https://yemek.com/tarif/soslu-kaburga-misir/ | Soslu Kaburga Mısır Tarifi

Tam da Zamanıyken Mısırla Yapabileceğiniz 11 Farklı ve Kolay Tarif

Favorilerime
Ekle

Yaz gelince seyyar satıcılardan mis gibi kokusunu metrelerce uzaktan dahi almaya başladığımız nefis mısırların hakkını verme zamanı şimdi! Onu ne kadar çok seviyor olsak da haşlayarak ya da közleyerek yemek dışında farklı tariflerde pek kullanmıyor, böyle şahane bir lezzeti yeterince değerlendiremiyoruz. Oysa onunla o kadar farklı, pratik ve nefis mısırlı tarifler hazırlayabilirsiniz ki!

Üstelik kendisi sadece lezzetli değil, bir o kadar da faydalı bir besin! Sindirim sistemini güçlendirmekten tutun da göz sağlığını korumasına, hatta saçları güçlendirmesine, mısırın faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla.

Hadi o zaman, hiç vakit kaybetmeyelim, mevsimi geçmeden onu bol bol sofralarımıza konuk etmeye başlayalım!

 • Şefimizin lezzet sırlarıyla başlayalım: Asla pişman etmeyecek 5 garanti mısır tarifi

Mısırı evde nasıl farklı şekillerde değerlendirebileceğinizi, mısır gibi bir lezzeti hangi malzemelerle daha da nefis bir hale getirebileceğinizi keşfetmek istiyorsanız sizi önce Yasemin Şef'in nefis lezzet sırları verdiği yukarıdaki videomuza, hemen ardından da yazılı tariflerimiz için aşağıya doğru alalım.

 • Bardakta soslu mısır tarifi

Çoğu zaman bir sokak lezzeti olarak gördüğümüz, denk geldiğimizde bir bardak alıp afiyetle yemeden duramadığımız o güzelim soslu mısırları evde yapmak aslında çok kolay!

5-10 dakikanızı ayırmanız yeterli: Bardakta soslu mısır tarifi

 • Közde peynirli mısır tarifi

Adeta mangalda pişirmişsiniz gibi lezzetli olacak, peynirin de katkılarıyla klasik köz mısırdan çok daha gurme bir lezzete dönüşecek...

Size de onu afiyetle yemek düşecek: Közde peynirli mısır tarifi

 • Mısır püresi tarifi

Yemeklerinizin yanında bir tamamlayıcı olarak sık sık püreleri tercih ediyorsanız, bunun için de sık sık patatesten destek alıyor, klasik patates püresi tarifi hazırlıyorsanız yaza yakışır farklı bir önerimiz var: Mısır püresi!

Tüm yaz sofralarına yakışır: Mısır püresi tarifi

 • Tempura mısır tarifi

Mısırdan ala atıştırmalık mı olur dedik, kolları sıvayıp soluğu mutfakta aldık. Mısırı sasdece haşlayıp yemekten çok daha öte, çok daha özel bir lezzete imza attık.

Sosa bana bana yemelik: Tempura mısır tarifi

 • Soslu kaburga mısır tarifi

Televizyon izlerken, sevdiklerinizle karşılıklı balkon sefası yaparken ya da sohbet ederken elinizin altında şöyle nefis bir atıştırmalık olsun istiyorsanız bu kaburga mısırlarla hiç vakit kaybetmeden tanışmalısınız.

Ondan güzeli zor bulunur: Soslu kaburga mısır tarifi

 • Pofuduk mısır tarifi

Adeta bir mısır köftesi diyebileceğimiz, puf puf kabaran dokusuyla iştah açan, baharatlarının dengesine hayran olunası bir tuzlu atıştırmalık karşınızda!

Onunla ilk fırsatta tanışmalısınız: Pofuduk mısır tarifi

 • Mısır çorbası tarifi

Mısırla sadece atıştırmalık yapacaksınız diye bir kural yok tabii ki. Bol mısırlı, kaşık kaşık içilesi nefis çorbalar da hazırlayabilirsiniz.

Kıvamını tutturmanın püf noktalarına dikkat: Mısır çorbası tarifi

 • Mısırlı salata tarifi

Yaptığınız salataya şöyle 1-2 kaşık kadar mısır eklemekten bahsetmiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Bu kez alabildiğine mısırla dolu, diğer salatalık malzemelerin ona yalnızca eşlik ettiği bol mısırlı bir salata hazırlıyoruz.

Mısırın tadını çıkarmaya kararlıyız: Mısırlı salata tarifi

 • Bardakta mısır tarifi

Yemek yapmakla hiç alakası olmayan insanların dahi şipşak yapabileceği kadar pratik bir tarifle devam ediyor, mısırı kaşıklamaya doyamıyoruz!

Baharatlarını zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz de: Bardakta mısır tarifi

 • Tereyağlı baharatlı haşlanmış mısır tarifi

Klasik haşlanmış mısır lezzetini nefis baharatlarla ve tereyağıyla katlamak isterseniz böyle buyurun hemen. Yedikçe yemek isteyeceğiniz kadar nefis ve farklı haşlanmış mısırlar hazırlayalım birlikte.

Üstelik düşündüğünüzden bile kolay bir şekilde: Tereyağlı baharatlı haşlanmış mısır tarifi

 • Haşlama mısır tarifi

Haşlama Mısır Tarifi

Haşlama Mısır Tarifi

Közlenmiş haliyle birlikte mısırı en çok tükettiğimiz hallerinden biri olan haşlama mısırla listemizi tamamlıyoruz. "Mısırı halarken nasıl daha lezzetli bir hale getirebilirim?" diye düşünenler için geliyor...

Süt mısırların tadını doya doya çıkarın: Haşlama mısır tarifi

Şu yazılarımıza da mutlaka göz atın:

Mısır Nasıl Haşlanır?

Evde Mısır Konservesi Nasıl Yapılır?

Mısır Nasıl Ayıklanır, Nasıl Saklanır?

Mısır Nasıl Közlenir?

Mısır Haşlamanın Püf Noktaları


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?