https://yemek.com/tarif/etli-nohutlu-kapama/ | Etli Nohutlu Kapama Tarifi

Kuşbaşı Eti En Doyurucu Şekilde Değerlendirmenizi Sağlayacak 24 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Kırmızı et, ne yazık ki fiyatı nedeniyle birçoğumuzun her gün yiyebileceği bir yiyecek değil. Ama arada bir de olsa ondan nefis yemek tarifleri yapmak niyetiyle evine kuşbaşı et alanlar için önerilerimizi sıralamadan da olmaz.

Madem hep alamıyoruz, aldığımızda şöyle damaklara şenlik tariflere imza atalım ki ondan en lezzetli şekilde faydalanabilelim, değil mi ama?

Ona eşlik edecek çeşit çeşit malzemeyle yemeğin bolluğunu, sofranın bereketini artıralım. Yeri gelince bir tencere yemekle sofradaki herkesi tıka basa doyuralım!

Buyurunuz, kuşbaşı et ile yapılan yemek tariflerimize başlayalım.

Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.

 • Evdekilere "Bu kadar lezzetlisini yememiştim" dedirtecek 6 kuşbaşı etli tarif

Patlıcanların adeta bir çanağa dönüştüğü saksı kebabı, yaza çok yakışan fırında yaz güveci, kebabın en farklı hali buğu kebabı, saray sofralarına layık şehzade kebabı, daha önce denemediğinize üzüleceğiniz fırında porsiyon musakka ve doyuruculukta üstüne tanınmayan fodulayı dolapta kuşbaşı et varken hemen deneyin. Pişman olmayacaksınız.

 • Tas kebabı tarifi

"Yemek dediğin suyuna ekmek banınca güzel" diyenlerdenseniz yaklaşın böyle. Sulu yemeklerin en güzeli, en samimisi geldi.

Sofrada yer açın ona: Tas kebabı tarifi

 • Etli kuru fasulye tarifi

Az miktarda bir kuşbaşı etin işin içine dahil olmasıyla bir anda lezzeti göklere çıkan, yanında turşu yemenin de neredeyse şart olduğu efsane bir lezzet o.

Sadece adını duyunca bile acıkanlar buraya: Etli kuru fasulye tarifi

 • Etli nohut yemeği tarifi

Etli kuru fasulyenin en büyük rakibi, yine en az fasulye kadar bol proteinli ve doyurucu etli nohut yemeği tabii ki.

Tencereler bu kez onun için hazırlanıyor: Etli nohut yemeği tarifi

 • Şehzade kebabı tarifi

Bol sebzeli, güveçte pişirildiğinde lezzeti en az iki katına çıkan bir et yemeği bu. Tam bir ziyafet sofrası kurmak isteyorsanız, yanına yapacağınız bir pilavla birlikte sofraya onu çıkarın.

Tek başına herkese yeter: Şehzade kebabı tarifi

 • Etli krep tarifi

İçinde et olması yetmezmiş gibi dışını çepeçevre saran krebiyle bu lezzet, en doyurucu öğünlerden biri olup çıkıyor.

Yanına bol köpüklü ayran çok yakışıyor: Etli krep tarifi

 • Buğu kebabı tarifi

Dedik ya kırmızı eti sebzelerle bir araya getirip yemeğin bolluğunu, bereketini artıralım diye. İşte bu isteğimizi tam olarak karşılayan reçete karşınızda.

Pek yakında tüm sofralarda: Buğu kebabı tarifi

 • Kavanoz kebabı tarifi

Bu kebap bugüne dek yaptığınız tüm yemekleri unutturabilir. Çünkü kendisi kavanozda hazırlanan sıra dışı bir lezzet sunuyor.

Kendi suyunda usul usul pişiyor: Kavanoz kebabı tarifi

 • Fodula tarifi

Dev bir ekmek, kuşbaşı etler, renk renk sebzeler ve alışık olduğunuzun dışında, farklı baharatlar... Osmanlı mutfağının en zengin tariflerinden biri karşınızda.

Şaşırtan sunum, efsane lezzet: Fodula tarifi

 • Kabaklama tarifi

Bugüne dek kabakla hep mücver yaptık, zeytinyağlı yemekler yaptık, belki bol bol kızartmasını yaptık ama... Böylesini deneyince boşa geçen günlerinize üzülebilirsiniz, öyle diyelim.

Bu nasıl bir lezzet: Kabaklama tarifi

 • Düdüklüde yumuşacık et kavurma tarifi

"Benim pişirdiğim etler hep sert kalıyor" diyenler, etlerinin ne yaparsa yapsın tam olarak pişmediğini düşünenler buraya! Düdüklü tencerenin marifetiyle...

