Patatesli Tavuk Yahnisi Tarifi

Türk Mutfağından Anne Eli Lezzetinde 25 Nefis Sulu Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Türk mutfağının en sevilen köşelerinden birini, anne elinden çıktığında değeri de lezzeti de başka hiçbir yemekle kıyaslanamayacak kadar muazzam olan sulu yemeklerimizi radarımıza alıyoruz bugün. Her tarif defterinde bulunması gereken, mutfağa giren herkesin yapmayı bilmesi gereken Türk mutfağı sulu yemekleri hemen aşağıda sizi bekliyor.

Şeflerimizin tüm detaylarını adım adım anlattığı ve gösterdiği, sizin de tıpkı anneanneniz, babaanneniz, anneniz gibi lezzetli ev yemekleri yapmanızı sağlayacak tarifler bunlar. Öyle ki bugüne dek yaptığı yemekler için "Bir türlü annemin yaptığı gibi olmuyor" diyenler dahi bu tariflerle tam istediği sonucu alabilir.

Buyursunlar, karşınızda Türk mutfağının en sevilen sulu yemekleri...

 • Patlıcan musakka tarifi

Suyuna ekmek banmaya doyamadığımız, tam da patlıcanların zamanıyken bol bol yapmamız gereken lezzetlerimizden patlıcan musakkayla hızlıca başlıyoruz.

Mis kokusuyla iştah açar: Patlıcan musakka tarifi

 • Pastırmalı kuru fasulye tarifi

Türk mutfağının en özel sulu yemeklerinden biri kesinlikle pastırmalı kuru fasulye! İçine dahil olan pastırmayla lezzeti katlanan, lokum gibi pişip tam kıvamında olan kuru fasulyeler hazırlamak için...

Bu püf noktaları mutlaka bilmeli: Pastırmalı kuru fasulye tarifi

 • Nohut yemeği tarifi

En az kuru fasulye kadar çok sevdiğimiz baklagillerden nohut da bildiğiniz gibi sofralarımıza sık sık sulu yemek olarak konuk oluyor, nohudu tam kıvamında pişirmenin lezzet sırlarını ise mutlaka uygulamak gerekiyor.

Tam istediğiniz gibi pişmesi için bu tarifi uygulamanız yeterli: Nohut yemeği tarifi

 • Sebzeli güveç tarifi

Sulu yemek denince akla ilk olarak tencere yemeklerimiz gelse de fırında ya da güveçte hazırladığımız nice sulu yemeğimiz de var bizim.

Karşınızda en sevilenlerden biri: Sebzeli güveç tarifi

 • Türlü tarifi

Evde az az kalan tüm sebzeleri içine dahil ederek değerlendirebileceğiniz, sebzeleri hem mevsime hem de damak tadınıza göre bir araya getirip çeşitlendirebileceğiniz en pratik ve leziz sulu yemeklerimizden türlü karşınızda!

Türlü yapmanın tüm temel kuralları da hemen burada: Türlü tarifi

 • Terbiyeli sulu köfte tarifi

Et yemeden doyduğunu hissetmeyenleri her bir köftesiyle mutlu eden, mini mini köfteleri sayesinde çocukların da sempatisini kazanmayı başaran sulu yemeklerimizden o.

Terbiyesiyle nefis: Terbiyeli sulu köfte tarifi

 • Ekşili köfte tarifi

Sulu köftenin daha ekşili ve daha bol malzemelisini hazırlamak isterseniz sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Tam bir anne yemeği: Ekşili köfte tarifi

 • Bamya yemeği tarifi

Doğru şekilde pişirilmediğinde ne yazık ki salyalanmaya başlayan, sırf bu yüzden seveni kadar çok sevmeyeni de olan yemeklerimizden bamyanın değerini herkes bilsin, bu lezzeti herkes keşfetsin dedik, onu asla salyalanmadan pişirmeniz için atmanız gereken tüm adımları burada bir araya getirdik.

Buyurunuz, tam burada sizi bekliyoruz: Bamya yemeği tarifi

 • Dilim dolma tarifi

Böyle bir liste yaparken farklı şehirlerimizde yapılan yöresel sulu yemeklerimizi de unutmak olmaz. Elazığ mutfağından çıkıp gelen bu muazzam yemek gibi bir yemek varken mesela.

Bu dolma bildiklerinizden çok farklı: Dilim dolma tarifi

 • Kurşun aşı tarifi

İçinde nohuttan mercimeğe, irmikten bulgura birçok malzeme bulunan bu özel yemek, özellikle kış aylarında sofralarda kendine sıkça yer buluyor, kendisi Kayseri mutfağından çıkıp tüm sofralarda yerini alıyor.

Siz de sofranızda ona yer açın: Kurşun aşı tarifi

 • Kabak musakka tarifi

Genelde patlıcanla yapmaya alışık olduğunuz musakkayı kabakla denemiş miydiniz? Kabakla da nefis oluyor.

