https://yemek.com/tarif/dolgulu-biberler/ | Dolgulu Biberler Tarifi

Hiç Vakit Kaybetmeden Denemeniz Gereken 9 Kapya Biberli Tarif

Favorilerime
Ekle

Şöyle etli etli, taptaze kapya biberler ile enfes lezzetler hazırlamaya ne dersiniz?

Bugüne dek onları hep közleyip salatalarda kullandık, kilolarca alıp lezzetini tüm yıla yaymamızı sağlayan enfes biber salçaları, kahvaltılık soslar hazırladık. Peki ama bu kadarla yetinmek olur mu? Tabii ki hayır!

Kapya biberli tarifler sayesinde birbirinden özel mezeler hazırlayabilir, ana yemek olarak dahi değerlendirebileceğiniz pratik yemeklere imza atabilirsiniz mesela.

Sözün kısası, mevsiminde en taze sebzeleri değerlendirmeyi sevenler için bugün başrole kapya biber aldık! Buyursunlar...

  • Peynirli biber böreği tarifi

Şu ana dek denemediyseniz en yakın zamanda, biberlerin vakti geçmeden denemenizi önereceğimiz sıra dışı ve enfes bir börekle başlıyoruz. Hamur açma derdi yok, yufka kullanmak yok.

Ferhat Şef'ten geliyor: Peynirli biber böreği tarifi

  • Kırmızı biber sarması tarifi

Kapya biberin en çok kullanıldığı ve en çok yakıştığı yemek kategorisi mezeler desek hiç de yanlış olmaz aslında. Hele şöyle üzerine köz kokusu sinmiş etli mi etli biberlerden söz ediyorsak...

Tadına doyum olmaz: Kırmızı biber sarması tarifi

  • Dolgulu biberler tarifi

İçini sevdiğiniz sebzelerle doldurup ister pratik bir yemek isterseniz de bir ara sıcak gibi sofraya çıkarabileceğiniz bir lezzetle devam ediyoruz. Sunumunun şıklığı sayesinde onu misafir sofralarına da çok yakıştırıyoruz.

Renkleriyle iştahınızı en az ikiye katlayacak: Dolgulu biberler tarifi

  • Kapya biber dolması tarifi

Şimdi kapya biberleri herkesi doyuracak enfes ana yemeklere dönüştürmenin zamanı geldi. Klasik dolmalık biberler yerine bol etli kapya biberlerimizi alıyor, onları kıymalı-pirinçli enfes bir iç harç ile dolduruyoruz.

Tek bir tanesi bile tıka basa doyuruyor: Kapya biber dolması tarifi

  • Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

Kapya biber ve beyaz peynir birbirine o kadar çok yakışıyor ki bu ikiliyi sadece kahvaltıda bir araya getirmek olmaz. Günün her anına uygun enfes bir meze hazırlayalım o zaman!

Dilimlerce yenir: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

  • Közlenmiş biber salatası tarifi

Birkaç malzemeyle çok kolay bir şekilde hazırlanan, et ve tavuk yemekleriyle birlikte sofraya çıktığında adeta bir mangal havası yaşatan enfes bir salata o.

Üzerine de ceviz serpiştirdiniz mi, ondan güzeli yok: Közlenmiş biber salatası tarifi

  • Köz kırmızı biber kavurması tarifi

Daha önce hiç denediniz mi bilemiyoruz ama közlenmiş biberleri birkaç basit malzemeyle bir araya getirip kavurduğunuzda çok daha başka, çok daha enfes bir lezzet elde edebiliyorsunuz. Üzerine bolca yoğurt gezdirip bir meze ya da ara sıcak olarak değerlendirmek elinizde.

Kızarmış ekmeğin üzerine de çok yakışıyor: Köz kırmızı biber kavurması tarifi

  • Tahinli köz kırmızı biber mezesi tarifi

Bakmayın karmaşık gibi gözüktüğüne, toplam 5-6 malzeme ile çok pratik bir şekilde hazır oluyor. Közlenmiş biberin o kendine has tadı tahinle birleşince ortaya damaklarda izi kalan efsane bir tat çıkıyor.

Bol bol yapın ki hemen bitmesin: Tahinli köz kırmızı biber mezesi tarifi

  • Kırmızı biber ezmesi tarifi

Kırmızı Biber Ezmesi Tarifi

Kırmızı Biber Ezmesi Tarifi

Bir biber salçasından, klasik bir kahvaltılık sostan çok daha fazlası o. İçinde ceviz, sarımsak, domates salçası, zeytinyağı gibi birbirlerine çok yakışan lezzetler bir aradayken...

Güzel olmama ihtimali var mı zaten: Kırmızı biber ezmesi tarifi

Bol biberli farklı kahvaltılık sos tarifleri isteyenleri hemen şöyle de alabiliriz: Kahvaltılık Sos TarifleriDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?