Ağızda dağılan, lokum tadında etlerin sırrı burada: Düdüklüde yumuşacık et kavurma tarifi

 • Ramazan kebabı tarifi

Bakmayın adının ramazan kebabı olduğuna, aslında bu lezzet yılın her anında, her akşam yemeğine yakışacak bir lezzet. O zaman neden onu yalnızca 1 ay değerlendirelim ki?

Dört mevsim sofraya davet edilmeli: Ramazan kebabı tarifi

 • Güveç tarifi

Mutfaklarımızda tas kebabıyla yarışacak lezzetteki en bilindik tariflerden olur güveç. Adını pişirildiği kaptan alan bu lezzet, içindeki kuşbaşı ete eşlik eden patateslerle, havuçlarla, soğanlarla lezzetini katlar.

Sofranın en vazgeçilmez isimlerinden olur: Güveç tarifi

 • Patlıcan güveç tarifi

Ete her çatal attığınızda dağılacak, yiyenlerin damaklarını mest edecek bir tarife ne dersiniz? Güveçte usul usul pişen bu tarif favorilerinizden olacak.

Yok böyle bir uyum: Patlıcan güveç tarifi

 • Saksı kebabı tarifi

Patlıcanların adeta bir saksıya, bir çanağa dönüştüğü, içinde lokum gibi kuşbaşı etlerin sizi karşıladığı şahane bir tarif geliyor.

Çanak kebabı da derler: Saksı kebabı tarifi

 • Etli nohutlu kapama tarifi

Altta nohutlu soğanlı nefis bir pilav, üstünde kuşbaşı etler... Tek başına ziyafet anlamına gelen etli nohutlu kapama kalabalık sofralara da çok uygun.

Sen ne güzelsin: Etli nohutlu kapama tarifi

 • Kuşbaşı etli karnıyarık tarifi

Karnıyarıkta genelde kıyma kullanmaya alışığız ama kuşbaşı etleri en lezzetlisinden değerlendirmek için de enfes bir karnıyarık tarifinden destek alabiliriz aslında.

Birbirlerine çok yakıştılar: Kuşbaşı etli karnıyarık tarifi

 • Alinazik tarifi

Patlıcan ve kırmızı etin uyumunun en kesin, en nefis kanıtlarından biri karşınızda. Videoyu izlerken iştahı kabaranları, tok olsa bile inceden midesi kazınmaya başlayanları böyle alalım hemen.

Yazılı tarif tam burada sizi bekliyor: Alinazik tarifi

 • Kuşbaşılı pide tarifi

Evet, yanlış okumadınız, bu kez pideyi evde, ellerimizle hazırlıyoruz. Dışarıdan, en sevdiğiniz yerden aldıklarınızı bile unutturacak türden bir pide hem de.

Buyurun, başlıyoruz: Kuşbaşılı pide tarifi

 • Etli, havuçlu pilav tarifi

Bu kez pilav ana yemeğin yanındaki yancı değil başlı başına efsane bir ana yemek olarak sofralara çıkıyor. Havuç, kuşbaşı et ve pilavın uyumu sofradaki herkesi kendine hayran ediyor.

Kaşıklıyoruz: Etli, havuçlu pilav tarifi

 • Özbek pilavı tarifi

Etler, havuçlar ve pirinçler yine bir arada, ama bu kez çok başka! Özbekistan mutfağına has bu şahane pilavla henüz tanışmadıysanız tek başına bir ana yemek olan bu lezzetle hemen bu akşam yemeğinde tanışın deriz.

Yemelere doyulmaz: Özbek pilavı tarifi

 • Macar kebap tarifi

Tek bir tarifi değerlendirerek yapılabilecek, sofrada tek başına hakimiyetini ilan edecek Macar kebap, içinde yok yok diyebileceğimiz kadar bol malzemeli.

Bir o kadar da lezzetli: Macar kebap tarifi

 • Etli tart tarifi

Belki bugüne dek tart deyince aklınıza lezzetini meyvelerden alan tatlı tartlar geliyordu ama bugün işler değişiyor.

Artık tart deyince ilk o akla gelecek: Etli tart tarifi

 • Yahni tarifi

Arpacık soğanların lezzetleriyle harmanlanan kuşbaşı etler, "Et yemeden doyamıyorum" diyenleri, ete doymak isteyenleri tıka basa doyuracak türden bir ziyafet sofrası kurmaya geliyor.

Sofrada tüm dikkatleri üzerine çekiyor: Yahni tarifi

 • Patatesli yahni tarifi

Patatesli Yahni Tarifi

Patatesli Yahni Tarifi

Yahni tarifimizi verdik ama siz hem daha bol malzemeli hem de daha doyurucu bir lezzete imza atmak isterseniz bu şahane lezzeti patatesle de yapabileceğinizi söylemeden geçmek istemedik.

Böylesi çok daha doyurucu: Patatesli yahni tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

murat uçar21 Haziran 2021 12:57
Kdkdkd
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?