https://yemek.com/tarif/enginarli-pilav/ | Enginarlı Pilav Tarifi

Et Yemeklerinin Yanına Yakıştığı Kadar Lezzetiyle de Büyüleyen 16 Farklı Pilav Tarifi

Favorilerime
Ekle

Neredeyse her ana yemeğin yanına yakışan, onu tamamlayan, lezzetini katlayandır tane tane pilavlar. Onsuz doymaz, sofradan kalkmak istemeyiz.

Hele ki et yemeklerinin yanında şov yapar çeşit çeşit pilav tarifi. Bu yüzden bayram sofralarına da çok yakışacak, et yemeklerini tamamlayacak bu "etsiz" pilav tariflerini bir kenara not etmeli, sadece pirinç pilavıyla yetinmemeli.

Şimdiden ellerinize sağlık!

 • Tereyağlı pilav tarifi

Kim mis gibi kokan tereyağlı bir pilava hayır diyebilir ki? Hele ki yanında lokum gibi bir pişmiş et varsa. Kolları sıvayın, tane tane dökülen tereyağlı pilavı sofraya getiriyoruz.

Mis gibi kokar: Tereyağlı pilav tarifi

 • Firik pilavı tarifi

Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Bölgesi'nde sıklıkla kullanılan firik bulguru farklı aromasıyla sofralarınızı zenginleştirmeye geliyor. Bulguru sevenler onu da çok sevecekler.

Biraz cesaret: Firik pilavı tarifi

 • Enginarlı pilav tarifi

Enginarlı pilav tarifi, sofralara sürekli aynı pilavları servis etmekten sıkılanlar için farklı bir alternatif. Enginar sevmeyenler bile onu afiyetle yiyecek.

Tane tane: Enginarlı pilav tarifi

 • Bahar pilavı tarifi

Bahar pilavı çok renkli oluşuyla, içindeki sebzeler ve eklediğiniz taze otlarla, sade pilavın seviyesini arşa çıkarıyor. Sofrada gözler onun üzerinde olacak.

Ana yemek ona hayran: Bahar pilavı tarifi

 • Bezelyeli havuçlu pilav tarifi

bezelyeli-havuclu-pilav6

Tane tane dökülen, renk cümbüşüyle iştahları açacak bezelyeli havuçlu pilav tarifimize buyurun. Et yemeklerinin yanına da çok yakışacak bu tarifi denemeyen kalmasın.

Renk gelsin sofraya: Bezelyeli havuçlu pilav tarifi

 • Bademli pilav tarifi

Özellikle et yemeklerinin yanına yakışan bademli pilav misafirlerine şov yapmak isteyenler için geliyor. File bademin pilavın tadını nasıl nefisleştirdiğine inanamayacaksınız.

Çok şık: Bademli pilav tarifi

 • Mercimekli soğanlı pilav tarifi

Mercimekli bulgur pilavının içine soğan ve mantar da dahil oluyor, hem doyuruculuğu hem lezzetiyle kalpleri tam ortadan vuracak dört dörtlük bir tarife dönüşüyor.

Tadına doyulmaz: Mercimekli soğanlı pilav tarifi

 • Şehzade pilavı tarifi

Mis gibi tarçın kokusunun yayıldığı bir mutfaktan çıkacak en güzel tariflerden olan şehzade pilavı Osmanlı zamanından bugüne gelen enfes bir lezzet. Ana yemeğiniz size teşekkür edecek.

O bir saraylı: Şehzade pilavı tarifi

 • Patlıcanlı pilav tarifi

Kendisi hem lezzetiyle, hem sunumuyla gönülleri bir anda fethedenlerden. Ana yemekten rol çalar, herkesi kendine hayran bırakır.

Mideniz size teşekkür edecek: Patlıcanlı pilav tarifi

 • Mantarlı bulgur pilavı tarifi

Bulgur pilavını seven herkesin şans vermesi gereken farklı bir pilav tarifi bu. Mantarlar olduğu kadar kuru soğan, havuç, taze soğan ve kurutulmuş domates de o çok sevdiğiniz bulgur pilavına seviye atlatacak.

Sofraya çok yakışır: Mantarlı bulgur pilavı tarifi

 • Domatesli pilav tarifi

Domateslerin en renkli ve en lezzetli olduğu şu aylarda onları enfes bir pilav tarifinde kullanmasak yazık olurdu. Domatesli pilavı bir tattıktan sonra pirinç pilavının pabucunu dama atacaksınız.

Aşkın rengi: Domatesli pilav tarifi

 • Nohutlu pilav tarifi

Sokakta görünce yemeden duramadığımız nohutlu pilavı evde yapıp et ve tavuk yemeklerinin yanında servis etmemek için biz hiçbir bahane göremiyoruz. Öyleyse hemen mutfağa!

Üstüne de bol karabiber: Nohutlu pilav tarifi

 • Garnitürlü pilav tarifi

En leziz sulu yemeklerin, en lokum gibi etlerin yanında şov yapacak bir tarifte sıra. Kendisini hemen tanıştıralım: Karşınızda rengarenk görüntüsüyle garnitürlü pilav!

Tane tane: Garnitürlü pilav tarifi

 • Sebzeli karabuğday pilavı tarifi

Kalorisinin düşük olmasıyla son dönemlerde popüler olan karabuğday enfes pilavlara dönüşebiliyor. Hem sağlıklı hem de doyurucu bir pilav arıyorsanız ona şans vermelisiniz.

Tadı da enfes: Sebzeli karabuğday pilavı tarifi

 • Mantarlı pilav tarifi

Mantarın pilava çok yakıştığını bir kez daha anlamanızı sağlayacak olan bu tarif ana yemeklerinize yoldaş olmak için hazırda bekliyor. Onu daha fazla bekletmeyin.

Afiyetle: Mantarlı pilav tarifi

 • İç pilav tarifi

İç Pilav Tarifi

İç Pilav Tarifi

Baharatları tam yerinde olacak, kıvamıyla damakta iz bırakacak nefis bir pilav yapıyoruz. Kendisini ister et ve tavuk yemekleriyle birlikte tüketebilir, isterseniz tek başına afiyetle yiyebilirsiniz.

Bol malzemeli muazzam lezzet: İç pilav tarifi



Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?