https://yemek.com/tarif/kasarli-kavurmali-pide/ | Kavurmalı Kaşarlı Pide Tarifi

Bayramın Tadını Çıkarmak İsteyenlere Her Öğüne Uygun 20 Kavurmalı Tarif

Favorilerime
Ekle

Kavurma, yıl boyu sofralara davet edilebilen bir lezzet olsa da aslında en çok Kurban Bayramı zamanı doya doya yenilen, kahvaltıya bile davet edilen bir lezzet.

Onu uzun uzadıya anlatmaya pek de gerek yok aslında, siz de onun kokusuyla uyandığınız sabahları, onun dahil olup lezzetini en az iki katına çıkardığı mis gibi kavurmalı yemekleri adınız gibi biliyorsunuzdur, eminiz.

O zaman gelin biz lafı hiç uzatmadan onu değerlendirebileceğiniz tariflerimize doğru uzanalım. Tek başına da bir ziyafet olan kavurmayı birbirinden farklı ve nefis diğer kavurmalı tariflerde kullanalım.

E hadi o zaman şimdiden afiyet, bal, şeker olsun diyelim ve iyi bayramlar dileyip başlayalım.

 • Sac kavurma tarifi

"Lokum gibi pişsin, hiç yanmasın ya da çiğ kalmasın" diyorsanız şöyle mutfakla arası iyi olmayanların bile kolayca yapabileceği, Yasemin Şef'in püf noktaları ile lezzetlenen bu tarifimize doğru alalım sizi.

Temelden başlamak mühim: Sac kavurma tarifi

 • Bayram kavurması tarifi

Kavurmanın dahil olduğu birbirinden farklı tariflerden önce enfes bir kavurma nasıl yapılır, bilmek şart. Yumuşacık, ağızda dağılan enfes bir bayram kavurmasının reçetesi...

Tam burada sizi bekliyor: Bayram kavurması tarifi

 • Düdüklüde yumuşacık et kavurma tarifi

Eğer vaktiniz darsa ama yine de en alasından bir kavurma hazırlayacaksanız düdüklü tencerenizi çıkarın o uzun süredir beklettiğiniz raftan. Şimdi sıra onun!

Kısa sürede lokum gibi etlerin sırrı onda saklı: Düdüklüde yumuşacık et kavurma tarifi

 • Kavurmalı yumurta tarifi

Yataktan uyandığınızda burnunuza gelen misler gibi kokusuyla bayram sabahına uyandığınızı hatırlarsınız ya bazen... İşte tam da o coşkuyu, o mutluluğu yaşatacak olan bu. Bakmayın, biz sabah dedik ama...

Aslında her öğüne davet edilebilir: Kavurmalı yumurta tarifi

 • Bazlamadan kavurmalı pide tarifi

Amacınız bu bayram herkesi biraz da şaşırtmak, misafirlerinize farklı lezzetler denetmek ise klasik kavurmayı ve kavurmalı yumurtayı unutturacak bir tarif var sırada.

Yine 3 öğüne de uygun olan tariflerden üstelik: Bazlamadan kavurmalı pide tarifi

 • Kavurmalı tost tarifi

Tost ekmeklerinin dahil olabileceği en lezzetli tariflerden biri karşınızda! Kavurmalı yumurtaya rakip bir bayram sabahı alternatifi...

Afiyet olur: Kavurmalı tost tarifi

 • Lavaş tost tarifi

Tost ekmeği şart değil! Siz yeter ki kavurmayla tost yapmak isteyin, bir yolu mutlaka bulunur. Mesela tost ekmeği sevmiyorsanız lavaşla da olur.

Bakınız yaptık, mis gibi oldu: Lavaş tost tarifi

 • Kavurmalı pilav tarifi

Yumurtaydı, tosttu derken bayram sabahını afiyetle geçirdik ama kavurmayı sadece sabah değerlendirip sonra unutacak değildik, onu enfes bir ziyafet sofrasına da dahil ettik. Tek bir pilav tarifiyle ziyafet olur mu demeyin...

Çünkü söz konusu kavurmaysa ziyafet kaçınılmazdır: Kavurmalı pilav tarifi

 • Çoban kavurma tarifi

Konu ana yemeklere gelmişken bol kavurmalı enfes yemeklerden söz etmeden geçmek olmaz. Mutfağımızın yapı taşlarından tencere yemeklerinin en sevilenlerinden biri belki de o.

