https://yemek.com/tarif/airfryerda-akcaabat-kofte/ | Airfryer'da Akçaabat Köfte Tarifi

Airfryer'da Kısa Sürede Yapabileceğiniz Sağlık Dolu 25 Nefis ve Pratik Tarif

Favorilerime
Ekle

Yemek yapmayı kolaylaştıran, mutfakta geçirdiğimiz zamanı çok daha sağlıklı, verimli ve keyifli bir hale getiren mutfak ürünlerini sevenlerdenseniz son zamanların en popüler mutfak gereçlerinden airfryer ile çoktan tanışmışsınız demektir. Yemek yapmayı çok daha sağlıklı, kolay ve lezzetli bir hale getirdiği söylenen bir airfryer aldıysanız ve onunla hangi yemekleri yapabileceğinizi tam olarak bilemiyorsanız endişe etmeyin, sizin için şeflerimiz mükemmel airfryer tarifleri hazırladı bile!

Sağlık dolu ve rengarenk sebze yemekleri ve kızartmalardan tutun yağ kullanmadan ya da çok az yağ kullanarak hazırlayabileceğiniz et ve tavuk yemeklerine, hatta hamburger gibi genelde dışarıdan almaya alışık olduğunuz lezzetlere ve hamur işlerine, canınızın isteyebileceği, sevdiğiniz tüm yemekleri airfryer yardımıyla pratik ve sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Buyurun, sizi hiç merakta bırakmayalım ve airfryer ile neler yapılır adım adım anlatalım. Karşınızda airfryer'da yapabileceğiniz yemek tarifleri!

 • Airfryer'da patates kızartması tarifi

Patates kızartmasını çok seviyor ama bol bol yağ kullanmak istemiyorsanız az miktarda yağ, bolca patates ve airfryer sayesinde kısa sürede çıtır çıtır olacak patates kızartmaları hazırlayabilirsiniz.

Toplam 20 dakikada hazır: Airfryer'da patates kızartması tarifi

 • Airfryer'da patates kroket tarifi

Patatesi kroket olarak yemeyi sevenleri de hemen böyle alalım ve kroketin en hafif, en lezzetli haliyle sizi tanıştıralım.

Bolca yağda kızartmaya son: Airfryer'da patates kroket tarifi

 • Airfryer'da soğan halkası tarifi

Kızartılarak tüketildiği ve bolca yağ çektiği için ne yazık ki pek de sağlıklı olmayan kızartmalardan soğan halkası da airfryer sayesinde artık çok daha hafif!

Bu kez ekstra yağ kullanmak yok: Airfryer'da soğan halkası tarifi

 • Airfryer'da hamburger tarifi

Patates kızartması, kroket, soğan halkası derken geldik fast food'ların en sevilenlerinden burgeri yapmaya. Airfryer'da yapabileceklerinizin sınırı olmadığının en özel kanıtlarından biri o.

Kısa sürede şipşak hazır: Airfryer'da hamburger tarifi

 • Airfryer'da acılı çıtır karnabahar tarifi

Acı severleri de hemen bu tarifimize doğru alalım ve karnabaharları airfryer'da çıtır çıtır pişirerek işe koyulalım. Hazırlaması 10 dakikanızı alacak nefis ve farklı bir yemek tarifi o.

Pratik ve lezzetli bir sebze yemeği isteyenler buraya: Airfryer'da acılı çıtır karnabahar tarifi

 • Airfryer'da salsa soslu çıtır patates tarifi

Dilerseniz bol bol yapıp tek başına afiyetle yiyebileceğiniz, dilerseniz et, tavuk ya da balık yemeklerinin yanında bir tamamlayıcı olarak değerlendirebileceğiniz muazzam bir tarif var karşınızda!

Patatesleri bir de böyle deneyin: Airfryer'da salsa soslu çıtır patates tarifi

 • Airfryer'da Akçaabat köfte tarifi

İçinde galeta unundan patatese, birçok malzeme ve baharat kullandığımız ev köfteleri bir yana, az malzemeyle mükemmel bir lezzet sunan Akçaabat köfte bir yana! Hadi gelin, bugün mutfağımıza onu konuk edelim...

