https://yemek.com/tarif/firinda-butun-karnabahar/ | Fırında Bütün Karnabahar Tarifi

Karnabaharın Değerini, Ağzının Tadını Bilenlere Özel 32 Farklı ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Yıllarca değeri bilinmemiş olsa da son yılların yükselen yıldızlarından karnabahar. Küçükken annesinin yaptığı misler gibi sebze yemeklerine burun kıvıranların şimdi yemekten pek keyif aldıklarından anlayacağınız.

Geç de olsa değerini bilmeye başlayanlara, ağzının tadını bilenlere özel tariflerle gelelim, karnabaharı yeni yeni sevmeye başlayanları bu lezzete aşık edelim dedik, birbirinden nefis ve farklı karnabahar reçetelerimizi hemen hazır ettik. Size de içlerinden en sevdiklerinizi, en ilginizi çekenleri seçmek ve bir koşu mutfağa gitmek kaldı.

O zaman kolları sıvayın, başlıyoruz.

Karşınızda birbirinden nefis karnabahar tarifleri!

Küçük bir not: Bu tarifleri bir köşeye not edin, zira karnabahar daha uzunca bir süre bizimle olacak!

 • Fırında peynirli karnabahar tarifi

Karnabaharı bugüne dek peynirle bir araya getirmeyi hiç düşünmediyseniz ve hatta karnabaharı hiç sevmiyorsanız sebebi bu tarifle henüz tanışmamış olmanız olabilir.

O zaman buyurun, hemen tanıştıralım: Fırında peynirli karnabahar tarifi

 • Karnabahar çorbası tarifi

Yanlış anlaşılmasın mercimeği de seviyoruz, bayılıyoruz hatta. Ama aynı sebepten biraz özlememiz lazım artık. Her fırsatta mercimek çorbası içmekten damağımız farklı lezzette çorbayı unuttu...

Gelin farklı bir şeyler yapalım: Karnabahar çorbası tarifi

 • Sütlü karnabahar çorbası tarifi

Karnabahar çorbasından söz ettik ama siz, daha az malzemeyle enfes bir karnabahar çorbası yapmak isterseniz sütün katkılarıyla lezzetlenip damaklarda uzun süre iz bırakan bu reçeteyi de deneyebilirsiniz.

Seçim sizin: Sütlü karnabahar çorbası tarifi

 • Fırında sütlü karnabahar tarifi

Hemen her evde olan 5 basit malzemeyle bir araya getirerek pratik bir yemeğe imza atabileceğiniz, karnabaharın tadını sütle bir araya getirip bambaşka bir noktaya taşıyabileceğiniz bir tarif karşınızda!

Beşamel sos hazırlamaya üşenenler buraya: Fırında sütlü karnabahar tarifi

 • Karnabahar yemeği tarifi

Şöyle suyuna doya doya ekmek banabileceğiniz sulu yemeklerden hoşlanıyorsanız yanına çıkaracağınız bir kase yoğurtla efsane bir menüye dönüşecek olan bu klasik lezzeti şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu akşamın menüsü artık belli: Karnabahar yemeği tarifi

 • İsraf karşıtı yalancı kiş tarifi

Evde kalan, buzdolabında bir süredir kullanılmayı bekleyen sebzeleri, milföy hamurlarını çıkarın ortaya. Karnabaharın önderliğinde efsane bir lezzete dönüştüreceğiniz onları!

Üstelik hazırladığınız en pratik kiş olacak: İsraf karşıtı yalancı kiş tarifi

 • Karnabahar graten tarifi

Eğer karnabaharı bir türlü sevemiyor, mesela onu bir patates, bir soğan kadar çok mutfağınıza davet etmiyorsanız bu tarifin ardından haftada en az bir kez karnabahar yemek isteyeceksiniz, eminiz. O, karnabaharın en sevilen hallerinden biri, o bir beşamel mucizesi...

Beyaz lezzet: Karnabahar graten tarifi

 • Karnabahar köftesi tarifi

Köfte konusunda galaksinin en başarılı topraklarında yaşadığımızı artık biliyorsunuz. Henüz bilmiyorsanız Köfte tariflerimize bakmanız yeter. Velhasıl konu köfte olunca...

Sınır tanımayız: Karnabahar köftesi tarifi

 • Karnabahar tarifi

"Karnabahar iyi hoş ama et yemeden doyamıyorum" derseniz kıymanın katkılarıyla en lezzetli ana yemeklerden birine dönüşen bu karnabaharla tanışın deriz.

