Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Kuşbaşı Eti En Doyurucu Şekilde Değerlendirmenizi Sağlayacak 14 Nefis Tarif

yemek.com

Kırmızı et, ne yazık ki fiyatı nedeniyle birçoğumuzun her gün yiyebileceği bir yiyecek değil. Ama arada bir de olsa ondan nefis yemek tarifleri yapmak niyetiyle evine kuşbaşı et alanlar için önerilerimizi sıralamadan da olmaz.

Madem hep alamıyoruz, aldığımızda şöyle damaklara şenlik tariflere imza atalım ki ondan en lezzetli şekilde faydalanabilelim, değil mi ama?

Ona eşlik edecek çeşit çeşit malzemeyle yemeğin bolluğunu, sofranın bereketini artıralım. Yeri gelince bir tencere yemekle sofradaki herkesi tıka basa doyuralım!

Buyurunuz, kuşbaşı et ile yapılan yemek tariflerimize başlayalım.

Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.

En sevdiğimizle başlasak ya: Etli kuru fasulye

Az miktarda bir kuşbaşı etin işin içine dahil olmasıyla bir anda lezzeti göklere çıkan, özellikle havalar soğumaya başladıktan sonra yanında turşu yemenin de neredeyse şart olduğu efsane bir lezzet o.

Sadece adını duyunca bile acıkanlar buraya: Etli kuru fasulye tarifi

Et ve sebzelerin dev buluşması: Buğu kebabı

Dedik ya kırmızı eti sebzelerle bir araya getirip yemeğin bolluğunu, bereketini artıralım diye. İşte bu isteğimizi tam olarak karşılayan reçete karşınızda.

Pek yakında tüm sofralarda: Buğu kebabı tarifi

Ekmek banmadan doymayanlara: Tas kebabı

"Yemek dediğin suyuna ekmek banınca güzel" diyenlerdenseniz yaklaşın böyle. Sulu yemeklerin en güzeli, en samimisi geldi.

Sofrada yer açın ona: Tas kebabı tarifi

Tas kebabının en büyük rakibi: Güveç

Mutfaklarımızda tas kebabıyla yarışacak lezzetteki en bilindik tariflerden olur güveç. Adını pişirildiği kaptan alan bu lezzet, içindeki kuşbaşı ete eşlik eden patateslerle, havuçlarla, soğanlarla lezzetini katlar.

Sofranın en vazgeçilmez isimlerinden olur: Güveç tarifi

Ayva mevsimini kaçırmadan: Ayvalı et sote

Kuşbaşı eti en sık kullandığımız tariflerden biri et sote. Hem diğer birçok et yemeğine göre pratikçe yapılıyor hem de yanına farklı lezzetler de eşlik edebiliyor. Bu kez etin eşlikçisi ayva olsun dedik. Bu şaşırtıcı uyumu siz de denemeden geçmeyin istedik.

Yok böyle bir uyum: Ayvalı et sote tarifi

Akşama ne pişirsem sorusuna cevap: Etli patates yemeği

Tencere yemeklerini sorsak en çok duyacağımız ilk üç isimden biri olabilir kendisi. Yapımı pek zorlamaz, lezzetiyse hiç bitmesin isteyeceğimiz kadar bağımlılık yapar.

Sen ne güzelsin: Etli patates yemeği tarifi

Patlıcanla da ne güzel olur: Kuşbaşı etli karnıyarık

Karnıyarıkta genelde kıyma kullanmaya alışığız ama kuşbaşı etleri en lezzetlisinden değerlendirmek için de enfes bir karnıyarık tarifinden destek alabiliriz aslında.

Birbirlerine çok yakıştılar: Kuşbaşı etli karnıyarık tarifi

Patlıcan demişken gelsin şahaneleri: Alinazik

Patlıcan ve kırmızı etin uyumunun en kesin, en nefis kanıtlarından biri karşınızda. Videoyu izlerken iştahı kabaranları, tok olsa bile inceden midesi kazınmaya başlayanları böyle alalım hemen.

Yazılı tarif tam burada sizi bekliyor: Alinazik tarifi

Ayranlar çalkalansın, sofralar kurulsun: Kuşbaşılı pide

Evet, yanlış okumadınız, bu kez pideyi evde, ellerimizle hazırlıyoruz. Dışarıdan, en sevdiğiniz yerden aldıklarınızı bile unutturacak türden bir pide hem de.

Buyurun, başlıyoruz: Kuşbaşılı pide tarifi

Bu pilav bildiğiniz gibi değil: Etli, havuçlu pilav

Bu kez pilav ana yemeğin yanındaki yancı değil başlı başına efsane bir ana yemek olarak sofralara çıkıyor. Havuç, kuşbaşı et ve pilavın uyumu sofradaki herkesi kendine hayran ediyor.

Kaşıklıyoruz: Etli, havuçlu pilav tarifi

Her şey bir arada: Macar kebap

Tek bir tarifi değerlendirerek yapılabilecek, sofrada tek başına hakimiyetini ilan edecek Macar kebap, içinde yok yok diyebileceğimiz kadar bol malzemeli.

Bir o kadar da lezzetli: Macar kebap tarifi

Mutfakta yeni bir soluk: Etli tart

Belki bugüne dek tart deyince aklınıza lezzetini meyvelerden alan tatlı tartlar geliyordu ama bugün işler değişiyor.

Artık tart deyince ilk o akla gelecek: Etli tart tarifi

Ete doymak isteyenlere: Yahni

Arpacık soğanların lezzetleriyle harmanlanan kuşbaşı etler, "Et yemeden doyamıyorum" diyenleri, ete doymak isteyenleri tıka basa doyuracak türden bir ziyafet sofrası kurmaya geliyor.

Sofrada tüm dikkatleri üzerine çekiyor: Yahni tarifi

Patatesli de olur: Patatesli yahni

Yahni tarifimizi verdik ama siz hem daha bol malzemeli hem de daha doyurucu bir lezzete imza atmak isterseniz bu şahane lezzeti patatesle de yapabileceğinizi söylemeden geçmek istemedik.

Böylesi çok daha doyurucu: Patatesli yahni tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?