Sodalı Kek Tarifi

"Benimkiler Pofuduk Olmuyor" Diyenlere Çare Kabarma Garantili 14 Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfakta vakit geçirmeyi seviyor, özellikle nefis bir kek tarifi görünce dayanamayıp hemen yapmak istiyorsanız buyurun böyle.

Kek yapmak oldukça basit gibi gözükse de aslında şöyle pofuduk pofuduk bir kek yapmak için bilmeniz gereken püf noktaları, tariflerde kullanmanız gereken destekleyici malzemeler var mesela. Hatırlayanlar olacaktır, biz de daha önce sizlerle "5 Püf Noktasıyla Kek Nasıl Kabarır?" başlıklı yazımızı paylaşmış, kabarma garantili kekler hazırlamak için dikkat etmeniz gerekenleri sıralamıştık. Hatta, tüm bunların yanı sıra kek yaparken gözünüzden kaçan detaylar olabileceğinden kek neden kabarmaz, onu da uzun uzun anlatmıştık.

Şimdi sıradaysa belki de en önemli konu var: Kabarma garantili kek tarifleri! Zira doğru tarifi bulduktan sonra işiniz sandığınızdan çok daha kolay olacak. Bu birbirinden farklı ve lezzetli kek tarifleri "Benim yaptığım kekler hiç pofuduk olmuyor." diyenlere ilaç gibi gelecek.

"Ben tariflerin yapılışlarını detaylı olarak izlemek istiyorum diyenlere özel bonusla başlayalım: Kabarma garantili yumuşacık 6 kolay kek tarifi

Kek yapmak basit gözükse de böyle pofuduk pofuduk, pamuk gibi kekler yapmak bazılarını zorlayabiliyor. "Ne yaparsam yapayım keklerim kabarmıyor yumuşacık olmuyor" diyorsanız belki de henüz doğru tarifi bulamamışsınızdır. İşte tam da bu yüzden karşınızda: Kabarma Garantili Yumuşacık 6 Kolay Kek Tarifi!

Keklerimizin yazılı tariflerine ulaşmak isterseniz YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Pamuk kek tarifi

Şöyle puf puf, bulut gibi kabaran kekler yapmaya karar verdiğimize göre, en sadesinden ama en lezzetlisinden bir kek yaparak işe başlayalım.

Püf noktalarına dikkat: Pamuk kek tarifi

Tam ölçülü pamuk kek tarifi

Tıpkı yukarıdaki pamuk kek kadar pofuduk olan ama bu kez içine kırmızı meyveleri de dahil ettiğimiz bir lezzet bu.

O zaman çaylar demlensin: Tam ölçülü pamuk kek tarifi

Mozaik kek tarifi

Tıpkı dışarıda, pastanelerde, kafelerde yediğiniz o mozaik kekleri evde de aynı kabarıklıkta yapabilirsiniz diyoruz.

İddiamızı bu tarife borçluyuz: Mozaik kek tarifi

Ebruli kek tarifi

Tıpkı mozaik kek gibi hem kakaolu hem de sade kek hamuru bir araya geliyor ama bu kez şekli mozaik kekten çok daha düzenli, çok daha şık ve iştah açıcı oluyor.

Bunu yapmanın sırrıysa şu tarifte yatıyor: Ebruli kek tarifi

Cevizli kek tarifi

Hem çayın hem kahvenin yanına yakışan, içindeki cevizle bir dilimiyle insanın enerjisini göklere çıkaracak bir kek o.

Pofudukluğundan söz etmiyoruz bile: Cevizli kek tarifi

Sodalı sünger kek tarifi

Kabarık, puf puf olan bir kek yapmak için destek alabileceğiniz malzemelerden biri de soda. Maden suyu olarak da anılan sodayı kullanarak öyle nefis kekler yapacaksınız ki...

Bugüne dek yaptıklarınızın hepsini unutturacak: Sodalı sünger kek tarifi

Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

İsmi sayesinde malzeme listesini aklınızda çok kolay bir şekilde tutabileceğiniz, kullandığınız malzemeler sayesinde kabarmamasının neredeyse imkansız olduğu bir kek bu. Üstelik içine o çok sevdiğiniz portakal kabuğunu da rendeleyip dahil ediyorsunuz...

Öyle bir lezzet: Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

Portakallı yumuşacık kek tarifi

Üzerine çatal bastırıp çektiğinizde önce hemen içine gömülüp ardından yeniden eski formuna kavuşacak kadar yumuşacık bir kek olması yetmezmiş gibi bir de içinde misler gibi portakal kokusu ve lezzeti gizli.

Gel de yeme: Portakallı yumuşacık kek tarifi

Haşhaşlı portakallı kek tarifi

"Sadece portakallı yapmak olmaz, işin içine bir de haşhaş mı katsak?" diye aklınızdan geçiriyorsanız, hamur işlerine haşhaşı çok yakıştırıyorsanız dener denemez yeni favoriniz olacak bir kek tarifi geliyor!

Hazırsanız başlayalım: Haşhaşlı portakallı kek tarifi

Yumuşacık kabarmış kek tarifi

Bir kez gören herkes sizden hemen tarifini isteyecek, bir çatal alan bir dilim daha isteyecek...

O, mutfağın vazgeçilmez ismi olmaya aday: Yumuşacık kabarmış kek tarifi

Sodalı kek tarifi

İki renkli keklerden söz etmişken bu tarifimizi de vermeden geçemezdik. Yine yarısı kakaolu yarısı sade bir kek yapalım ama bu kez sodadan da destek almayı ihmal etmeyelim istedik.

Kabarma garantili: Sodalı kek tarifi

Taze meyveli kek tarifi

Çilek ve karadut en taze halleriyle bir araya geliyor, bugüne dek dahil oldukları en lezzetli kek tarifine imza atıyorlar.

Mevsimini dört gözle bekleme sebebi olur: Taze meyveli kek tarifi

Kolay havuçlu tarçınlı kek tarifi

İlk kez kek yapacak olanların bile kolaylıkla yapabileceği, yılların en sevilen isimlerinden olan havuçlu tarçınlı kek tarifini bu şekilde denemediyseniz mutlaka deneyin deriz.

Onu çok seveceksiniz: Kolay havuçlu tarçınlı kek tarifi

Salepli kek tarifi

Kış aylarının en sevilen ismi salebi alıyor, onu bu kez tam da şöyle, pofuduk pofuduk bir kekin içine dahil ediyoruz. E üzerine de enfes bir karamel sos geldi mi...

Başka ne isteriz: Salepli kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?