Ana Yemeklerden Rol Çalarak Sofranıza Sınıf Atlatacak 10 Etli Pilav Tarifi

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253407 takipçi1763 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Şubat 23
Cemre Özgüzel
Ekim 2, 2020
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
Cemre Özgüzel
Mayıs 21, 2019

Pilavın kuşkusuz yanına en fazla yakıştığı yemeklerin başında geliyor et yemekleri. Madem pilav ile et bu kadar birbirine uyumlu bir ikili, neden onları aynı tarifte birleştirip hem kendimizi hem de sevdiklerimizi lezzetin doruklarına taşımıyoruz ki?

Ana yemek gücündeki bu etli pilav tariflerini bir kenara not edin, hem bayram sofralarını hem misafir ağırladığınız akşamları lezzete boğun.

Şimdiden afiyet olsun!

  • Etli pilav tarifi

Pilav et yemeklerinin yanında nasıl seviye atlıyorsa bu tarifte iki sevdiğimiz ikili güçlerini birleştirip tadına doyum olmayan bir lezzet patlaması vaat ediyor. Nohut ve havuç da bu şova tanıklık ediyor.

Sofralar kurulsun: Etli pilav tarifi

  • Duvaklı pilav tarifi

Yöresel etli bir pilav tarifi olan duvaklı pilav, düğünlerde duvak açma merasimi sırasında konuklara ikram edilen bir pilav çeşidi aslında. Onu günümüzün sofralarına taşımak için sebebinizse çok.

Bir ömür mutluluklar: Duvaklı pilav tarifi

  • Etli safranlı pilav tarifi

İçine safran giren bir tarifin kötü olma ihtimali yok. Aromasıyla kendini sofrada hemen belli edecek olan etli safranlı pilav en sevdiğiniz tarifler arasına girecek.

Pilav sınıf atladı: Etli safranlı pilav tarifi

  • Etli, havuçlu pilav tarifi

Tadına bakmadan önce görüntüsüyle sizi mest edecek olan etli, havuçlu pilav sofranızın havasına hava katmaya geliyor. O kadar güzel ki bozmaya kıyamazsın.

Bugün biraz havalıyızı: Etli, havuçlu pilav tarifi

  • Özbek pilavı tarifi

Özbekistan'ın en güzel lezzetlerinden olan Özbek pilavı etiyle havucuyla tüm pilav tariflerinin tahtını sallamaya aday. Yapana teşekkür ettiren çok özel lezzetlerden biri o.

Yanına da ayran: Özbek pilavı tarifi

  • Sultanreşat pilavı tarifi

Osmanlı mutfağından bugünlere gelen Sultanreşat pilavı hem etin, hem patlıcanın desteğiyle sultanlara, padişahlara yakışır bir lezzet olduğunu kanıtlıyor. Onu evinize misafir etmek için sebep çok.

Bereketi bol: Sultanreşat pilavı tarifi

  • Kavurmalı pilav tarifi

Onsuz bir Kurban Bayramı düşünülemez. Bize elimizde kaşıkla pilav tenceresi başında beklediğimiz o güzel çocukluk günlerimizi hatırlatan kavurmalı pilavı sevmeyen neredeyse yoktur.

Anne, biraz daha: Kavurmalı pilav tarifi

  • Yufkalı pilav tarifi

Perde pilavına bayılanların hazır yufkayla daha kolay bir şekilde hazırlayacağı yufkalı pilav içinde sürprizler barındıran bir tarif. Sonuç ise muhteşem!

Şaşırtır: Yufkalı pilav tarifi

  • Buhara pilavı tarifi

Özbek pilavına da benzeyen buhara pilavını özel yapan onun 7 baharatla yapılıyor olması. Karabiber, muskat, karanfil, yenibahar, zencefil, tarçın ve kimyonu kapsayan 7 baharatlı buhara pilavının tadına doyamayacaksınız.

Etler dile geldi: Buhara pilavı tarifi

  • Köfteli perde pilavı tarifi

Köfteli Perde Pilavı Tarifi

Köfteli Perde Pilavı Tarifi

Tadına doyum olmayan perde pilavını bir de böyle deneyin. Bol baharatlı köfteleri hapseden yumuşacık hamuruyla pilavla ilgili bildiğiniz her şeyi değiştirecek bir tarif olur kendisi.

Ustalara saygı kuşağı: Köfteli perde pilavı tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?