Etoburların favorisi: Çoban kavurma tarifi

 • Güveçte kaşarlı kavurma tarifi

Kabul, kırmızı et öyle her gün alıp yiyebildiğimiz bir lezzet değil birçoğumuz için ama önümüz bayram, kavurmalar kavrulacak, onu nasıl değerlendireceğinize karar vermek de size kalacak.

Bu tarif, o alternatiflerin en özellerinden olacak: Güveçte kaşarlı kavurma tarifi

 • Soğanlı et kavurma tarifi

Kırmızı etin yanına en çok yakışan lezzet nedir diye sorsak yüz kişiden yüzünün de ilk cevabı soğan olur bizce. Bu muhteşem ikiliye karşı koymak imkansız.

Hazırlaması pratik, yemesi ise paha biçilemez bir lezzet: Soğanlı et kavurma tarifi

 • Sulu kavurma tarifi

Eğer bir yemek sizin için suyuna ne kadar ekmek banılıyorsa o kadar güzelse, kavurma çok kuru geliyorsa bu tarif tam siz göre demektir. Böylesini de mutlaka denemelisiniz.

Suyuna ekmek banmadan yapamayanlara: Sulu kavurma tarifi

 • Kahvaltılık kavurma tarifi

Sadece bayram zamanı değil, sonrasında da kavurmalarınızı güzelce değerlendirmek istiyorsanız kahvaltı sofranıza bile çok yakışacak, evde kolayca hazırlayıp buzdolabına kaldırabileceğiniz bir önerimiz olacak.

Dilimle dilimle ye: Kahvaltılık kavurma tarifi

 • Kavurmalı börek tarifi

Kıymalı börek sevenleri böyle alalım! Birazdan kıymalı böreğe olan sevginizi biraz sarsacak, onun yerine geçip yeni favoriniz olacak enfes bir tatla tanışacaksanız.

Hazırsanız, buyurun böyle: Kavurmalı börek tarifi

 • Kavurmalı pide tarifi

Her gün olsa her gün, her öğün yenilebilecek bir lezzet. Üstelik bu kez dışarıdan hazır olarak alıp yediklerinizden çok daha lezzetlisi!

Hadi, hiç vakit kaybetmeden: Kavurmalı pide tarifi

 • Kavurmalı kaşarlı pide tarifi

Kavurmaya en çok yakışan lezzetlerden kaşar peyniri de bu tarifte bize eşlik ediyor, bu pide klasik kavurmalı pideyi dahi unutturacak kadar nefis oluyor.

Fırından çıkmasıyla bitmesi bir olacak: Kavurmalı kaşarlı pide tarifi

 • Kemikli et kavurma tarifi

Eğer elinizde değerlendirebileceğiniz kemikli etler varsa "Bundan kavurma olmaz" diye düşünmeyin, biber, domates ve soğan gibi her evde bulunan malzemeleri hazır edin!

Kemikli etten de mis gibi kavurma olur: Kemikli et kavurma tarifi

 • Sebzeli et kavurma tarifi

İster bayram sofranızda herkesten tam puan alacak efsane bir lezzete merhaba deyin, ister "Eti tek başına yemem yanında sebze de mutlaka olmalı" diye düşünüyor olun...

Her duruma uyum sağlar, herkesi doyurmaya yeter de artar: Sebzeli et kavurma tarifi

 • Mantarlı kavurmalı dürüm tarifi

mantarli-kavurmali-tost-yemekcom

Kavurma, peynir, soğan, mantar bir araya geliyor ve tost makinesinde pişen nefis bir dürüme dönüşüyor. O kadar doyurucu ki...

Her öğüne: Mantarlı kavurmalı dürüm tarifi

 • Kavurma burger tarifi

Sevdiklerinizle bir araya gelip eski bayramları özlemle anıyor olabilirsiniz. Ama sizi temin ederiz, bu burger'den sonra geçirdiğiniz en nefis bayram bu bayram olacak.

Yok böyle bir lezzet: Kavurma burger tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

murat uçar 😁21 Haziran 2021 00:55
Dkkdkf
Yanıtla
murat uçar 😁 21 Haziran 2021 00:56
Yanıtla
Kdkdkdk

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?