız nefis hamur işlerine geçiyoruz şimdi! Puf puf kabarıp yumuşacık olacak, üstelik hamurunda maya dahi kullanmayacağınız poğaçalar yapabilirsiniz mesela.

Tarifi için: Airfryer'da peynirli mayasız poğaça tarifi

 • Airfryer'da dereotlu poğaça tarifi

Eğer poğaçada tercihiniz mis gibi dereotuyla aromasına aroma katılan poğaçalar oluyorsa sizi de hemen böyle alabilir ve 15 dakikada nefis poğaçaları hep birlikte hazırlayabiliriz.

Tarifi için: Airfryer'da dereotlu poğaça tarifi

 • Airfryer'da patatesli kaşarlı kalem börek tarifi

Airfryer kullanarak poğaçalar, tartlar yaparız da börek yapamaz mıyız sandınız? Kolları sıvayın, malzemeleri hazırlayın, 15 dakikada bunu da birlikte hallederiz.

Tarifi için: Airfryer'da patatesli kaşarlı kalem börek tarifi

 • Airfryer'da sigara böreği tarifi

Böreklerin en çıtırı, en sevileni, her gün olsa her gün bıkmadan yenebilecek olanı sigara böreği de airfryer'da yapabileceklerinizden. Nasıl mı?

Tarifi için: Airfryer'da sigara böreği tarifi

 • Airfryer'da pişi tarifi

Konu çıtır hamur işlerine gelmişken öyle tek bir tariften söz edecek değiliz. Çıtırtısıyla kahvaltıların aranan ismi olan, puf puf kabaran pişiler de bizimle.

Tarifi için: Airfryer'da pişi tarifi

 • Airfryer'da ballı peynir tarifi

Klasik tatların dışında farklı kahvaltılıklar denemek isterseniz peynir ve balın bu mükemmel uyumunu mutlaka keşfetmelisiniz. Evinizdeki farklı peynirlerle de çeşitlendirebilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da ballı peynir tarifi

 • Airfryer'da milföy simit tarifi

Canınız bir anda çıtır çıtır simitler yemek isterse, yurt dışında yaşıyorsanız ve kolayca simit bulamıyorsanız ya da çayınıza eşlik edecek, evde, ellerinizle hazırlayacağınız şöyle bol susamlı simitler hazırlamak isterseniz bu tarifi hemen şimdi kaydetmenizde ve ilk fırsatta denemenizde fayda var.

Tarifi için: Airfryer'da milföy simit tarifi

 • Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan tarifi

Milföyle sadece tuzlu değil, tatlı da birçok hamur işi hazırlayabilir, airfryer'ı tatlı krizlerinizin en büyük destekçisi olarak da değerlendirebilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan tarifi

 • Airfryer'da dev pancake tarifi

Yumuşacık olacak bir pancake hamuru hazırlayarak işe başlıyoruz şimdi de. Bu tarifte işin büyük kısmı yine airfryer'da! Üzerini ise tabii ki en sevdiğiniz meyvelerle renklendirmek elinizde.

Tarifi için: Airfryer'da dev pancake tarifi

 • Airfryer'da muzlu çikolatalı muffin tarifi

Airfryer'da yapabileceğiniz en havalı, en puf lezzetlerden biri tam karşınızda duruyor! Bu muffin, sadece kabardıkça kabarmakla kalmıyor, içindeki muzuyla, çikolatasıyla lezzetine de hayran bırakıyor.

Tarifi için: Airfryer'da muzlu çikolatalı muffin tarifi

 • Airfryer'da cupcake tarifi

Muffin yaparız da cupcake'i eksik bırakır mıyız hiç? Muffin kadar tok bir hamuru olmayan, bu sayede bir oturuşta birkaç tane yemek isteyeceğiniz bir lezzet sunan cupcake'leri de airfryer sayesinde kolayca pişirebilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da cupcake tarifi

 • Airfryer'da elmalı havuçlu kek tarifi

Aldığınız airfryer'ın hakkını tam anlamıyla vermenizi sağlayacak, "Bu da olur mu canım?" diyenleri dahi lezzetiyle şaşırtacak bir kek hazırlamadan listemizi bitirmek istemedik, keke en çok yakışan isimlerden elma ve havucu bu tarifte bir araya getirdik. Sonrasını airfryer bizim için halletti.

Tarifi için: Airfryer'da elmalı havuçlu kek tarifi

 • Airfryer'da kestane kebap tarifi

Kestane mevsimi geldiğinde airfryer'ınızı belki de en çok onun için kullanacak, size çocukluğunuzda yediğiniz, soba üzerinde pişen o kestaneleri hatırlatacak nefis bir atıştırmalık yapıyoruz şimdi. Bu tarifi şimdiden kaydedip kestane aldığınız an değerlendirmeyi unutmayın.

Tarifi için: Airfryer'da kestane kebap tarifi

 • Airfryer'da mini donut tarifi

Dünyanın en kolay donut tarifi derken iddialıydık! Gerçekten yapılışı oldukça kolay mini mini donutlar hazırlayarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Üstelik airfryer sayesinde daha az yağlı oluyor.

