Sahur İçin Pratik Bir Şekilde Hazırlayabileceğiniz 14 Doyurucu Börek Tarifi

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253411 takipçi1772 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 7, 2019
Cemre Özgüzel
Ekim 3, 2019
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Cemre Özgüzel
Ekim 8, 2019

Ramazan ayıyla birlikte iftar sofraları kadar sahur menüleri hazırlama heyecanı sardı hepimizi. Söz konusu sahur olduğunda hazırlayacağımız tarifler pratik ve kolay olsun, tüm gün tok tutsun istiyoruz.

Sahura en çok yakışan lezzetlerden olan börek tarifleri işte tam bu zamanlar için var. Biz de en pratiğinden en doyurucusuna çeşit çeşit sahur böreklerini bir araya getirdik.

Buyursunlar, başlayalım.

 • Pratik sahur böreği

Ramazanda günün en önemli öğünü olan sahur için hiç yorulmadan kolayca yapabileceğiniz bir börek hazırladık. Yufka, beyaz peynir, ince kıyılmış maydanoz ve domates salçasının bu birlikteliğine bayılacaksınız.

Tavada şipşak: Pratik sahur böreği tarifi

 • Baklavalık yufkadan börek

Sahurda pratik lezzetler aradığımızdan el açması böreklerden ziyade hazır yufkalarla yapılan börekler tercihimiz doğal olarak. Bu çıtır çıtır börek ise bayram için belki de önceden hazır ettiğiniz baklavalık yufkadan hazırlanıyor.

Çıtır çıtır: Baklavalık yufkadan börek tarifi

 • Yağsız ıspanaklı börek

Ramazanda hafif beslenmek isteyen, sahurda çok ağır lezzetlerden kaçınanların gözdesi olacak bir tarif bu. Bol sebzeli, mis kokulu ve en önemlisi yağsız olan bu böreği yapmak da çok pratik.

Hafif beslenenlere: Yağsız ıspanaklı börek tarifi

 • Sodalı buzluk böreği

Her gün sahurda kalkıp yeniden mutfağa girmek zor geliyorsa doğru tariftesiniz. Çünkü bu tarifi hazırlayıp buzluğa atıyorsunuz, istediğinizde çıkarıp pişiriyorsunuz.

İşte bu kadar basit: Sodalı buzluk böreği tarifi

 • Kıymalı güllaç böreği

Ramazanın gülü güllaç bu sefer çok farklı bir tarife ilham veriyor. Güllaç yapraklarını alıyor ve onlardan bol malzemeli nefis bir börek hazırlıyoruz. İftara da sahura da çok ama çok yakışıyor.

Bildiğiniz böreklerden çok farklı: Kıymalı güllaç böreği

 • Mantarlı börek

Orucu zorlanmadan geçirebilmek için sahurda doymak önemli mesele. İşte ihtiyacınız olan proteini de alabileceğiniz, doyurucu mu doyurucu mantarlı börek bunun için var.

Çok besleyici: Mantarlı börek tarifi

 • Baklavalık yufkadan Sarıyer böreği

İstanbul'un nefis lezzetlerinden Sarıyer böreğini yapmak biraz meşakkatli kabul. Ancak biz onu şimdi baklavalık yufkadan 15 dakikada hazırlıyor, sahurda çayın yanında afiyetle yiyoruz.

Bir İstanbul lezzeti: Baklavalık yufkadan Sarıyer böreği tarifi

 • Rulo buzdolabı böreği

Sahur için aniden imdadınıza yetişen bir tarif bu. Hem az malzemeli hem de buzdolabında uzun süre dayanabiliyor. Çıtır çıtır kızarıyor, yoğurtlu sosuyla farklı bir lezzete dönüşüyor.

Daha pratiği yok: Rulo buzdolabı böreği tarifi

 • Yufkasız patates böreği

Şimdi sahur telaşında kim uğraşacak yufkayla diye düşünüyorsanız bu börek tam size göre. Yumurta, patates, ıspanak ve taze soğanın birlikteliğinden doğan bu nefis lezzet üstelik tavada hızlıca pişiyor.

O kadar kolay ki: Yufkasız patates böreği tarifi

 • Yalancı su böreği

Su böreğini yapmak biraz zor ve emek istiyor haklısınız. Ama şu an karşınızda su böreğinin en kolay ve en pratik hali var. Birkaç basit malzemeyle bu iş tamam.

Böylesi de çok güzel: Yalancı su böreği tarifi

 • Pide börek

Önceki günlerden artan ve zamanla bayatlayan ramazan pidelerini ziyan etmiyoruz ve onlarla çok farklı bir börek tarifine imza atıyoruz. Üstelik daha çay demlenmeden hazır oluyor.

Süper çözüm: Pide börek tarifi

 • Tava böreği

Tava Böreği Tarifi

Tava Böreği Tarifi

Kim demiş börek için illa ki fırına ihtiyaç var diye? Öğrenci evlerinin sahur menülerinde de yerini alacak bu tava böreği üstüne üstlük öyle bir lezzetli ki...

Tava varsa biz tamamız: Tava böreği tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?