Öğrenci Evini Şehrin En Güzel Restoranına Çevirecek 16 Pratik Öğrenci Yemeği

Favorilerime
Ekle

Öğrencilik tavuk döner, hazır çorba, makarna yeme yeri değildir.

Tamam öğrencinin saatlerce bir yemeğe ayıracak vakti yoktur. Evet, ekonomisi bir markete gidip dilediğini alıp geri gelme şansı tanımaz çoğu zaman. Bazen de bedava yemek en güzel yemektir. Lakiiiiiiiiin...

Saatlerce yemeğe ayıracak vakti yoksa, pratik tarifler var. Dilediği malzemeyi alamıyorsa, görece daha uygun sayılabilecek malzemelerle yapılacak yüzlerce güzel yemek var.

O zaman sözü hiç uzatmayalım, sizi pratik öğrenci yemekleri ile baş başa bırakalım. Siz de her birini tek tek deneyip öğrenci evinizi bir anda şehrin en güzel restoranına çevirebilin.

Buyursunlar...

 • Tavuk sote tarifi

Özellikle bu sene üniversiteye başlayan dostlar. Tavuğu sevin, tavuk candır. O size, vize zamanında not veren, en önde oturan o arkadaş kadar faydalı olacak. Nice kez açlığınıza yetişecek...

Siz şimdiden en güzeliyle tanışın: Tavuk sote tarifi

 • Kolay mantı tarifi

Mantı yalnızca memlekete gidince yenmez. Bir mantı yemek için anne insanının okuduğun şehre gelmesini ya da senin memlekete gitmeni beklersen, çok beklersin. Bunu sen de biliyorsun. Hadi gel tut ucundan bu işin...

Mantının kolayı da var: Kolay mantı tarifi

 • Fırında patatesli döner tarifi

Hazır dönerlere kendini kaptırdıysan hemen bu tarafa alalım seni. Onu tavaya atıp öylece ısıtmakla yetinme. Şöyle mis gibi patatesle ve kolayca hazırlayabileceğin sosla bir araya getir onu.

Böylesi çok daha lezzetli ve doyurucu: Fırında patatesli döner tarifi

 • Karışık kızartma tarifi

Geçmişte köftenin yanında yediniz karışık kızartmayı, bir gün yine yiyeceksiniz. Orası kesin. Ama şimdi pratik ve ekonomik olma zamanı.

Yoğurtla mucize yaratma zamanı: Karışık kızartma tarifi

 • Galacoş tarifi

İsmini duyunca, sunumunu görünce gözünüz korkmasın hemen. Çok pratik bir şekilde hazırlanıyor, mercimekten aldığı güçle hem vücudunuza protein hem de midenize şenlik oluyor!

Mercimek bu tarifte adeta bir kıyma etkisi oluşturuyor: Galacoş tarifi

 • Ton balıklı wrap tarifi

Balık da yiyeceksiniz, yemelisiniz. Herhangi bir annenin de dediği gibi "Zihin açar, hafıza geliştirir". Annelere katılıyoruz, balığı seviyoruz ama biliyoruz ki öğrenci evine bir balık girecekse o genel olarak ton balığı olur.

O zaman buyursunlar: Ton balıklı wrap tarifi

 • İrmikli patates köftesi tarifi

Kıymanın bütçenizi biraz fazla zorlayabileceğinizi biliyor, bu nedenle mis gibi köfteleri kıymasız da nefis bir şekilde yapabileceğinizi göstermek istiyoruz.

İrmikten de destek gecikmiyor: İrmikli patates köftesi tarifi

 • Mantar yemeği tarifi

Toplam 21 dakikada sofrada, tabağınızın içinde olacak, ufak lezzet sırları sayesinde bugüne dek yediğiniz, yaptığınız en lezzetli mantar yemeğine dönüşecek.

Sadece 5 basit malzemeyle: Mantar yemeği tarifi

 • Sebze graten tarifi

Sebze Graten Tarifi

Sebze Graten Tarifi

Elindeki notlarla ya da kafandakilerle "Kesin kaldım bu dersten hiç şansım yok" dersin ya... Sebze graten de böyle bir şey. Bir avuç sebzeyle mutfağa giriyorsun...

Harikalar yaratıyorsun: Sebze graten tarifi

 • Karnabahar kızartması tarifi

İster bir öğününüzü afiyetle geçirebileceğiniz ister ders çalışırken bir andan afiyetle atıştırabileceğiniz bir lezzet o. Karnabahar yediğinizi duyan anneniz, sevinç gözyaşlarına boğulabilir...

Sevindirin onu da midenizi de: Karnabahar kızartması tarifi

 • Demleme domatesli makarna tarifi

Öğrenci evi demek çoğunlukla bulaşık makinesi olmadığı için bulaşıkları da elde yıkamak demektir ya... Tam da bu yüzden sadece tek bir tencere kirleterek yapabileceğiniz bu soslu makarna tarifini bir köşeye not edin.

Daha çok lazım olacak: Demleme domatesli makarna tarifi

 • Kremalı mantar soslu penne makarna tarifi

Daha gurme damaklara hitap eden bir makarna hazırlamak isterseniz krema ve mantarla, en ala restoranın menüsüne bile giren bu makarna tarifini de deneyebilirsiniz. İçinde tavuk yok ama...

Siz dilerseniz ilave edebilirsiniz: Kremalı mantar soslu penne makarna tarifi

 • Lavaştan pratik pizza tarifi

Tam öğrenci işi diyebileceğimiz bir tarifte sıra. Evinde fırın olmayanların da yapabileceği, tavada şipşak pişirilen bu pizza sevdiğiniz ya da evde olan malzemelerle çeşitlendirebileceğiniz, dilerseniz bir gün önce ısmarladığınız çiğ köfte gibi bir lezzetten kalan lavaşları da gönül rahatlığıyla değerlendirerek ekonomi yapabileceğiniz bir tarif.

Nasıl da güzel oluyor üstelik: Lavaştan pratik pizza tarifi

 • Fellah köftesi tarifi

Öğrenci mutfağında yapabileceğiniz belki de en uğraşlı tariflerden biri olacak ama verdiğiniz tüm emeğe değecek, emin olabilirsiniz. Bu arada gözünüz korkmasın, hazırlaması yalnızca 20 dakika kadar sürecek.

Pişmesini de beklediniz mi, tamamdır: Fellah köftesi tarifi

 • Yumurtalı domates dolması tarifi

Bir kere baştan söyleyelim, bu dolma anne evinde yediğiniz o güzelim yaprak sarmalara, biber dolmalara benzemiyor ama kahvaltıdan akşam yemeğine, günün her anında karnınızı en sağlıklısından doyurmak için en ideal lezzetlerden sayılıyor.

Peynir miktarını bütçenize göre azaltıp artırabilirsiniz: Yumurtalı domates dolması tarifi

 • Kısır tarifi

Bir öğrenci evi için mutfaktaki olmazsa olmaz malzemelerden biri kesinlikle bulgur olmalı bizce. Yeri gelir onu fellah köfteye de dönüştürebilirsiniz, daha az vaktiniz varken 10 dakikada kısır da yapabilirsiniz.

Üstelik ekonomik ve besleyici: Kısır tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Özge Sevinç18 Ekim 2015 20:47
Öğrenci evi dediğin her zaman dışarıdan alır yahu , ben bile yemek yapmakla içli dışlı olan bir insan olarak öğrencilik zamanımda çok yemek yaptığımı hatırlamam :)
Yanıtla
Mehmet makar8 Ekim 2015 15:34
Tanercan Tokkuyu kibrstaysan hellimdir o :D
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?