https://yemek.com/tarif/cullama-kofte/ | Çullama Köfte Tarifi

Şimdiye Dek Belki de Evde Yapmayı Hiç Denemediğiniz 20 Farklı Türk Mutfağı Yemeği

Favorilerime
Ekle

Türk mutfağının az bilinen ama bir an önce herkes tarafından keşfedilmesi gereken farklı yemeklerini keşfedelim diyoruz bugün! Her yörede farklı şekillerde yapılabilen, etiyle, sebzesiyle, baklagiliyle, hamuruyla hem çok doyurucu hem çok besleyici olan bu farklı Türk mutfağı yemekleri, "Akşama farklı olarak ne yapsam?" diye düşünenlere muazzam bir cevap olacak.

Hep aynı tarifleri hazırlamaktan sıkıldıysanız, yine evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz bu farklı tarifleri bir an önce tarif defterlerinize kaydetmeli ve fırsat buldukça her birini tek tek denemelisiniz.

Bakalım içlerinden sizin favorileriniz hangileri olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz!

 • Kazan kebabı tarifi

Şanlıurfa ve Gaziantep yörelerinde sıklıkla yapılan bu özel lezzet, bir an önce her sofraya konuk olması gerekenlerden. Patlıcanıyla, domatesiyle, yeşil biberiyle, soğanıyla, kuzu kıymasıyla hem çok besleyici hem de çok doyurucu o.

Tek başına ziyafet: Kazan kebabı tarifi

 • Eli böğründe tarifi

Şimdi de Kahramanmaraş mutfağına doğru rotamızı çeviriyor, et yemeden doyduğunu hissetmeyenleri mutlu edecek, yine bolca sebze kullanmaktan da vazgeçmeyeceğimiz bir yemekle sizi baş başa bırakıyoruz.

Mis kokular eşliğinde sofrada yerini alsın: Eli böğründe tarifi

 • Kandilli mantı tarifi

Mantı deyince aklımıza hemen Kayseri mantısı geliyor ama ülkemizin daha pek çok yöresinde birçok farklı mantı hazırlanıyor aslında. Bakınız, hiç vakit kaybetmeden keşfetmeniz gereken mantılarımızdan biri karşınızda şimdi.

Edirne'den geliyor: Kandilli mantı tarifi

 • Ispanak başı yemeği tarifi

Ispanak mevsimi geldiğinde sık sık yapmanız gereken farklı bir ıspanak yemeğiyle sizi tanıştırmak isteriz şimdi. Kendisi Adana ve çevresinde sıkça yapılan, her lokması şifa dolu bir yemek.

Ispanak sevmeyen dahi onu afiyetle tüketebilir: Ispanak başı yemeği tarifi

 • Çorum tokmak köftesi tarifi

Kıymayla hazırlamaya alışık olduğunuz klasik köfteleri unutturacak, etiyle, derisiyle tavuk kullanarak yapabileceğiniz çok farklı bir köfte tarifiyle devam ediyoruz şimdi. Çorum mutfağından geliyor...

Farklı tatlar denemek isteyenler ona bayılıyor: Çorum tokmak köftesi tarifi

 • Kitel tarifi

Şimdi de Siirt mutfağındayız! İçli köfte severlerin mutlaka denemesi gereken, Siirt usulü çok özel bir içli köfte yapalım diyoruz.

Siz de bize katılmaz mıydınız: Kitel tarifi

 • Sebzeli Ege musakkası tarifi

Et kullanmadan da afiyetle doyulabileceğinin en lezzetli kanıtlarından biri karşınızda! Musakkaya bakış açınızı değiştirecek kadar özel bir tarif o.

Bugüne dek onunla tanışmadıysanız şimdi tam zamanı: Sebzeli Ege musakkası tarifi

 • Ekşili kabak tarifi

Şimdi de kabağı başrole alıyor, onu Adana usulü hazırlayıp yanından nohutları, yeşil mercimekleri de eksik etmiyoruz.

Böylesi çok daha doyurucu oluyor: Ekşili kabak tarifi

 • Besni tava tarifi

Özel bir yemek hazırlayıp sofranızdaki herkesi el lezzetinize hayran bırakmak istiyorsanız, benzer malzemelerle farklı ve nefis bir yemek hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam size göre demektir.