Tarifi için: Airfryer'da mini donut tarifi

 • Airfryer'da san sebastian cheesecake tarifi

Meşhur san sebastian cheesecake tarifini bir de airfryer ile pişirmek isteyenler için tarifimiz geliyor. Fırında pişen cheesecake ile hiçbir farkı yok. Artık cheesecake yapmak çok kolay!

Tarifi için: Airfryer'da san sebastian cheesecake tarifi

 • Airfryer'da yoğurtlu tatlı tarifi

Pratik bir tatlı hazırlığı için mutfaktayız, airfryer sayesinde en kolay şekilde tek kişilik tatlı hazırlıyoruz. Sadece 6 malzeme ile hazırlanıyor, lezzetine ortak olan çilekler yerine farklı meyveler de kullanabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da yoğurtlu tatlı tarifi

 • Airfryer'da sufle tarifi

Sufle yapmak ne kadar zor bilirsiniz, ya çok pişer kek kıvamında olur ya da içi çiğ kalabilir. Birkaç dakikanın bile büyük etkisi olur. İşte artık bu tarif ile airfryer'da kolayca pişirecek, sufleniz tam kıvamında olacak.

Tarifi için: Airfryer'da sufle tarifi

 • Airfryer'da mücver tarifi

Mücver tariflerini kızgın yağda kızartmaya alışığız. Bu kez en pratik yöntemle airfryer'da pişiriyoruz. Daha sağlıklı ve yağda kızartılmış kadar lezzetli oluyor.

Tarifi için: Airfryer'da mücver tarifi

 • Airfryer'da kahvaltı pizzası tarifi

Kahvaltıya misafirler geliyorsa airfryer ile hızlıca bir kahvaltılık hazırlayabilirsiniz. Üstelik kalan ekmekleri değerlendirmiş oluyoruz.

Tarifi için: Kahvaltı pizzası tarifi

 • Airfryer'da çatlak patates tarifi

İster bol bol yapıp tek başına yiyebileceğiniz, isterseniz her öğüne uygun bir yancı olarak değerlendirebileceğiniz bir tarifle devam ediyoruz. Patatesin bu haline de bayılıyoruz

Tarifi için: Airfryer'da çatlak patates tarifi

 • Airfryer'da közlenmiş mısır tarifi

Airfryer sayesinde adece 20 dakikada mis gibi pişecek mısırlar hazırlamak dahi mümkün. Nasıl mı?

Tarifi için: Airfryer'da közlenmiş mısır tarifi

 • Airfryer'da İzmir köfte tarifi

Bitmedi! Şeflerimiz her gün sizler için nefis tarifler üretmeye devam ediyor tabii ki. Öyle ki airfryer kullanmak isteyenler için en klasik yemeklerimizi bile tek tek deniyorlar. İzmir köfte gibi.

Tarifi için: Airfryer'da İzmir köfte tarifi

 • Airfryer'da fırın makarna tarifi

Makarnanın en çok fırınlanmış halini sevenlerdenseniz ve mutfağınızda airfryer varsa müjdemizi isteriz! Artık bu efsane lezzete çok daha pratik bir şekilde kavuşabileceksiniz.

Tarifi için: Airfryer'da fırın makarna tarifi

 • Airfryer'da kahvaltılık ekmek tarifi

Evdeki bayatlamaya başlayan ekmeklerle de yapabileceğiniz hem israf karşıtı hem de kahvaltıya çok uygun bir tarif var sırada.

Tarifi için: Airfryer'da kahvaltılık ekmek tarifi

 • Airfryer'da kek tarifi

Airfryer sayesinde şimdi de anne elinden çıkmışçasına nefis kekler yapıyoruz. Hazırlaması 10 dakikanızı alacak kadar pratik üstelik.

Tarifi için: Airfryer'da kek tarifi

 • Airfryer'da brownie tarifi

Kek yerine şöyle bol çikolatalı bir brownie'yi tercih edenleri hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. Airfryer sayesinde onu da kısa sürede, tam kıvamında yapabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da brownie tarifi

 • Airfryer'da omlet tarifi

Kahvaltıların en besleyici, en renkli isimlerinden omlet de airfryer'da tavadan daha pratik bir şekilde yapabileceklerinizden, söylemeden geçmek olmaz.

Tarifi için: Airfryer'da omlet tarifi

 • Airfryer'da revani tarifi

Airfryer'da şerbetli tatlı olmaz mı? Olur, hem de en alasından! Kıvamı da tam tutar üstelik. Mis.

Tarifi için: Airfryer'da revani tarifi

 • Airfryer'da karnıyarık tarifi

Türk mutfağının en sevilen yemeklerinden karnıyarık da airfryer sayesinde kısa sürede kolayca yapabileceklerinizden aslında. Bakınız tüm yapılış adımları aşağıda sizi bekliyor, pek pratik üstelik!

Tarifi için: Airfryer'da karnıyarık tarifi

 • Airfryer'da fırın sütlaç tarifi

Fırında pişirilmiş, kıvamı yerinde, üzeri de yanmış nefis fırın sütlaçlar var ya... Airfryer'da onları da tam istediğiniz kıvamda ve lezzette yapabilirsiniz. İşte böyle...

