https://yemek.com/tarif/saray-tatlisi/ | Saray Tatlısı Tarifi

İftar Sofralarınıza Güllaçtan Daha Çok Yakışacak 18 Sütlü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ramazanın en güzel yanlarından biri de iftar menüleridir. Bu iftar menülerinin en güzel yanlarından biri de tatlıdır. Ramazana çok yakışan sütlü tatlılar.

İşte bu sütlü tatlıları hazırlıyoruz bugün. Ama aralarında ramazan denince akla gelen güllaç yok. Aşağıdaki sütlü tatlılar güllaçtan bile daha çok yakışacak sofranıza.

 • Keşkül tarifi

Osmanlı mutfağının bugünlere bıraktığı en büyük lezzetlerden biri keşkül. Toz badem ve rendelenmiş Hindistan cevizinden aldığı destekle bütün iftar sofralarının vazgeçilmez sütlü tatlısı olmaya devam ediyor...

Tarifini ısrarla isteyiniz: Keşkül tarifi

 • Supangle tarifi

Sütlü tatlının beyaz olma zorunluluğunu ilk atan tatlılardan biri olmakla birlikte, Fransız ve İtalyan mutfaklarının da vazgeçilmez lezzeti. Üzerine bir kaşık vanilyalı dondurma eklendiğinde kendi lezzetini bile aşabiliyor...

Israrla kaşıklayınız: Supangle tarifi

 • Saray lokumu tarifi

Nefis muhallebisi ve dışı Hindistan cevizi ile kaplı, rulo sarılmış görüntüsüyle göze de hitap eden bu tatlı sütlü tatlı sevenlerin favorisi olacak.

Israrla yiyebilirsiniz: Saray lokumu tarifi

 • Kazandibi tarifi

Hayatta hep olması gereken ve olduğu yerde her seferinde güzel olan şeyler vardır. Hurma iftar sofralarında olmalıdır mesela. Bu bütün iftar sofraları için geçerlidir. Bir de kazandibi vardır, ramazanı boş geçmemesi gereken...

Israrla yiyiniz: Kazandibi tarifi

 • Muhallebi tarifi

Ramazanın en eğlenceli sahnelerinden biri de iftardan yaklaşık 2 saat sonra, iftar sofrasında hepsi tüketilemeyen tatlıların evin babası tarafından avlanmasıdır. Evin annesi de dokunacağını düşünerek kızar. O yüzden...

Israrla saklayınız: Muhallebi tarifi

 • Tavuk göğsü tarifi

İftar menülerine yeteri kadar önem verilmesi konusunda hemfikirsek eğer, tavuk göğsünün yalancı olanının ramazandan sonra yapılması gerektiğidir. Gayet ciddiyiz...

Israrla ciddi olunuz: Tavuk göğsü tarifi

 • Fırın sütlaç tarifi

Hepsi bizim bebeğimiz gibi hiçbir tarifi, hiçbir yemeği birbirinden ayıramayız ama konu fırın sütlaç olunca akan sular durur. Hele iftar sofrasında fırın sütlaç kadar insanı keyiflendirecek bir şey olamaz.

Israrla tüketiniz: Fırın sütlaç tarifi

 • İrmik tatlısı tarifi

İrmiği bile insan damağında aylarca kalabilecek bir lezzete dönüştüren, irmiği süt ve toz şekerle birleştirmeyi akıl edip bu topraklara nefis bir tarif hediye edenlere selam olsun.

Israrla hazırlayınız: İrmik tatlısı tarifi

 • Muhallebili kadayıf tarifi

muhallebili-kadayif-tarifi

Kadayıf sevenler ancak kadayıfı şerbetli tatlı olarak sevmeyenler için "Sanırsın iftara 2 dakika var" güzelliğinde bir cümleyle mutlu edeceğiz: Kadayıfı sütlü tatlı yaptık.

Israrla çatallayınız: Muhallebili kadayıf tarifi

 • Supangleli tavuk göğsü tarifi

Supangle ve tavuk göğsü güçlerini birleştirdi, tam da iftarın mutlu sonu olmaya yakışır bir tatlıya dönüştü. Kıvamıyla, lezzetiyle favoriniz olacak.

Israrla kaşıklayınız: Supangleli tavuk göğsü tarifi

 • Saray tatlısı tarifi

saray-tatlisi-one-cikan

Evdeki malzemelerle kolayca hazırlanıp iftar sofralarına yetişen saray tatlısı sunumuyla misafirlerinizi de mutlu etmeye kararlı. Muhallebinin alabileceği en güzel kıvamla tanışın.

Şekli bardaktan: Saray tatlısı tarifi

 • Kaymaçina tarifi

kaymacina-yemekcom

Süt, şeker ve yumurtayla, yalnızca üç malzemeyle hazırlanan Balkan tatlısı kaymaçinaya vanilya özütü ekleyerek Türkçe öğrettik ve iftara hazır ettik...

Israrla konuşunuz: Kaymaçina tarifi

 • Yörük sütlacı tarifi

Aşureyi kıskandırma çabasıyla sütlaca bakliyat koyarak bu iftar sofrasını daha bereketli ve lezzetli hale getirme amacındayız. Rengini safrandan, kıvamını nişastadan, tadını kuru meyveden alıyor...

Israrla iftara hazır ediniz: Yörük sütlacı tarifi

 • Karamelli tavuk göğsü tarifi

karamelli-tavuk-gogsu-yemekcom-3

Karamelin yoğun şeker tadı ile tavuk göğsünün sadeliği birleştirdik ve ortaya nefis bir tatlı çıktı. Klasik yalancı tavuk göğsünü her zaman yaparsınız, bu iftar bir değişiklik yapın.

Kaşık kaşık yenecek: Karamelli tavuk göğsü tarifi

 • Fincan tatlısı tarifi

"İftardan sonra ikram edeceğim tatlıyı unuttum" diyenlere şipşak hazırlanacak bir çözümümüz var. Sadece 20 dakikada her şeyiyle hazırlanacak fincan tatlısının biraz buzdolabında bekleme süresi var ama yine de görüp görebileceğiniz en kolay, en pratik ve en lezzetli sütlü tatlılardan biri.

Israrla sununuz: Fincan tatlısı tarifi

 • Sütlü şerbetli tatlı tarifi

Şerbetli tatlıları ağır bulanlar için bu sefer şerbetini sütten hazırladığımız yumuşacık ve leziz mi leziz bir tatlımız var. Revaniye alternatif olabilecek bu kolay sütlü tatlıyı çok seveceksiniz.

Israrla hayran olunuz: Sütlü şerbetli tatlı tarifi

 • Çıtır kadayıflı üçgen muhallebi tarifi

Özellikle iftara misafiriniz varsa ve ona ne güllaç ne de geleneksel sütlü tatlılar ikram etmek istemiyor, farklılaşmak istiyorsanız tam size göre bir tarifimiz var. Çünkü o hem çok şık hem de çok lezzetli.

Israrla misafir davet ediniz: Çıtır kadayıflı üçgen muhallebi tarifi

 • Muhallebili Kemalpaşa tatlısı tarifi

Sütlü tatlı yaparken bir yandan da aklınızın bir köşesinde şerbetli tatlılar kalıyorsa endişe etmeyin. Çünkü ikisini bir araya getiren ve iftar sofralarına da çok yakışan bir tarifimiz var.

Israrla deneyiniz: Muhallebili Kemalpaşa tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?