Havalı Açma Tarifi

Yanınıza Alıp İşe ya da Okula Götürebileceğiniz Kolay ve Nefis 11 Soğuk Sandviç Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pratik bir yemek arayışında olduğunuzda imdadınıza yetişecek, erkenden hazırlayıp yanınızda işe ya da okula götürebileceğiniz, çocuklarınızın beslenme çantasına da gönül rahatlığıyla koyabileceğiniz farklı ve pratik soğuk sandviç tarifleri ile karşınızdayız bu kez!

Hep aynı domates-peynir ikilisinden sıkıldıysanız, daha renkli, daha doyurucu ekmek arası lezzetler arıyorsanız, "Şipşak bir sandviç hazırlayayım, beni akşama kadar tok tutsun" diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Aşağıdaki soğuk sandviçlerin her biri sizi afiyetle doyurmaya, üstelik kolayca hazırlanıp sizi hiç yormamaya kararlı. Buyursunlar, sizi hemen onlarla buluşturalım.

 • Peynirli bazlama sandviç tarifi

Hazırlaması 5 dakikadan fazla zamanınızı almayacak, leziz ve az malzemeli nefis bir sandviç ile hızlıca başlıyoruz. İçine koyacağınız malzemeleri evdeki malzemelerinize göre çeşitlendirebilirsiniz de.

Mis: Peynirli bazlama sandviç tarifi

 • Simit sandviç tarifi

Bazlama ekmeği gibi evde yaptığınız ya da hazır olarak aldığınız simitlerin içini de şöyle lezzetlendirebilir ve oldukça doyurucu ve renkli sandviçler hazırlayabilirsiniz.

Biz bu kez simidi evde yapmayı seçtik: Simit sandviç tarifi

 • Kruvasan sandviç tarifi

Şimdi de sandviçlerimizi mis gibi tereyağı kokan kruvasanlara emanet ediyor, hindi fümeli, dana jambonlu, oldukça doyurucu bir kruvasan sandviç hazırlıyoruz. Pişirme uğraşı da yok.

10 dakikada hazır: Kruvasan sandviç tarifi

 • Patatesli yumurtalı sandviç tarifi

Şimdi de protein ihtiyacımızı karşılamak üzere yumurtadan destek alıyor, patatesle doyuruculuğunu artırmayı da ihmal etmiyoruz. Çocuklar için de çok ideal bir alternatif oluyor.

Ilık da soğuk da afiyetle yeniyor: Patatesli yumurtalı sandviç tarifi

 • Havalı açma tarifi

Klasik beyaz ekmek yerine açma kullanarak da mis gibi sandviçler hazırlayabilirsiniz. Puf puf açmanın içini beyaz peynirden domatese, kaşar peynirinden rokaya, renk renk sebzeleri, peynirleri dolduruyor, baharatlardan da destek alarak pek havalı, çok nefis bir sandviç hazırlıyoruz.

Açmanın tadı böyle çıkarılır: Havalı açma tarifi

 • Aile boyu sandviç tarifi

Yuvarlak bir ekmeğin içini sandviçe çok yakışan malzemelerle kat kat dolduruyor, aile boyu keyfini çıkarabileceğiniz muazzam bir lezzet elde ediyoruz.

Pratik yemek arayışında olanlara ilaç gibi gelir: Aile boyu sandviç tarifi

 • Ton balıklı dürüm tarifi

Eğer ekmek içinde değil de lavaş içinde pratik bir lezzet hazırlamak isterseniz ton balığı ile doyuruculuğu katlanan lezzet dolu bir dürüm hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz aynı malzemeleri ekmek içinde de sunabilirsiniz tabii.

Seçim sizin: Ton balıklı dürüm tarifi

 • Ton balıklı sandviç tarifi

Daha gurme bir lezzet hazırlamak isterseniz yine ton balığının başrolde olduğu şöyle muazzam bir sandviç de hazırlayabilirsiniz. Kabul, bu sandviçi hazırlaması diğer birçok sandviçe göre biraz daha fazla emek istiyor ama sonunda her lokması verdiğiniz emeğe değiyor.

En ala ana yemeklerle yarışacak kadar özel: Ton balıklı sandviç tarifi

 • Cepli sandviç poğaça tarifi

Vaktiniz varken bol bol cepli poğaça hazırlayın, vaktiniz çok olmadığı zamanlarda ise o cepleri en sevdiğiniz sandviç malzemeleriyle doldurup afiyetle tüketin. Her gün yanınızda işe ya da okula götürmek isteyeceğiniz bir lezzet o.

Bol bol yapmalı: Cepli sandviç poğaça tarifi

 • Hafif burger tarifi

Daha hafif alternatifler arayanlar için geliyor şimdi de. Beyaz ekmeğin yerini bu kez tam buğday unuyla hazırladığımız burger ekmeğine bırakıyor, içini yine en sevdiğimiz lezzetlerle dolduruyoruz.

İster açık yiyin ister üstünü hop diye kapatın: Hafif burger tarifi

 • Füme somon sandviç tarifi

Füme Somon Sandviç Tarifi

Füme Somon Sandviç Tarifi

Gurme damaklar için bir başka önerimizle listemizi tamamlıyoruz. Füme somon seviyorsanız onu şöyle ekmek arası muazzam bir sandviçe dönüştürebilirsiniz. Bagel ya da çekirdekli simitle de muazzam oluyor, bizden önermesi.

Nefis ve pratik bir öğle yemeği sayılabilir: Füme somon sandviç tarifi

Şu yazılarımıza da mutlaka göz atın:

İşe Giderken Yanınızda Götürebileceğiniz 9 Pratik Öğle Yemeği Tarifi

Okula Başlayan Çocukların Beslenme Çantasına Koymalık 18 Atıştırmalık Tarifi

Çocukların Okula Giderken Yanında Götürebileceği 10 Sağlıklı Atıştırmalık

Gönül Rahatlığıyla Sefer Tasına Koyup Yanınıza Alabileceğiniz 11 Yemek Tarifi

Sabah İşe Gitmeden Hızlıca Hazırlayabileceğiniz Hafif mi Hafif 9 Kahvaltılık Tarif


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?