https://yemek.com/tarif/firin-sutlac/ |  Fırın Sütlaç Tarifi

21. Gün İftar Menüsü: Ana Yemekte Mantıya, Tatlıda Fırın Sütlaca Teşekkürlerimizle!

Favorilerime
Ekle

Üç hafta... Tam üç hafta oldu ilk sahura kalkalı, ilk iftara oturalı, ilk iftar sofrasını kuralı. Şu ana kadar başta Türk mutfağı olmak üzere, birçok mutfağa uğradık; ramazana özel, nefis iftar menülerine özel tarifler ödünç aldık. Saraydan tarif kaçırdık, mutfağa uyguladık.

Şimdi 21. gün menüsü için kuruyoruz iftar sofrasını. Haydi daha bitmedi ramazan, kalkın hazırlanın siz de. Gerekirse bir alışverişe çıkın ya da alışveriş evinize gelsin sipariş verin. Ama girin mutfağa mutlaka.

Daha yapacaklarımız var!

menu-ici-banner-720-480

Bir çorbadan beklediğin her şey: Yumurtasız yoğurt çorbası

Hadi gelin bugün, kesilmeden pişen, nefis bir çorba tarifi hazırlayalım. Midemizi ferahlatırken içimizi de ısıtsın. İftara da nefis bir başlangıç olsun.

Dolsun kaseler: Yumurtasız yoğurt çorbası tarifi

O bir efsane: Mantı

Mantının sırrı hamurunun inceliğinde ve iç harcının lezzetinde saklı. Kabul ediyoruz, yapımı pek kolay değil ama lezzeti tabak tabak yedirecek cinsten.

Şimdi değilse ne zaman: Mantı tarifi

Sofrada gözler onu arar: Zeytinyağlı biber dolması

zeytinyagli-biber-dolmasi-yemekcom

Zeytinyağlı kontenjanının öne çıkan yemeği, kalabalık sofraların vazgeçilmez yemek tariflerinden olan zeytinyağlı biber dolması bugünün menüsünün özel konuğu.

Soğuk soğuk yemeli: Zeytinyağlı biber dolması tarifi

İftara en çok o yakışır: Fırın sütlaç

Tam ölçülü ve kıvamı asla şaşmayan bir tarif karşınızda. Bir yiyenin lezzetine hayran kalacağı fırın sütlaçlar için hazırlıklar başlasın.

İftar sofrasının mutlu sonu: Fırın sütlaç tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?