Doymamak mümkün değil: Karnabahar tarifi

 • Tavuklu soya soslu karnabahar tarifi

İçine kıyma koyunca enfes oluyor ama dedik ya daha karnabahar uzunca bir süre bizimle. Onu çeşitlendirmeyi de bilmek lazım. Tavuk ve soya sosun muhteşem uyumuna onu da dahil etmek lazım.

Tek başına sofrayı şölen yerine dönüştürür: Tavuklu soya soslu karnabahar tarifi

 • Karnabahar kısırı tarifi

Altın günlerinin vazgeçilmezi, hepimizin pek sevdiği kısırı bulgurun tekelinden kurtarıyor, onu karnabaharla hazırlıyoruz!

Bu halini de çok seveceksiniz: Karnabahar kısırı tarifi

 • Fırında çıtır karnabahar lokmaları tarifi

Karnabaharı en sevmeyen insana bile sevdirmeye kararlı olduğumuz şu misler gibi listemizde sıra geldi karnabahara aşık etmeye kararlı bir tarife. Biz fırında pişirdik ama...

Dilerseniz yağda da kızartabilirsiniz: Fırında çıtır karnabahar lokmaları tarifi

 • Fırında bütün karnabahar tarifi

Genelde karnabaharı minik parçalarına ayırıp öyle kullanmaya alışkınız, kabul. Ama bu kez farklılık peşinde onu bütün bütün değerlendiriyoruz. Fırındaki yolculuğunda ona eşlik eden köri, yoğurt ve sarımsak gibi lezzetlerle karnabaharı dev bir lezzet topuna dönüştürüyoruz.

Üstelik pek de pratik: Fırında bütün karnabahar tarifi

 • Karnabaharlı kek tarifi

Bugüne dek kek dendiğinde aklınıza ilk olarak pofuduk pofuduk kabarmış tatlı kekler geliyordu belki ama bu tarifle ezberiniz bozulacak, kek deyince aklınıza hemen bu nefis lezzetin damağınızda bıraktığı lezzet gelecek.

Bir kez deneyenler bize hak verdi bile: Karnabaharlı kek tarifi

 • Karnabahar salatası tarifi

Diyette olmanız, sıcak yemek istemiyor olmanız ya da çok aç olmamanız engel değil karnabahar yemeye. Siz isteyin, o sizin için salatalara girer de Sezar kıskandırır...

Çoban üzer: Karnabahar salatası tarifi

 • Brokolili karnabahar salatası tarifi

Sevdiğiniz salatalar sıralamasında üst sıralara yükselip göbek marulu unutturacak karnabahar salatasına bir de brokoliden destek gelince...

Değmeyin keyfinize: Brokolili karnabahar salatası tarifi

 • Nohutlu romanesco salatası tarifi

"Karnabaharı sevmek için hem daha farklı hem de hafif bir lezzete ihtiyacım var" derseniz sizi hemen "piramit karnabahar olarak da anılan romanesco'larla tanıştırmak isteriz.

Bu salata bildiğiniz gibi değil: Nohutlu romanesco salatası tarifi

 • Hamursuz sebzeli kiş tarifi

Karnabahar, kendisine çok yakışan biricik akrabası brokoli ile bir araya geliyor, içinden havuç, kaşar peyniri, soğan ve krema gibi tamamlayıcı lezzetler de eksik olmuyor. Bu kiş hem hamursuz oluşu hem de bolca vitaminiyle sofralarda yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Sofrada ona da yer açın: Hamursuz sebzeli kiş tarifi

 • Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

Karnabahar sevmeme kısmını anlayamıyoruz, fırında beşamel soslu karnabahar sevmeme olayını hiç anlamıyoruz. Ya tamam yemek seçebilirsin de, şu lezzete nasıl ön yargılı olabiliyorsun...

İnsanın aklı almıyor: Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

 • Karnabahar pane tarifi

Bir gün birinin bu cümleleri karnabahar için söylüyor olmasına şaşıracaktınız elbette ama bütün hislerimiz samimi, gerçek. Biraz bakınca siz de bizim gibi hissedeceksiniz...

