ekmek-canaginda-sote

Akşam Yemeği Sofralarını Tek Başına Dolduracak 11 Nefis ve Farklı Sote Tarifi

Favorilerime
Ekle

Etlerin, sebzelerin girebildiği en güzel formlardan biridir sote. Üstelik pratiktir, yapımı kolaydır, sonuç ise damak çatlatır, tabak üstüne tabak yedirtir.

Sote denince aklımıza et, tavuk sote gelse de aslında sote olarak hazırlayabileceğiniz birçok malzeme, yapabileceğiniz onlarca sote tarifi var.

"Akşam yemeğine ne yapsam?" diye kara kara düşünenlerin derdine derman olmaya geldiler, buyursunlar.

Ağızda dağılır: Et sote

Et sote bize hep Kurban Bayramı'nı hatırlatır. Evi mis gibi kokuların sarmasına sebep olan, pilavın sevdiceği et soteyi ev halkına sunmak için bayramı seyranı beklemeyin, lokum gibi pişmiş etleri sofranıza en kısa sürede davet edin.

Lokum, lokum: Et sote tarifi

Tabakta zengin görünsün: Sebzeli tavuk sote

Etten daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız tavuk sote bir numaralı alternatifiniz olacak. Normalde kuruyor diye şikayet ettiğiniz tavuk bu sefer sorunsuzca pişiyor, içine giren rengarenk sebzelerle lezzetini ve sunumunu zirveye çıkarıyor.

Günün kurtarıcısı: Sebzeli tavuk sote tarifi

Çok besleyici: Mantar sote

Mantarı yemeklere yancı malzeme olarak koymaktan sıkıldıysanız onu sahne ışıkları altında tek başına parlatacak bir tarifimiz var. Kendisi nefis mi nefis, yemelere doyulmayan, besleyiciliğiyle üstüne tanımayan mantar soteden başkası değil.

Yeme de yanında yat: Mantar sote tarifi

Sebzelerin efendisi: Karnabahar sote

En sevilen kış sebzelerinden olan karnabaharın her haline bayılıyorsanız doğru tariftesiniz. Fırında ayrı güzel, tencerede ayrı güzel, kızartması ayrı güzel olan karnabaharı sote olarak da çok seveceksiniz.

Üstelik çok da hafif: Karnabahar sote tarifi

Pilav ve salatayla: Mantarlı tavuk sote

Tavuk sotenin en fazla tercih edilen çeşitlerinden olur kendisi. Mantarlı tavuk sote her sofraya yakışan, akşam yemeklerini daha keyifli kılan en pratik tariflerden biri.

Akşamı zor beklersin: Mantarlı tavuk sote tarifi

Seven sevmeyene anlatsın: Ciğer sote

Ciğeri seven kısımdansanız ciğer soteyi nefis bir ana yemek olarak değerlendirebilirsiniz. Yapımı çok kolay, oldukça pratik ve vitamin, minerallerle dopdolu bir tarif o.

Suyuna ekmek banmak serbest: Ciğer sote tarifi

Onunla vakit kaybetmeden tanışın: Ayvalı et sote

Ayva bir meyveden çok daha fazlası olduğunu ayva tatlısıyla kanıtlamıştı. Şimdi ise bir ana yemeğin içine giriyor ve yediğiniz en güzel et soteye dahil oluyor.

Kışın keyfi böyle çıkar: Ayvalı et sote tarifi

Protein şov: İstiridye mantar sote

İstiridye mantarına şans vermenizin zamanı geldi. Protein konusunda kırmızı etle yarışan istiridye mantarı sote haliyle yediğiniz en güzel yemeklerden biri olmaya aday.

Doymamak imkansız: İstiridye mantar sote tarifi

Tabak kirletme derdi yok: Ekmek çanağında sote

Çavdar ekmeğinin içinden mis gibi pişmiş sote etler yediğinizi bir düşünün. Sonra bu sunumun sofraya geldiğinde misafirlerinizi nasıl şaşırtacağını... Sanırız artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Sunumsuz yakalanmadı: Ekmek çanağında sote tarifi

Müsaitseniz size gelmek istiyor: Patatesli mantar sote

Mantar soteyi çok seviyor ancak biraz da farklılık arıyorsanız en sevdiğimiz sebzelerden patatesi yardıma çağırmaya ne dersiniz? Bu haliyle doyuruculuğu iki kat artacak üstelik.

Yanına da yoğurt: Patatesli mantar sote tarifi

Sandığınızdan çok daha pratik: Kremalı mantar sote

Kremalı Mantar Sote Tarifi

Kremalı Mantar Sote Tarifi

Mantar soteden bu kadar bahsetmişken ona boyut atlattıracak olan bu tariften bahsetmemek olmazdı. Hazır kremanız varsa şipşak 5 dakikada hazırlayacağınız, çat kapı gelen misafirlere hemen sunacağınız kremalı mantar soteye ilk lokmada aşık olacaksınız.

Şipşak hazır: Kremalı mantar sote tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?