Karadeniz mutfağının en lezzetlilerinden birini soframıza taşıyalım: Airfryer'da Akçaabat köfte tarifi

 • Airfryer'da çıtır tavuk dilimleri tarifi

Gelelim airfryer ile yapabileceğiniz tavuk yemeklerine... Tıpkı sebzeler gibi tavuğu da bu sayede kolayca çıtır çıtır bir hale getirebilir, hem az yağ kullanarak hem de neredeyse hiç koku olmadan mis gibi çıtır tavuk dilimleri hazırlayabilirsiniz.

Kendi kendine usul usul pişer: Airfryer'da çıtır tavuk dilimleri tarifi

 • Airfryer'da sebzeli tavuk sote tarifi

Şimdi de klasik tencere yemeklerimiz gibi bir tavuk yemeği hazırlamak üzere airfryer'dan destek alıyor, onu renk renk sebzelerle bir araya getirip kısa sürede lokum gibi pişiriyoruz.

İşte bu kadar kolay: Airfryer'da sebzeli tavuk sote tarifi

 • Airfryer'da acılı tavuk kanatları tarifi

Tavuk eti söz konusu olduğunda tercihiniz tavuk kanatlardan yana oluyorsa size mangalda pişirdiğiniz tavuk kanatları dahi unutturacak kadar leziz bir önerimiz var şimdi!

Böylesi çok daha lezzetli: Airfryer'da acılı tavuk kanatları tarifi

 • Airfryer'da soslu tavuk kanadı tarifi

Tavuk kanat sevenler için şimdi de yoğurtlu-salçalı özel bir marinasyon sosu hazırlıyor, tavukları önce bu sosta bekletip hemen ardından da airfryer'da lezzet dolu bir yoluluğa gönderiyoruz.

Bu yolculuğun sonunun lezzete çıkacağı garanti: Airfryer'da soslu tavuk kanadı tarifi

 • Airfryer'da fajita tarifi

Airfryer'da en az tavuk yemekleri kadar lezzetli et yemekleri de hazırlayabilirsiniz. Mesela Meksika mutfağından çıkıp gelen, genel olarak kokusu ve yağ sesleri bulunduğu tüm alana yayılan fajitayı çok daha az yağla ve neredeyse kokusuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Şu adımları takip etmeniz yeterli: Airfryer'da fajita tarifi

 • Airfryer'da mantarlı bonfile parçaları tarifi

Evde bonfile yapmak istiyorsanız ama "Ben et pişirince hiç istediğim kıvamı yakalayamıyorum" diye düşünüyorsanız airfryer sayesinde bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Sadece 22 dakikada sıcak sıcak sofrada: Airfryer'da mantarlı bonfile parçaları tarifi

 • Airfryer'da limonlu levrek tarifi

Airfryer'da sebzelerimizi, etlerimizi, tavuklarımızı pişiririz de balıklar eksik kalır mı hiç? Balık başta olmak üzere birçok deniz ürününü de airfryer'da sağlıkla pişirebilir, sofranıza bolca omega 3 ve lezzet katabilirsiniz.

Toplam 4 malzeme yeter: Airfryer'da limonlu levrek tarifi

 • Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

Balıkta tercihi küçük balıklardan yana olanlardansanız, özellikle hamsiye asla hayır diyemiyorsanız sizi de hemen bu tarifimize doğru alalım. Hamsileri çıtır çıtır yapmak için bu kez bol bol yağ kullanmıyor, tüm evin balık kokmasına da sebep olmuyoruz.

Mis: Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

 • Airfryer'da fish finger (Balık çubukları) tarifi

Balıkları çıtır çıtır kaplamalı halleriyle seviyor ya da ancak bu şekilde tüketebiliyorsanız hazır olarak aldıklarınızdan dahi lezzetli olacak çıtır çıtır fish finger'lar yapabilirsiniz. "Çok zor olur" diye düşünmeyin sakın, airfryer'la düşündüğünüzden çok daha kolay olacak.

