Kalabalık Sofraların Vazgeçilmezi Olacak Tepside Pişen 10 Nefis Ana Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Fırında usul usul pişip soframıza gelen et, tavuk ve sebze yemeklerinin keyfi tartışılmaz. Hele kalabalık bir ailede yaşıyorsanız, hatta kalabalık bir misafir grubunu ağırlamak üzeriyseniz fırında tepside pişen ve herkesi tıka basa doyuran tarifler kurtarıcınız olmaya hep hazırdır.

Biz de bundan yola çıkarak tepsi tariflerini bir araya getirdik. Bu tepsi yemekleri hem sofranızı zengin gösterecek hem de lezzeti ve doyuruculuğuyla herkesi kendine hayran bırakacak.

Hazırsanız başlıyoruz.

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: Kalabalık Sofraların Vazgeçilmezi Olacak Tepside Pişen 8 Leziz Ana Yemek Tarifi

Kalabalık sofralara ilaç gibi gelecek bu tepside pişen leziz ana yemek tarifleri sayesinde tek bir yemek tarifi hazırlayarak sofradaki herkesi doyurmayı başarabilir, her gün birini yaparak "Bugün ne pişirsem?" diye düşünmekten kurtulabilirsiniz.

Yazılı tariflere ulaşmak isteyenleri hemen YouTube kanalımıza doğru alalım.

  • Tepsi kebabı tarifi

Antakya'nın o nefis lezzetini evinize taşımak için sıvadık kollarımızı. Tepsinin içinde pişen bu sebzeli dev köfte aromasıyla, baharatlarıyla yediğiniz en güzel tariflerden biri olacak.

Antakya'dan misafirimiz var: Tepsi kebabı tarifi

  • Tepside içli köfte tarifi

Yine bu coğrafyanın en güzel lezzetlerinden biriyle devam ediyoruz: İçli köfte! Ancak şeklini vermenin zor olduğu içli köfteyi bu sefer tepside yapıyor, ona bu haliyle de bayılıyoruz.

Herkes yapabilsin diye: Tepside içli köfte tarifi

  • Püreli tepsi köfte tarifi

Öne mis gibi bir köfte harcı hazırlıyor, onu fırın tepsisinin içine alıyor, üzerinde nefis bir patates püresi gezdiriyoruz. Akşam yemeğimiz hazır bile!

Bugün ne pişirsem derdine son: Püreli tepsi köfte tarifi

  • Tokat kebabı tarifi

Yeniden güzel Anadolu'nun nefis bir tarifine uzanıyoruz. Kuzu eti, patlıcan, patates, sarımsak ve domateslerle bir şölene dönüşen Tokat kebabına hayran olmamak elde değil.

Tam bir ziyafet: Tokat kebabı tarifi

  • Islama tarifi

Sıklıkla Kastamonu yöresinde yapılan, banduma da denilen ıslama tarifi hayal ettiğinizden bile daha fazlası. Haşlanmış tavukların böyle bir lezzete imza atabileceğine inanamazdınız.

Kalabalık sofralara: Islama tarifi

  • Ratatouille tarifi

Türk mutfağına biraz ara veriyor ve Fransız mutfağına geçiş yapıyoruz. Zira bu mutfağın şahane lezzeti ratatouille bizim damak zevkimize çok uygun bir tarif.

Sebzelerin gücü adına: Ratatouille tarifi

  • Fırında tavuk & patates tarifi

Çok ekonomik bir tarif olmasının yanı sıra aynısını hiçbir yerde bulamayacağınız bir tarif bu. Neden farklı derseniz lezzet sırları tarifin içinde saklı.

Bugün herkes doyacak: Fırında tavuk & patates tarifi

  • Tepside karışık pizza tarifi

Ev yemeklerinden çıkıp biraz fast-food lezzetlere yer verelim dedik ve herkesin evde kolayca yapabileceği tepside karışık pizzayla herkese ilham olmak istedik.

Evde yapılan hep daha güzel: Tepside karışık pizza tarifi

  • Ankara tava tarifi

Başkentin nefis bir lezzetinde sıra. Şehriye, kemikli et, domates, soğan ve biberden oluşan Ankara tava kendinizi şımartmak, misafirlerinize şov yapmak istediğiniz her gün için nefis bir seçim.

Ankara'nın bağları: Ankara tava tarifi

  • Kaşarlı fıstıklı tepsi kebabı tarifi

Listeyi bitirirken ilk tarif önerimize geri dönmek istedik; çünkü Antakya'nın bu nefis lezzetine farklı bir yorum katmadan size veda etmek istemedik. Çünkü uzayan kaşarıyla efsaneleşen bu tepsi kebabı tarifini çok seveceğinize pek eminiz.

Gurme lezzet: Kaşarlı fıstıklı tepsi kebabı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?