Yılbaşı İçin Hindi Alıp Nasıl Pişireceğini Bilemeyenler İçin Birbirinden Farklı 11 Hindi Yemeği

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253428 takipçi1759 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Kasım 12, 2019
Cemre Özgüzel
Nisan 10, 2020
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Zeynep Çetin
Temmuz 5

Her ne kadar hindi eti, dünya mutfağında sıkça tüketiliyor olsa da bizde işler biraz farklı. Pişirmesi biraz zahmetli olduğundan normalde pek tercih etmediğimiz hindi, yılbaşı dönemi geldiğinde ise unutulmanın intikamını çıkarıyor ve yılbaşı sofralarını tüm heybetiyle süslüyor.

Yılda bir kez hindi alan herkesin aklında ise ortak tek bir soru var: "Hindi ile ne yapabilirim? Hindi yemekleri neler? Hindi nasıl pişirilir?"

Gelin aklınızdaki bu soruları giderelim...

  • Yılbaşı hindisi

En klasik ve en görkemli tarifle başlayalım istedik ve kestaneli iç pilavıyla sıradan bir sofrayı ziyafet sofrasına çeviren yılbaşı hindisini adım adım anlattık.

Onsuz olmaz: Yılbaşı hindisi tarifi

  • Portakal soslu hindi şiş 

Bütün hindiler çok fazla geliyorsa ve yılbaşından yeni yıla sarkıp israf oluyorsa onun da bir çözümü var. Yoğurt, portakal suyu, biberiye ve sodayla marine ettiğimiz bu hindi şişleri çok seveceksiniz.

Kebap severlere: Portakal soslu hindi şiş tarifi

  • Hindi sote

Hindiyi illa bütün olarak fırında pişireceksiniz diye bir kural yok tabii ki. Daha pratik ve tanıdık bir lezzet peşindeyseniz tavuk sote kadar çok seveceğiniz hindi soteye şans verebilirsiniz.

Yanına da pilav: Hindi sote tarifi

  • Fırında hindi 

Yılbaşı hindisine alternatif, daha kolay ve pratik bir hindi tarifimiz var. Örneğin bu tarifte marine etme derdi yok. Üstelik nar gibi de kızarıyor.

Yılbaşı menünüze ekleyin: Fırında hindi tarifi

  • Soya soslu, susamlı hindi fileto 

"Bu gece yılbaşı gecesi olsa da yemeği fazla kaçırmak istemiyorum" diyenlere de nefis bir önerimiz var. Oldukça hafif bir tarif olan soya soslu, susamlı hindi filetonun yanına bir de karnabahar pilavı yaptık, nefis oldu.

Çok farklı: Soya soslu, susamlı hindi fileto tarifi

  • Nar gibi kızaran hindi 

Hindi pişirmenin en zorlayan yanlarından biri fırında kuruması ve kızarmaması. İşte bu tarif tüm bu sorunları çözecek. En lezzetli hindi artık sizin evinizde pişecek.

İştah açar: Nar gibi kızaran hindi tarifi

  • Izgara hindi göğüs 

Yeni yıla diyet yaparak girenlere de uygun bir hindi tarifimiz var. Kurumadan ızgarada pişen hindi göğsün sırrı marinesinde saklı. Tavuk onu kıskandı.

Kalorisi az: Izgara hindi göğüs tarifi

  • Hindi köfte 

Tavuk kıymasına göre daha az yağ bulunan hindi kıymasıyla çok doyurucu köfteler yapabilirsiniz. Protein oranı da yüksek olan bu köfteleri minikler de çok sevecek.

Hindi sevdirir: Hindi köfte tarifi

  • Kestaneli hindi 

Bütün hindi ve yılbaşı hindisine oranla servisi ve hazırlaması daha pratik olan kestaneli hindi tarifi karşınızda. Kış aylarının, özellikle Aralık ayının olmazsa olmazı kestaneyi göreve çağırıyoruz öyleyse.

Nefis iç harcıyla: Kestaneli hindi tarifi

  • Soya soslu hindili ekmek dilimleri 

Hindili Ekmek Dilimleri Tarifi

Hindili Ekmek Dilimleri Tarifi

Son olarak nefis bir atıştırmalıkta sıra. Bu sefer hindi etini haşlayıp didikliyoruz ve nefis bir sosla birlikte ekmeklerin üzerine yerleştiriyoruz.

Tüm dostlarınızı çağırın: Soya soslu hindili ekmek dilimleri tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?