https://yemek.com/tarif/guvecte-et/ | Güveçte Et Tarifi

Kavurma Dışında da Lezzetli Bayram Sofraları Kurabileceğinizin Kanıtı 26 Tarif

Favorilerime
Ekle

Kurban Bayramı geldi çattı. Kurban Bayramı paylaşmanın, ihtiyacı olanlara yardım etmenin en güzel yollarından biriyken diğer yandan da daha önce çok fazla et tüketemeyenler için proteinle dolu geçecek günler demek, nefis et yemekleri tarifleri demek biraz da.

Kurban Bayramı denince aklınıza ilk kavurma geliyor olsa da değişik et yemek tarifleri, kırmızı et tarifleri ya da kemikli et tarifleri de bu aralar sofralarda kendine sık sık yer bulacak, doğruya doğru. Kurban Bayramı'nda sadece kavurma yiyeceğiz, akrabalarımızı, sevdiklerimizi bir masa etrafına topladığımızda sadece kavurma ikram edeceğiz diye bir kural yok sonuçta.

Çünkü kurban etiyle yapabileceğiniz öyle güzel et yemekleri var ki... Sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve hemen hazırlıklara başlayalım.

Karşınızda Kurban Bayramı'na özel et yemekleri!

Herkese iyi bayramlar.

 • Tas kebabı tarifi

Eğer doyurucu bir et yemeği arayanlardansanız işe tas kebabı ile başlamanızı öneririz. Dana etinin sebzelerle birleşip baharatlarla zenginleştiği, suyuna ekmek bana bana yemelik tas kebabının yakışmayacağı sofra yok çünkü.

Tencereler kaynasın: Tas kebabı tarifi

 • Sac kavurma tarifi

Klasik lezzetlerden vazgeçemeyenler için tıpkı tas kebabı kadar çok sevilen, yanında pilavla ayrı bir lezzetli olan bir kavurma hazırlıyoruz şimdi.

Bize katılmak isteyenler buraya: Sac kavurma tarifi

 • Fırın ağzı tarifi

firin-agzi-buyuk

Fırın ağzı tarifi, akşam yemeğine pirzola hazırlamanın farklı ve enfes bir yolu. Mangalda ve ızgarada yapılmış halini çok sevsek de bu fırındaki tarifinin yeri çok ayrı! Farklı et yemeği tarifleri arayanlar için de birebir, bizden söylemesi.

Sıyırmalık: Fırın ağzı tarifi

 • Et sote tarifi

Kurban etinden bereketli bir yemek yapmak isteyen, yaptığımda tüm bayram yenebilsin diyenler için şu dünyada et sote diye bir gerçek var. Doğru tava, doğru pişirme teknikleri gibi birkaç tüyoyla mis gibi bir et sote yapmamanız için biz hiçbir sebep göremiyoruz.

Proteine doyun: Et sote tarifi

 • Parmak kebabı tarifi

parmak-kebabi-yemekcom

Parmak şeklindeki sebzeler ve etler, tepsiye sıralanacak; fırında piştikten sonra sofralarda yerini alacak. Görsel şölen başlasın.

Midede şenlik var: Parmak kebabı tarifi

 • Testi kebabı tarifi

Bir kuşbaşı etin görüp görebileceği en güzel yemeklerden testi kebabı. Kapadokya ile özdeşleşen testi kebabını denemek için daha güzel bir zaman düşünemiyoruz.

Evde de çok güzel: Testi kebabı tarifi

 • Haşlama tarifi

İster kemikli isterseniz de kemiksiz etlerle hazırlayabileceğiniz bu tarif de kırmızı eti en sağlıklı şekilde hazırlamanın yollarından biri. Zira kendisi bol yağ kullanılmadan hazırlanıyor...

Suyundan da şifa akıyor: Haşlama tarifi

 • Eli böğründe tarifi

Şimdi de Kahramanmaraş'a doğru gidiyor ve Maraş mutfağının en özel et yemeklerinden eli böğründe ile sizi tanıştırmak istiyoruz. Bugüne dek onu deneme şansı bulamadıysanız ilk fırsatta bu lezzetle tanışmalısınız.

Sebze ve etlerin muazzam uyumu: Eli böğründe tarifi

 • Bostan patlıcan kebabı tarifi

Hazır mis gibi patlıcanları kolayca bulabiliyoruz, neden onları da etlerle bir araya getirip hem dengeli bir tabak hem de nefis ve doyurucu bir menü hazırlamıyoruz ki?

Böyle buyurun hemen: Bostan patlıcan kebabı tarifi

 • Güveçte et tarifi

Yapacağınız yemeği porsiyonluk güveçlerde hazırlayarak hem şık bir sunuma imza atabilir hem de kolayca servis edebilirsiniz.

Üstelik böyle de lokum gibi olur: Güveçte et tarifi

 • Etli nohutlu kapama tarifi

Eğer bayram sofranız çok kalabalık olacaksa, bu yüzden doyurucu ve sizi çok yormayacak bir yemek tarifi arayışındaysanız bu tarif tam size göre demektir.

Bu tarif herkesi afiyetle doyuracak kadar iddialı: Etli nohutlu kapama tarifi

 • Cızbız bonfile tarifi

Etimiz hazırken onu keyifle cızırdayan bir lezzete dönüştürmek bizim elimizde. Çünkü bazı etler tavanın dibine ekmek bana bana yenince daha güzel.