Patlıcanı dahi unutturacak kadar nefis: Kabak musakka tarifi

 • Kıymalı kuru bamya yemeği tarifi

Bamya mevsimi geçince üzülmeyin, hemen aktarlardan temin edebileceğiniz kuru bamyalarla dört mevsim tadını çıkarabileceğiniz bu yemeğimize yönelin.

Her lokması şifa dolu: Kıymalı kuru bamya yemeği tarifi

 • Etli patlıcan yemeği tarifi

Dana eti lokum gibi pişiyor, patlıcan, biber, domates ve soğan gibi malzemelerin de ona eşlik etmesiyle bol proteinli, çok doyurucu bir yemek ortaya çıkıyor.

Yanına da pilav yapalım: Etli patlıcan yemeği tarifi

 • Orman kebabı tarifi

Mutfağımızda onlarca çeşit kebap var ama onun gibisi zor bulunur. Ev usulü kebapların suyuna ekmek banılası olanlarından o.

Klasiklerin başında gelir: Orman kebabı tarifi

 • Sulu patates yemeği tarifi

Mutfaklarımızın en az malzemeli ama en doyurucu yemeklerinden biri olan sulu patates yemeğini de unutmak olmaz. Dileyenlerin yanında pilavla yediği, dileyenlerin tek başına afiyetle tüketip doyabildiği nefis bir tat o.

Yapmak için ihtiyacınız olanlar ise tam burada: Sulu patates yemeği tarifi

 • Bezelye tarifi

Sulu patates yemeğinin en yakın arkadaşlarından biri olan bezelye de burada. O da tıpkı patates yemeği gibi çok pratik bir şekilde hazırlanıyor, dileyenler içine sadece patates ve havuç dileyenler kıyma, hatta tavuk da ilave edebiliyor.

Biz bu kez kıymalı hazırladık: Bezelye tarifi

 • Çiftlik kebabı tarifi

Hem eti hem sebzeyi bir arada kullanıp dengeli tabaklar hazırlamak isteyenlerin ilk fırsatta denemesi gereken bu tarif, orman kebabının lezzet ikizi.

Yapımı da çok benzer: Çiftlik kebabı tarifi

 • İncik haşlama tarifi

Suyunu şifa dolu bir çorba gibi içebileceğiniz kadar iddialı sulu et yemeklerimizi de böyle alalım hemen. En özel akşam yemekleriniz için hazırlayabileceğiniz kadar nefis bir yemek olan inciği bir de böyle deneyin.

Suyunu kaşıklıyoruz: İncik haşlama tarifi

 • Patatesli tavuk yahnisi tarifi

Mutfağından tavuğu eksik etmeyenler, bir protein kaynağı olarak tavuğu sık sık tüketenler de hemen buraya. Tavukla yapılan bu yahni, patateslerin de lezzetiyle size tek tabakta dev bir menü sunuyor.

Yanında hiçbir tamamlayıcıya gerek olmuyor: Patatesli tavuk yahnisi tarifi

 • Etli barbunya tarifi

Genelde zeytinyağlısını, pilakisini yaptığımız barbunya da sulu yemek olarak mutlaka sık sık sofranıza konuk etmeniz gerekenlerden. Çünkü kendisi hem proteini yüksek hem de çok doyurucu bir yemek.

İlk fırsatta yapalım o zaman: Etli barbunya tarifi

 • Yeşil mercimek yemeği tarifi

Kara şimşek olarak da anılan, seveni kadar sevmeyeni de çok yemeklerimizden mercimeği herkese sevdirmeyi başaracak o tarif tam karşınızda.

Az malzemeli şahane lezzet: Yeşil mercimek yemeği tarifi

 • Sulu mantar yemeği tarifi

Mantarın bir garnitürden, bir atıştırmalıktan çok daha fazlası olduğunun kanıtı bu tarif, "Evde sadece mantar ve patates var, ne yapsam acaba?" diye düşünenlere ilaç gibi geliyor...

Hazırlaması 20 dakika sürüyor: Sulu mantar yemeği tarifi

 • Kapuska tarifi

Sadece yaz sebzelerini değil kış sebzelerini bol bol sulu yemeğe dönüştürüyoruz tabii ki. Şifa dolu lahanaları nefis kapuskalara dönüştürdüğümüz gibi.

Bu tarif lahana sevdirir: Kapuska tarifi

 • Karnabahar yemeği tarifi

Mutfağımızda her sebzeden, bakliyattan nefis sulu yemekler yapabileceğimizin bir başka kanıtı da karnabaharla hazırladığımız bu nefis yemekte saklı. Öyle lezzetli ki karnabahar mevsimini dört gözle bekletir.

Hem hafif hem besleyici: Karnabahar yemeği tarifi

 • Brokoli yemeği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?