Tarifi için: Airfryer'da fırın sütlaç tarifi

 • Airfryer'da tavuk köftesi tarifi

Hem ballı hem de acılı sosuyla farkını ortaya koyan çok özel bir tavuk yemeği karşınızda. Tavuğu köfteye dönüştürmeye daha önce evde hiç denemediyseniz şimdi tam zamanı. Airfryer sayesinde bol yağ kullanmak da yok. Şahane!

Tarifi için: Airfryer'da tavuk köftesi tarifi

 • Airfryer'da nugget tarifi

Airfryer

Airfryer'da Nugget Tarifi

Tıpkı dışarıda yedikleriniz gibi tam bir nugget hazırlamak istiyorsanız sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. Dışarıdan, hazır olarak aldıklarınızı aratmaz. 

Tarifi için: Airfryer'da nugget tarifi

 • Airfryer'da pirinç pilavı tarifi

Airfryer

Airfryer'da Pirinç Pilavı Tarifi

Tane tane dökülen nefis bir pirinç pilavı hazırlamak için mutlaka pilav tenceresi kullanmak zorunda değiliz. Bakınız, kendisi airfryer'da da tam kıvamında olur.

Tarifi için: Airfryer'da pirinç pilavı tarifi

 • Airfryer'da antrikot tarifi

Airfryer

Airfryer'da Antrikot Tarifi

Özel bir akşam yemeği sofrası kurmak, şahane bir menü hazırlamak için antrikot aldıysanız airfryer'ınızı da çalıştırın hemen. Çünkü antrikot en pratik şekilde airfryer'da lokum gibi pişer.

Tarifi için: Airfryer'da antrikot tarifi

 • Airfryer'da milföy mantı tarifi

Airfryer

Airfryer'da Milföy Mantı Tarifi

Peki ya canınız mantı yemek isterse? Airfryer sayesinde onun da kolayı var! Milföyleri hazırlayın, hemen hazırlayıp çıtır çıtır tabaklara dolduralım.

Tarifi için: Airfryer'da milföy mantı tarifi

 • Airfryer'da bazlama tarifi

Airfryer

Airfryer'da Bazlama Tarifi

Tavada ya da fırında yaptığınız bazlamaları unutun, şimdi airfryer'da bazlama yapma zamanı. Her zaman dediğimiz gibi mutfakta imkansız diye bir şey yoktur çünkü. Airfryer'da da puf puf kabaran bazlamalar yapabilirsiniz mesela.

Tarifi için: Airfryer'da bazlama tarifi

 • Airfryer'da közlenmiş patlıcan tarifi

Airfryer

Airfryer'da Közlenmiş Patlıcan

Sebzelerin közlendiğinde kazandığı o özel tadı beğeniyorsanız ama sebze közlerken her yer batıyor diye üzülüyorsanız bu konuda da airfryer'dan destek alabilirsiniz. 

Tarifi için: Airfryer'da közlenmiş patlıcan tarifi

 • Airfryer'da çipura tarifi

Airfryer

Airfryer'da Çipura Tarifi

Airfryer sayesinde balık yemeklerini de çok pratik ve çok az kokulu bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Balık pişirdiğinizde tüm mutfağın hatta tüm evin balık kokmasından şikayetçi oluyorsanız bu yöntem ve tarif tam size göre demektir.

Tarifi için: Airfryer'da çipura tarifi

 • Airfryer'da çıtır tavuk tarifi

Airfryer'da yapabileceğiniz en farklı, en lezzetli, en çıtır tavuk tariflerinden biriyle sizi hemen baş başa bırakmak isteriz. Sıra dışı kaplamasıyla onu görünce çok şaşıracak, deneyince ise tadına bayılacaksanız! Çıtır tavuğu bir de böyle deneyin.

Tarifi için: Airfryer'da çıtır tavuk tarifi

 • Airfryer'da simit tarifi

Airfryer'da sadece ana yemek değil mis gibi hamur işleri de yapabilirsiniz, yukarıda da birçok kez söylediğimiz gibi. Bakınız sadece 5 malzemeyi bir araya getirerek çıtır çıtır simitler dahi yapabilirsiniz mesela.

Tarifi için: Airfryer'da simit tarifi

 • Airfryer'da çikolatalı milföy tarifi

Peki ya canınız aniden tatlı yemek isterse? Çocukken bakkallardan hazır olarak alıp yediğiniz kat kat lezzetteki milföyler gibi milföyleri, evde, airfryer sayesinde sadece 4 malzemeyle ve 15 dakikada yapabilirsiniz.

Tarifi için: Airfryer'da çikolatalı milföy tarifi

 • Airfryer'da karnabahar tarifi

Airfryer

Airfryer'da Karnabahar Tarifi

Nefis bir sosla karnabaharın lezzetini katlıyor, airfryer sayesinde onu kısa sürede pişirip nefis bir lezzete imza atıyoruz şimdi de. Mevsim sebzelerini değerlendirmenin en lezzetli ve pratik yollarından biri karşınızda!

Tarifi için: Airfryer'da karnabahar tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?