http://admin.yemek.com/tarif/limon-sikacaginda-icli-kofte/ | Limon Sıkacağında İçli Köfte Tarifi

Herkes Her İstediğinde Evinde Kolayca Yapabilsin Diye 11 Farklı İçli Köfte Tarifi

Favorilerime
Ekle

Adı geçtiğinde bile ağzımızın sulanmasına yetiyor onun. Yeri geliyor tek tanesiyle doyuruyor, yeri geliyor nefis bir eşlikçi oluyor. Hemen herkesin en sevdiği yemek tariflerinden biri olan içli köfteden bahsediyoruz.

Biz de "Madem onu bu kadar çok seviyoruz, onu hep aynı tarifle yapmak olmaz" dedik ve çeşit çeşit içli köfte tarifi yapmak için kolları sıvadık.

Patlamayan, pişerken açılmayan içli köfteleri yapmanın püf noktalarıyla nefis içli köfte çeşitleri karşınızda!

 • İçli köfte

Ülkemizde Antep, Adana, Malatya ve Kahramanmaraş gibi birçok ilimizde yapılan içli köftenin en klasik ve en sevilen haliyle başlıyoruz listemize. Tutma garantili içli köfte tarifi karşınızda.

En klasik haliyle: İçli köfte tarifi

 • Limon sıkacağında içli köfte

İçli köfteyi yapmak evde zor geliyorsa bu tarifle fikriniz değişecek. Çünkü görüp görebileceğiniz en pratik, en kolay içli köfte tarifi bu. Şeklini vermek üstelik çok da kolay.

Çok pratik: Limon sıkacağında içli köfte tarifi

 • Haşlama içli köfte

İçli köfte sevenler ikiye ayrılır: Kızartma içli köfteyi sevenler, haşlanmış içli köfteyi sevenler. Haşlama halini sevenleri de unutmadık ve en yöresel haliyle sizin için en nefis halini hazırladık.

Kızartmadan: Haşlama içli köfte tarifi

 • Fırında içli köfte

Kızartma, haşlama halini şimdilik bir kenara bırakıyoruz; şekil verme derdi olmayan çok farklı bir içli köfte yapıyoruz. Artık herkes onu evinde yapabilecek.

Fırınlar ısıtılsın: Fırında içli köfte tarifi

 • Diyarbakır usulü içli köfte

Daha önce de dediğimiz gibi içli köfte birçok yörede küçük farklılıklarla yapılıyor ve her hali de çok seviliyor. İşte şimdi Diyarbakır'ın dillere destan içli köftesini mutfağımıza taşımanın tam zamanı.

Yoğurtla çok yakışır: Diyarbakır usulü içli köfte tarifi

 • Mardin usulü içli köfte

Diyarbakır'dan Mardin'e geçiyoruz ve en farklı yorumlanan içli köfte tarifiyle sizi tanıştırmak istiyoruz. Kitel Raha olarak da bilinen bu içli köfteyi tattıktan sonra artık hiçbir şey aynı olmayacak.

Onu bir de böyle deneyin: Mardin usulü içli köfte tarifi

 • Tepside içli köfte

Pratikliğiyle her gün yapmak isteyeceğiniz, ailedeki herkesi sevindirebileceğiniz çok kolay bir tarifimiz var. Yapması kolay, lezzeti olay bu içli köfteyi hemen denemek isteyeceksiniz.

Kolay mı kolay: Tepside içli köfte tarifi

 • Peynir dolgulu içli köfte

Et yemeyenler de artık içli köfteden mahrum kalmasın istiyoruz. Bu yüzden tek malzemeli bir harçtan hazırlanan farklı bir içli köfte hazırladık. İçinde uzadıkça uzayan peyniriyle onu çok seveceksiniz.

Böylesi de çok güzel: Peynir dolgulu içli köfte tarifi

 • Kolay içli köfte

Herkes evde içli köfte yapabilecek derken şaka yapmıyorduk. En kolay, tam kıvamında içli köfte tarifi burada. Üstelik hamuru patatesten ve haşlanarak yapılıyor.

Bol malzemeli: Kolay içli köfte tarifi

 • Patatesli içli köfte

Bu sefer yine dışını patatesle kapladığımız, içini kıymalı harçla doldurduğumuz bir tarifle farklılaşıyoruz. Bulgurlu dışı pişerken çatlıyorsa artık çözümünüz belli.

Keyfi bol olsun: Patatesli içli köfte tarifi

 • Oruk

Oruk Tarifi

Oruk Tarifi

Antakya usülü oruk, emeğin, kaliteli malzemenin konuştuğu bir içli köfte çeşidi. Bildiğimiz içli köfteden farklı olarak hamuruna da dövülmüş et konuyor ve lezzetiyle tadan herkesi şaşırtıyor.

Antakya'ya sevgilerimizle: Oruk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

medinesu4 Temmuz 2019 00:48
ben mardinliyim ama boyle yapmıyoz ucgen seklınde yapıyrz.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?