Çok da şık: Cızbız bonfile tarifi

 • Sebzeli yahni tarifi

Dünyanın neredeyse her mutfağında yer edinmiş bir lezzet yahni. Biz de onu daha sağlıklı ve doyurucu hale getirmek için mevsim sebzelerini ekledik ve bayram sofranıza yakışır hale getirdik.

E yani: Sebzeli yahni tarifi

 • Yahni tarifi

Eğer bol sebzeli değil de şöyle daha sade, etin başrolü tek başına kaptığı bir yahni hazırlamak isterseniz, ona sadece soğanlar eşlik etsin derseniz doğru tarife geldiniz demektir.

Kokusu mis, tadı enfes: Yahni tarifi

 • Dana kaburga sandviç tarifi

Bu bayram biraz sınırların dışına çıkıyoruz. En iyi et restoranlarında yediğiniz o yumuşacık etleri kıskandıracak nefis bir tarife imza atıyoruz.

Usul usul pişsin: Dana kaburga sandviç tarifi

 • Beef Stroganoff tarifi

Krema ve mantarın etin lezzetine lezzet katacak, bildiklerinizden çok farklı bir tarif bayram sofranıza konuk olacak. Hazırlıklar başlasın.

Tadına doyum olmaz: Beef Stroganoff tarifi

 • Ekmek çanağında et sote tarifi

Mis gibi dana bonfileyi çavdar ekmeğinin içine konumlanmış olduğunu düşünün. Yani ekmeğin kendi kendine bandığı bir tarif bu. Fırından çıktığı gibi yemek isteyeceksiniz.

Misafirler bayılacak: Ekmek çanağında et sote tarifi

 • Dana rosto tarifi

Mühürlendikten sonra enfes bir yemeğe dönüşen dana nuar etinden bayrama yakışan bir yemek yapalım dedik ve mis gibi pişmiş bir dana rosto hazırladık. Patates püresi de varsa, tamam o iş.

Bir dilim daha: Dana rosto tarifi

 • Çökertme kebabı tarifi

Gözlerinizi kapatın ve kendinizi Bodrum'da hissetmeye başlatın. Çünkü nam-ı diğer Bodrum kebabı da denen çökertme kebabı yapıyoruz bu bayram. Çünkü biz bunu hak ettik.

Hazır mıyız: Çökertme kebabı tarifi

 • Etli patates yemeği tarifi

İlla eti ana malzeme olarak diye kullanacağız diye bir kural yok. Anne yaptığında efsane olan patates yemeğine kuşbaşı dana etlerini de ekleyerek zenginleştiriyoruz. Öğlen, akşam yiyoruz.

Yanına da tane tane dökülen beyaz pilav: Etli patates yemeği tarifi

 • Hünkar beğendi tarifi

Saraylara yakışır bir yemek hünkar beğendi. E biz de bu bayramda sofrayı hünkarlara yakışır bir şekilde donatmaya niyetliyiz. Patlıcanlar da hazırsa dünyanın tüm hünkarlarının beğeneceği bir hünkar beğendi için kollarımızı sıvıyoruz.

Geleneksel sevenlere: Hünkar beğendi tarifi

 • Etli çiğ köfte tarifi

Malumunuz, artık çiğ köfteler çoğunlukla içinde et kullanılmadan hazırlanıyor, oysa içinde et kullanılarak hazırlanan, her yörede ufak farklılıklarla da olsa yapılan etli çiğ köfte geleneği de ayrı bir efsane oluyor.

Bayrama yakışır diyenleri hemen böyle alalım: Etli çiğ köfte tarifi

 • Etli çorba tarifi

Olmaz olmaz demeyin, kemikli etleri değerlendirerek şöyle nefis bir çorba hazırlayın mesela. Tıpkı düğün çorbası gibi özel günlere çok yakışan, bayram sofranız için de mükemmel bir başlangıç olacak bu çorbayla sofranızın açılışını yapın.

Kalabalık bayram sofraları için de ideal: Etli çorba tarifi

 • Ev yapımı et döner tarifi

Kırmızı et konusunda kendine güvenenleri, mutfakta sıra dışı, hatta zor sayılabilecek lezzetleri dahi denemeyi sevenleri hemen böyle alalım ve genelde dışarıda yemeye alışık olduğunuz et dönerleri bu kez evde hazırlayalım.

Endişeye mahal yok, düşündüğünüzden kolay olacak: Ev yapımı et döner tarifi

 • Kaburga dolması tarifi

Kabul, her zaman yapılacak bir tarif değil sıradaki tarifimiz ama biz de her zamanki gibi bir sofra kurmuyoruz, sevdiklerimizle bir araya geleceğimiz özel bir bayram sofrası kuruyoruz sonuçta. Eğer siz de bu bayram tüm bayramlardan daha özel, daha kallavi yemeklerle dolu bir sofra kurmak istiyorsanız bu tarif tam size göre.

Bayram sofrasının en ihtişamlı ismi olacak: Kaburga dolması tarifi

 • Et fajita tarifi

Etli Fajita Tarifi

Etli Fajita Tarifi

Klasik et yemeklerinin dışına çıkmak isterseniz sizi de bu tarifimize doğru alabiliriz. Dumanı üzerinde, sıcak sıcak sofradaki yerini alacak...

Mis gibi kokusuyla en tok insanı dahi acıktıracak: Et fajita tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?