sulu-tavuk-yemekleri

Suyuna Ekmek Banmaya Doyamayacağınız 10 Nefis Sulu Tavuk Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hem daha ekonomik olmasıyla hem protein kaynağı ve her halinin lezzetli olmasıyla çoğu eve en fazla giren et tavuk eti, yanılıyor muyuz? Ondan çeşit çeşit tarif yapabiliyor, ister mangalda, ister tavada pratik öğünler haline getirebiliyor, yeri geldiğinde bir tencere dolusu sulu tavuk yemeğiyle kocaman ailelerin karnı doyuyor.

Her gün "Bugün ne pişirsem? Ana yemek olarak doyurucu ve bereketli ne yapsam?" diye düşünenlerin derdine çare olacak bu birbirinden değişik ve lezzetli sulu tavuk yemeklerine şans vermenin öyleyse tam zamanı.

Hazırsanız mutfaktan bekleniyorsunuz.

Pilav en çok onu sever: Tavuk sote tarifi

Pratik ve lezzetli yemekler sıralamasını yapsak ilk sıralarda mutlaka yer vermek isteyeceğimiz tavuk soteyi sevmeyenin olduğunu hiç sanmıyoruz. Çok doyurucu ve günlerce yetecek bereketli bir tarif istiyorsanız tavuk sote en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Mis gibi pişti: Tavuk sote tarifi

Ekmekler hazırlansın: Tavuk güveç tarifi

O sıcacık suyuna büyük bir keyifle ekmek banacaksın, gerekirse bir ekmeği tek başına yiyeceksin, hazır mısın? Çünkü tavuk güveç tam anlamıyla böyle bir tarif, adeta tadına doyum olmayan...

Kaşarlı da olur: Tavuk güveç tarifi

Onları şaşırtın: Tavuk sarma tarifi

Çıtır çıtır tavuklar damak çatlatıyor, domates salçalı suyu onun lezzetini iki katına çıkarıyor. Bildiğiniz tüm sarma tarifleri onun önünde şapka çıkarıyor.

İçi sürprizli: Tavuk sarma tarifi

Nasıl da yakıştı: Bezelyeli tavuk tarifi

Bezelye yemeğini çok seviyor, tavuklu her türlü yemeği bağrınıza basıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü bu iki çok sevdiğimiz yemeği tek ana yemek tarifinde buluşturduk, tadına doyum olmadı.

Akşama hemen hazır: Bezelyeli tavuk tarifi

Besleyicilikte üstüne yok: Mantarlı tavuk sote tarifi

Çok sevilen tavuk sote tarifi mantar desteğiyle çıtayı arşa çıkarıyor, doyuruculuk ve besleyicilikte bir dünya markası haline geliyor. Öyleyse hemen denemeli.

Yanına bulgur pilavıyla: Mantarlı tavuk sote tarifi

Karnabahar sınıf atladı: Tavuklu soya soslu karnabahar tarifi

Karnabahar sevenleri görebilir miyiz? Çünkü onun lezzetini lezzet katacak, size farklı bir akşam yemeği menüsü yapma fırsatı verecek bir tarif var sırada.

Onu daha önce hiç böyle görmediniz: Tavuklu soya soslu karnabahar

Tam da zamanı: Kış güveci tarifi

Güveçler ikiye ayrılır: Yaz güveci ve kış güveci. Yazın bezelyeler, taze fasulyeler, yeşil biberler, etli ve sulu domatesler güvece lezzet katarken kış güvecinde patlıcan, havuç gibi sebzeler onlardan rol çalıyor. İşin içine bir de tavuk girince, değmeyin keyfimize.

Her eve lazım: Kış güveci tarifi

Yumuşacık: Paprikalı tavuk tarifi

Karşınızda yumuşacık ve sulu nefis mi nefis bir tavuk yemeği var. Rengini ve farklı lezzetini paprikadan alan bu tarif yeni gözdeniz olacak.

Sosuna ekmek banmaya doyamazsın: Paprikalı tavuk tarifi

Böylesi de nefis: Mantarlı tavuklu karnıyarık tarifi

Türk mutfağının övünç kaynağı karnıyarığı her canınız çektiğinde yiyebilin diye onu tavukla yaptık. İşin içine bir de mantar dahil oldu, sofra lezzetle doldu.

Patlıcan buna bayıldı: Mantarlı tavuklu karnıyarık tarifi

C vitamini takviyesi: Portakallı tavuk sote tarifi

Portakallı Tavuk Sote Tarifi

Portakallı Tavuk Sote Tarifi

Öyle bir tavuk tarifi düşünün ki portakal suyu ve bal gibi malzemelerle yapılsın, kurumasından şikayet edilen tavuk göğsü etleri tane tane ağızda yumuşasın. Bir kere yedikten sonra bu lezzeti asla unutamayacaksınız.

Afiyet, bal, şeker olsun: Portakallı tavuk sote tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?