Toplam 6 malzemeyle, 20 dakikada hazır: Airfryer'da fish finger (Balık çubukları) tarifi

 • Airfryer'da çıtır kalamar tarifi

Yukarıda da söylediğimiz gibi airfryer'da sadece balık değil mis gibi deniz ürünlerini de pişirebilirsiniz. Yine çıtır çıtır olur, yine o çok sevdiğiniz çıtır tadı yakalayabilirsiniz.

10 dakikanızı ayırmanız yeterli: Airfryer'da çıtır kalamar tarifi

 • Airfryer'da peynirli mayasız poğaça tarifi

Airfryer kullanarak yapabileceğinize belki de inanamayacağınız nefis hamur işlerine geçiyoruz şimdi! Puf puf kabarıp yumuşacık olacak, üstelik hamurunda maya dahi kullanmayacağınız poğaçalar yapabilirsiniz mesela.

"O nasıl olacak ki?" diyenler buraya: Airfryer'da peynirli mayasız poğaça tarifi

 • Airfryer'da patatesli kaşarlı kalem börek tarifi

Airfryer kullanarak poğaçalar, tartlar yaparız da börek yapamaz mıyız sandınız? Kolları sıvayın, malzemeleri hazırlayın, 15 dakikada bunu da birlikte hallederiz.

Çay demlenene dek hazır olur: Airfryer'da patatesli kaşarlı kalem börek tarifi

 • Airfryer'da milföy simit tarifi

Canınız bir anda çıtır çıtır simitler yemek isterse, yurt dışında yaşıyorsanız ve kolayca simit bulamıyorsanız ya da çayınıza eşlik edecek, evde, ellerinizle hazırlayacağınız şöyle bol susamlı simitler hazırlamak isterseniz bu tarifi hemen şimdi kaydetmenizde ve ilk fırsatta denemenizde fayda var.

Çünkü onu çok seveceğinize eminiz: Airfryer'da milföy simit tarifi

 • Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan tarifi

Milföyle sadece tuzlu değil, tatlı da birçok hamur işi hazırlayabilir, airfryer'ı tatlı krizlerinizin en büyük destekçisi olarak da değerlendirebilirsiniz.

Siz yeter ki onu kullanmak isteyin, tarif çok: Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan tarifi

 • Airfryer'da dev pancake tarifi

Yumuşacık olacak bir pancake hamuru hazırlayarak işe başlıyoruz şimdi de. Bu tarifte işin büyük kısmı yine airfryer'da! Üzerini ise tabii ki en sevdiğiniz meyvelerle renklendirmek elinizde.

Baldan da destek alabilirsiniz: Airfryer'da dev pancake tarifi

 • Airfryer'da muzlu çikolatalı muffin tarifi

Airfryer'da yapabileceğiniz en havalı, en puf lezzetlerden biri tam karşınızda duruyor! Bu muffin, sadece kabardıkça kabarmakla kalmıyor, içindeki muzuyla, çikolatasıyla lezzetine de hayran bırakıyor.

Çayın, kahvenin yanına çok yakışıyor: Airfryer'da muzlu çikolatalı muffin tarifi

 • Airfryer'da elmalı havuçlu kek tarifi

Aldığınız airfryer'ın hakkını tam anlamıyla vermenizi sağlayacak, "Bu da olur mu canım?" diyenleri dahi lezzetiyle şaşırtacak bir kek hazırlamadan listemizi bitirmek istemedik, keke en çok yakışan isimlerden elma ve havucu bu tarifte bir araya getirdik. Sonrasını airfryer bizim için halletti.

Ortaya işte böyle iştah açıcı bir kek çıktı: Airfryer'da elmalı havuçlu kek tarifi

 • Airfryer'da kestane kebap tarifi

Airfryer'da Kestane Kebap Tarifi

Airfryer'da Kestane Kebap Tarifi

Kestane mevsimi geldiğinde airfryer'ınızı belki de en çok onun için kullanacak, size çocukluğunuzda yediğiniz, soba üzerinde pişen o kestaneleri hatırlatacak nefis bir atıştırmalık yapıyoruz şimdi. Bu tarifi şimdiden kaydedip kestane aldığınız an değerlendirmeyi unutmayın.

Nostaljik lezzet: Airfryer'da kestane kebap tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?