https://yemek.com/tarif/patates-rosti/ | Patates Röşti Tarifi

İftar Menülerinize de Sahur Sofralarınıza da Çok Yakışacak 10 Nefis ve Pratik Tarif

Favorilerime
Ekle

Ramazan boyunca her gün ne yapsam diye düşünmek, "İftara ne pişirsem?", "Sahura ne hazırlasam?" sorularına yanıt bulmak zaman zaman zor bir hal alabiliyor, insan bir süre sonra hep aynı yemekleri yapıyormuş gibi hissedebiliyor, doğruya doğru.

İşte bu yüzden biz de istedik ki size öyle alternatifler sunalım ki dilerseniz iftarda dilerseniz sahurda değerlendirin, her iki öğüne de uyan lezzetlerle sofranızı renklendirin.

Bazılarını iftar için hazırlayıp sahurda da değerlendirebileceğiniz bazılarını ise her iki öğünden dilediğinizde hemen yapabileceğiniz tariflerimizden seçtik, her birinin doyurucu olmasına da özen gösterdik.

İşte karşınızda hem iftarda hem de sahurda değerlendirebileceğiniz, ramazan boyunca kuracağınız tüm sofralara yakışacak nefis iftar ve sahur yemekleri!

  • Çoban payı

İçindeki bolca yumurta sayesinde hem çok doyurucu ve besleyici olup iftar sofralarında yerini alıyor hem de uzun süre susatmaması, tok tutması sayesinde sahur sofralarına çok yakışıyor.

Siz onu hangi öğünde tercih edersiniz: Çoban payı tarifi

  • Patatesli mantı

Hamur açmak yerine milföy hamuru kullanıyor, harcını ise kıyma ile değil patatesle hazırlıyoruz. Bu çok doyurucu ve klasik mantıya göre çok daha pratik tarifle sofraları lezzetlendirmek düşündüğünüzden kolay olacak.

Yanında bolca yoğurtla: Patatesli mantı tarifi

Farklı mantı çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Fıccın

Şef Ferhat Bora'dan da iftar ve sahur sofralarına destek gecikmiyor, Çerkez mutfağının en özel ve en sevilen lezzetlerinden fıccın sofralarınıza sık sık konuk etmek isteceğiniz lezzetlerden biri haline geliyor...

Verdiğiniz tüm emeğe değiyor: Fıccın tarifi

  • Peynirli pide

İftar için hazırlarken bir tane daha hazırlayıp sahura saklayabileceğiniz, üzerine dilerseniz kıracağınız yumurta ile tok tutma gücünü de artırabileceğiniz enfes bir pide tarifi geliyor.

Fırından mis kokular eşliğinde çıkıyor: Peynirli pide tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Ayran aşı çorbası

Böyle enfes bir çorbayı unutmak olmaz. Dilerseniz iftar menünüze serin bir başlangıç olarak değerlendirip tüm gün oruç tutan midelere bir güzellik yapabilir, dilerseniz de içindeki nohut ve buğday sayesinde doyuruculuğu artan, uzun süre susatmayacak sahur lezzetleriniz arasında ona şans verebilirsiniz.

Ramazana ferah karşılama: Ayran aşı çorbası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Fırında unsuz mücver

İftarda ana yemeğin yanında sunabileceğiniz bir yancı, sahurda ise başrol olacak kadar doyurucu bir mücver o. İçinde un yok ama birbirine çok yakışan enfes lezzetler var!

Klasik mücverleri unutun: Fırında unsuz mücver tarifi

Farklı mücver çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Milföyden sahurluk pide

Bakmayın ona "sahurluk" dediğimize, isterseniz onu en ala ana yemeklere taş çıkaracak ve sofradaki herkesi doyuracak güçte bir lezzete dönüştürmek elinizde.

Malzemelerini çeşitlendirebilirsiniz: Milföyden sahurluk pide tarifi

Farklı pide çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Ispanaklı peynirli strata

Pratik bir yemek tarifi olarak iftarda da sahurda da yerini alabilecek, hatta ıspanak sevmeyenlere bile onu sevdirebilecek bu tarif, "Ispanağı asla ağzıma sürmem" diyenlerin brokoli, mantar, patates gibi farklı yiyeceklerle de yapabileceği bir tarif üstelik.

Her damağa uyar: Ispanaklı peynirli strata tarifi

  • Fırında patates mücveri

Her haline bayıldığımız patates, fırında pişiyor, ona eşlik eden malzemelerin doyuruculuğu sayesinde hem iftar hem de sahur sotralarına çok yakışıyor.

İster ana yemeğin yanında servis et ister tek başına afiyetle ye: Fırında patates mücveri tarifi

Farklı mücver çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Patates röşti

Klasik sahur sofralarında ve tabii ki nefis iftar menülerinde en az bir haline mutlaka rastladığımız patatesler şimdi de karşımızda. Üstelik bu kez çok daha güzel!

Kaç dilim yiyeceğinize karar veremeyeceksiniz: Patates röşti tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?