Gözleriniz yoğurt arayacak: Karnabahar pane tarifi

 • General Tso karnabahar tarifi

Uzak Doğu mutfağının efsane lezzeti "General Tso's Chicken" adlı tavuk yemeğinden esinlendiğimiz bu lezzet, dillere destan sosun bu kez tavuk yerine karnabaharla buluşmasından gücünü alıyor.

Bu uyum parmak yedirtiyor: General Tso karnabahar tarifi

 • Pancarlı karnabahar turşusu tarifi

Sofrada daha önce görülmemiş bir lezzet, bir renk konuk ediyoruz, bu reçeteyi denemek için daha fazla beklemeyin diyoruz. Şu güzelliğe baksanıza, rengi bile iştah açmaya yeter.

Geç karşısına, izle: Pancarlı karnabahar turşusu tarifi

 • Karnabahar tabanlı pizza tarifi

O hep aynısını yediğiniz, yedikten sonra midenizde büyük bir ağırlık hissettiğiniz pizzaları unutturacak bir önerimiz var. Farklı lezzetlere çatal açma vakti geldi, geçiyor...

Onun gibi mesela: Karnabahar tabanlı pizza tarifi

 • Kuşkonmazlı karnabahar pizza tarifi

Karnabaharı taban olarak değerlendirmekten söz etmişken farklı bir tarif daha vermeden geçmek olmaz. Bu kez sebze sevdiriyor...

Tabakları yeşile boyuyoruz: Kuşkonmazlı karnabahar pizza tarifi

 • Karnabahar sote tarifi

Kısık ateşte usul usul pişen, fırında başlayan yolculuğunu tavada tamamlayan bu tarif, bir an önce haftalık yemek listenize girmesi gerekenlerden.

Sofrada fark yaratır: Karnabahar sote tarifi

 • Yabani mantarlı karnabahar graten tarifi

Yine beşamel sosla lezzeti en az iki katına çıkan ama bu kez içinden yabani mantarların o kendine has lezzetinin de eksik olmadığı bir tarif geliyor...

Denemeden nasıl yakıştıklarını bilemezsin: Yabani mantarlı karnabahar graten tarifi

 • Köri soslu karnabahar tarifi

Köri Sosuna Laf Söyletmeyenler Derneği'nin başkanı olarak söyleyebilirim ki köri sosunun en çok yakıştığı yiyeceklerden biri karnabahar. Aksi kabul edilemez...

Teklif dahi edilemez: Köri soslu karnabahar tarifi

 • Karnabahar kızartması tarifi

"Sağlıklı olan bir şey lezzetli olamaz, lezzetli olan bir şey sağlıklı olamaz" formülünden kelli kızartmayı her zaman tercih etmeyiniz. Lakin...

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi: Karnabahar kızartması tarifi

 • Soslu karnabahar tarifi

Soslu karnabahara biraz dikkatli baktığınızda yediğiniz şeyin mantı olduğunu düşünebiliyorsunuz. Yani istese mantı bile olabilecek yeteneklere sahip karnabahar...

Belki daha güzeli: Soslu karnabahar tarifi

 • Fırında karnabahar mücveri tarifi

Tavada, yağda pişirilen, kabakla yapılan klasik mücver tarifinin önünde saygıyla eğiliyor, bu kez onu karnabaharla hazırlayıp fırında pişiriyoruz.

Mücver severlere sevgilerimizle: Fırında karnabahar mücveri tarifi

 • Hindistan cevizi sütlü karnabahar tarifi

Karnabaharı kullanabileceğiniz en farklı, en renkli tariflerden biriyle tanışmaya hazır mısınız? Mutfağından çıkan her lezzete hayran olduğumuz, rengarenk lezzetleriyle midelerden önce gözleri doyuran Gamze Olgun'un mutfağından geliyor.

Bu tarif, tarif defterlerindeki yerini almayı hak ediyor: Hindistan cevizi sütlü karnabahar tarifi

 • Tahin soslu karnabahar tarifi

Tahin Soslu Karnabahar tarifi

Tahin Soslu Karnabahar tarifi

Tarifini başka yerde bulamayacağınız, tıpkı dışarıda yediklerinize benzeyecek şık sunumu ve sıra dışı lezzetiyle yeni favorileriniz arasında yerini alacak bir tarif bu.

Tahin ve karnabaharı hiç birlikte düşünmüş müydünüz: Tahin soslu karnabahar tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Berra18 Şubat 2016 12:28
karnabahar kızartması üstü yoğurt.. akşam yapayım bari
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?