Suyuna ekmek banmalık: Besni tava tarifi

 • Paşa böreği tarifi

Bakmayın adının börek olduğuna, kendisini tek başına bir ana yemek olarak dahi değerlendirebilirsiniz. Az bilinen ama bir an önce keşfetmeniz gereken bu lezzet de Aydın mutfağından çıkıp geliyor...

Türk mutfağına bir kez daha teşekkür etme sebebi oluyor: Paşa böreği tarifi

 • Süzek yapması tarifi

Gaziantep mutfağı denince aklımıza hemen alinazikler, baklavalar geliyor olsa da bu mutfakta daha keşfedecek o kadar çok lezzet var ki... İşte onlardan biri daha karşınızda şimdi!

Bulgurlar tezgahtaki yerini alsın: Süzek yapması tarifi

 • Hatay usulü döner tarifi

Genelde dışarıdan hazır olarak alıp yemeye alışık olduğumuz lezzetlerden tavuk döneri bir de böyle deneyin! Evde hazırlanan, Hatay usulü özel sosuyla şu zamana dek yediğiniz tüm dönerleri unutturacak kadar lezzetli bir döner o.

Baharatlı sosunun dengesiyle nefis: Hatay usulü döner tarifi

 • Acem köftesi tarifi

İçinde bulgur ve pirinç kullanılan köfteler kolayca hazırlanıyor, patatesler de işin içine dahil olunca ortaya damaklara şenlik bir lezzet oluşuyor.

Van mutfağından geliyor: Acem köftesi tarifi

 • Saçaklı mantı tarifi

Evde yapabileceğiniz en pratik mantı tariflerinden biriyle devam ediyoruz şimdi. "Akşama ne yapsam?" diye uzun uzun düşünmeye başladığınızda bu tarif yardımınıza koşmaya hazır.

O bir Balıkesir mutfağı harikası: Saçaklı mantı tarifi

 • Ciğer taplaması tarifi

Ciğer sevenlerdenseniz ilk fırsatta denemeniz gereken çok özel bir lezzetle sizi tanıştırmak isteriz. Kabul, Edirne ciğeri hepimizin favorisi ama ciğerin böylesi de ayrı bir nefis.

Yapımı da düşündüğünüzden kolay üstelik: Ciğer taplaması tarifi

 • Kabune pilavı tarifi

Ülkemizi adım adım gezip nefis ve farklı lezzetlerin peşinde koştuğumuz listemizde şimdiki durağımız Isparta! Özel günlerde, yemeğe misafirlerinizi davet ettiğiniz akşam yemeklerinde onu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yanına da bol köpüklü bir ayran yapalım: Kabune pilavı tarifi

 • Kurşun aşı tarifi

Kayseri mutfağının bir mantıdan, bir yağlamadan çok daha fazlası olduğunun kanıtlarından biri tam karşınızda duruyor! Bu şifa dolu yemek, özellikle sonbahar-kış sezonunda sofralarda kendine sıkça yer buluyor.

Kaşıklayalım: Kurşun aşı tarifi

 • Beykoz kebabı tarifi

O kadar şanslıyız ki ülkemizin dört bir yanında birbirinden nefis ev usulü ya da restoran usulü kebaplar yapılıyor. Adana kebap, Urfa kebap gibi bazıları daha çok ön plana çıkıyor olsa da fırsat buldukça hepsini tek tek denemek bize düşen oluyor.

Bu kez ev usulü nefis bir kebap hazırlıyoruz mesela: Beykoz kebabı tarifi

 • Lor dolması tarifi

Ülkemizde en az kebaplar kadar, hatta belki onlardan daha sık sofralarımıza konuk olan lezzetlerden biri de dolmalar ve sarmalar! Hadi gelin şimdi iç harcını pirinçle hazırladığınız dolmalardan çok daha farklı bir dolma hazırlayalım.

Erzurum mutfağında buluşalım: Lor dolması tarifi

 • Çullama köfte tarifi

Afyonkarahisar mutfağının özel tatlarından biriyle listemizi sonlandırıyoruz. Bugüne dek yaptığınız tüm köfteleri unutmaya hazır olun.

Çünkü o çok farklı: Çullama köfte tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?