https://yemek.com/tarif/kirmizi-biber-sarmasi/ | Kırmızı Biber Sarması Tarifi

Sofralarınızı Renklendirip Tok Olsanız Bile Sizi Acıktıracak 10 Biberli Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Meze, her sofraya yakışır. Dostlarla uzun uzun oturulan sofraların olmazsa olmazıdır, hafta içi sofralarının da kurtarıcısıdır. Anne evinde de yapılır, bekar evinde de. Meze, ağzının tadının bilenlerin vazgeçemediği lezzetlerdendir.

Meze tariflerine en çok yakışan malzemelerden biri ise biberdir kuşkusuz. Biber renk verir, tat katar mezelere. Sofrada ışıl ışıl parıldar.

Eğer siz de sofralarınıza farklı bir dokunuşta bulunmak istiyorsanız bu biberli mezelere mutlaka şans verin deriz.

  • Dolgulu biberler tarifi

Patates, patlıcan, kabak ve havuç mis gibi kızarıyor ve biberlerin içine boylu boyunca uzanıyor. İştah açan, sofrada ana yemekten bile rol çalan dolgulu biberler karşınızda.

Nefis bir başlangıç: Dolgulu biberler tarifi

  • Kırmızı köz biber kızartması tarifi

İçinden lor peynirinin aktığı, herkesin tabağına hemen almak isteyeceği bir tarif bu. Yapımı da oldukça kolay ve pratik olan kırmızı köz biber kızartması hemen yapmak isteyeceğiniz tariflerden.

Hemen yapasın gelir: Kırmızı köz biber kızartması tarifi

  • Kırmızı biber sarması tarifi

Biberin sevdalısı peynir ve patates de olaya dahil oluyor ve yediğiniz en güzel mezelerden birine dönüşüyor. İçi dolu dolu, doyurucu mu doyurucu bir tarife davetlisiniz.

Keyifli sohbetler için: Kırmızı biber sarması tarifi

  • Tahinli köz kırmızı biber mezesi tarifi

Tahini eminiz daha önce böyle bir tarifte kullanmamıştınız. Farklı bir meze tarifi arayanların ilk fırsatta denemesi gereken bu kırmızı biber mezesi en güzel sofralarınızın da yıldızı olacak.

Adım adım anlatıyoruz: Tahinli köz biber mezesi tarifi

  • Cevizli biber yoğurtlaması tarifi

Kırmızı biberlere kısa bir ara verelim, şimdi sıra çarliston biberlerde çünkü. Sade ama lezzetli bir meze arıyorsanız yoğurdun doyuruculuk kattığı cevizli biber mezesi tam size göre.

Dillere destan: Cevizli biber yoğurtlaması tarifi

  • Közlenmiş biber sandal tarifi

Yaz sofralarına çok ama çok yakışan bir tarifte sıra. İçini doldurmayı pek sevdiğimiz biberler bu sefer sandal görevi görüyor ve içinde lezzet taşıyor.

Yelkenler fora: Közlenmiş biber sandal tarifi

  • Kuru biber kavurması tarifi

Sıra yöresel bir tarifte. Diyarbakır yöresinin sevilen kuru biber kavurması farklı meze tarifleri arayanlar için geliyor. Hem yapması kolay hem de çok pratik üstelik.

15 dakikada sofrada: Kuru biber kavurması tarifi

  • Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

Sabah kahvaltısında bile rahatlıkla yiyebileceğiniz bir lezzet o. Biber, peynir, çörek otu, dereotu varsa mutfağa bekleniyorsunuz, çünkü nefis bir lezzetle buluşmanızı istiyoruz.

Kırmızı-beyaz uyumu: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

  • Közlenmiş biber salatası tarifi

Nasıl patlıcan közlenince lezzeti ikiye katlanıyorsa biberlerde de durum aynı. Biberleri közleyip birkaç basit malzemeyle buluşturuyoruz, sofraya güzellik katıyoruz.

Afiyetle: Közlenmiş biber salatası tarifi

  • Köz kırmızı biber kavurması tarifi

Köz Kırmızı Biber Kavurması Tarifi

Köz Kırmızı Biber Kavurması Tarifi

Biberleri bu sefer sadece közlemiyor, bir de üstüne zeytinyağında kavuruyoruz. Yağ biberi olarak da bilinen kapya biberlerin tadı öyle güzelleşiyor ki tok olsak bile tabak tabak yemeden duramıyoruz.

Üstüne de yoğurt: Köz kırmızı biber kavurması tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?