https://yemek.com/tarif/tatli-pastane-kurabiyeleri/ | Tatlı Pastane Kurabiyeleri Tarifi

Pastanelerden Aldıklarınızı Unutturacak Kadar Lezzetli 13 Farklı Kuru Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çay saatlerinin olmazsa olmazı, tatlı ve tuzlu birbirinden lezzetli kuru pasta tariflerini herkes keşfetsin istiyoruz artık.

Bir yere misafirliğe giderken hemen bir pastaneye uğrayıp almayın mesela ya da canınız tatlı bir şeyler atıştırmak istediğinde, mideniz kıyılıp da "Şöyle bir kuru pasta olsa da yesek" diye iç geçirmeyin. Onun yerine malzemeleri hazırlayıp doğrudan mutfağa girin. Kısa sürede kuru pastaların en alasını ellerinizle hazırlayın.

Çünkü bilirsiniz evde yapılanı her zaman çok daha lezzetlidir.

Bazıları sizi çocukluğunuza götürecek, bazıları hep hazır aldığınız o tatların sırlarını ortaya dökecek, bazılarıysa yepyeni tatlar keşfetmenizi sağlayacak tatlı ve tuzlu kuru pasta tarifleri karşınızda!

E artık bir köşeye not edersiniz.

 

Şöyle tuzlularla başlayalım: Tuzlu pasta tarifi

Pastanelerden almaya en alışık olduğumuz lezzetlerin başında geliyor o. Kıyır kıyır dokusuyla kazınan midelerin destekçisi oluyor.

Çayın yanına çok yakışıyor: Tuzlu pasta tarifi

Derdi yok, uğraşı yok: Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

Yine pastane vitrinlerinin olmazsa olmaz isimlerinden biriyle devam ediyoruz. Kendisi, nice annenin yıllarca tarifini tutturmak için uğraşıp durduğu lezzetlerden olur. İşte o pastanelerdeki lezzetin aynısını yakalamanın sırrı da...

Tam olarak bu tarifte gizli: Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

Tek atımlık: Tuzlu mini kurabiyeler tarifi

Hani bazı lezzetler vardır, tadına bakınca "Bunun içinde farklı bir şey var ama ne?" diye düşündürür insanı. Bu durum hazır olarak alınan kuru pastalarda daha sık olur bir de. İşte tam da o lezzetlerden biri olacak, sırrı merak edilecek mini mini güzeller bunlar.

Herkes sizden tarifini isteyecek: Tuzlu mini kurabiyeler tarifi

Kendisi en sevilenlerden olur: Susamlı simit kurabiye tarifi

İçinde susam olan herhangi bir tarife dayanamayanlar buraya. Çünkü biliyoruz, eminiz bu ağızda dağılan kıyır kıyır, bol susamlı kurabiyeleri de çok seviyorsunuz. İşte her sevginiz tavan yaptığında ona kolayca ulaşın diye...

Tarifini şöylece bırakıyoruz: Susamlı simit kurabiye tarifi

"Ben çekirdeklisini daha çok seviyorum" diyenlere: Çekirdekli tuzlu kurabiye tarifi

Biz susamlısını övdük ama siz çekirdeklisini seviyorsanız, sizinle birlikte de mutfağa girip en alasından çekirdekli tuzlu kurabiyeler yapıp afiyetle yiyebiliriz.

Haydi buyurun, mutfakta buluşalım: Çekirdekli tuzlu kurabiye tarifi

Yemeye kıyılmaz: Tatlı pastane kurabiyesi tarifi

Sadece görüntüsüyle bile iştah açıyor, insan bu şıklığı, bu sevimliliği görünce ilk anda yemek yerine uzun uzun seyretmek istiyor. E tabii bir de kendi ellerinizle yaptığınızda değerine paha biçilemiyor.

Ama insan bu lezzeti yemeden de duramıyor: Tatlı pastane kurabiyesi tarifi

O bir klasik: Elmalı bisküvi kurabiye tarifi

O bir klasik dedik demesine ama kendisini anne elinden çıkan o elmalı-tarçınlı rulo kurabiyelerle karıştırmayın sakın. Bu tam anlamıyla "kuru pasta" tanımına girenlerden, pastane vitrininde boy gösterenlerden.

Hani şu kilolarca almak istediklerinizden: Elmalı bisküvi kurabiye tarifi

Hangimiz sevmedik ki: Antep fıstıklı vanilyalı kurabiye tarifi

Kabul edelim, eğer pastaneden bir şey alınacaksa hepimizin gözleri önce bir çikolatalı ya da Antep fıstıklı olanlara kayıyor. Eminiz, bu kurabiyeyi görünce şıp diye o kuru pastalar aklınıza geldi bile. İşte istiyoruz ki hep aklınızın kaldığı, "Keşke bundan daha fazla alsaydık." dediğiniz o kuru pastanın tarifi hemen aşağıda sizi bekliyor.

Artık canınız ne kadar isterse o kadar yapın diye: Antep fıstıklı vanilyalı kurabiye tarifi

Çikolatalı kuru pastalardan söz etmişken: Çikolatalı kurabiye tarifi

Yukarıda açık açık itiraf ettik, birçoğumuz için çikolatalı kuru pastaların yeri çok ayrı. İşte siz de onlardan biriyseniz bu kurabiye tarifini çok seveceksiniz.

Yapması bile ayrı bir eğlence: Çikolatalı kurabiye tarifi

Pastanelerin demirbaş isimlerinden: Reçelli kuru pasta tarifi

Reçelli ya da marmelatlı bir kuru pasta, pastane açmanın adeta ilk kuralıymışçasına hemen her pastane vitrininde yerini alır. Çok da iyi, çok da güzel olur.

Zira onlarla hayat çok daha tatlı: Reçelli kuru pasta tarifi

Bu kez üstünde: Marmelatlı kurabiye tarifi

Bir de böyle kuru pastaların içinde gizlenen değil de üzerine sere serpe yayılan marmelatlar var ki sormayın gitsin. İnsanı en tok anında bile acıktırır, durduk yere tatlı krizine sokar.

Bu güzelliğe nasıl kayıtsız kalalım şimdi: Marmelatlı kurabiye tarifi

Madem evde yapıyoruz, farkımızı konuşturalım: Vanilyalı cevizli kurabiye tarifi

Tuzlusundan tatlısına, klasik kuru pasta tariflerimizi verdiğimize göre biraz da bu kuru pastaları evde yapmanın farkını ortaya koyalım. Dışarıda aynısını bulmanızın asla mümkün olmayacağı bu kıyır kıyır ve bol enerjili lezzetle sizi tanıştıralım.

Karşınızda: Vanilyalı cevizli kurabiye tarifi

İçinde yok yok: Atom kurabiye tarifi

Atom Kurabiye Tarifi

Atom Kurabiye Tarifi

Fark yaratmak demişken ondan söz etmesek olmazdı. Limon sıkacağıyla şeklini kolayca verebileceğiniz, içindeki bol malzemesiyle tüm misafirlerinizi şaşırtabileceğiniz bir kurabiye bu.

Daha ilk ısırığınızla enerjinizin tavan yapması garanti: Atom kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?