https://yemek.com/tarif/borcamda-yalanci-profiterol/ | Borcamda Yalancı Profiterol Tarifi

Ağustos Ayının En Çok Beğenileni Olmayı Başaran 10 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

Ağustos ayını ardımızda bırakırken her ay olduğu gibi şöyle nefis bir lezzet turuna çıkıyor ve bu ayın en çok sevilenlerini bir araya getiriyoruz!

Şeflerimizin özenle hazırladığı, adım adım tüm yapılışlarını paylaştığımız bu tarifler içinde gözünüzden kaçanlar olduysa hemen şimdi kaydedip ilk fırsatta gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Zira bu tariflerin her biri deneyenlerden tam puan aldı, ölçüleri tam tutan tarifleri sayesinde tadına bakan herkesi mutlu etmeyi başardı.

Hadi gelin siz de bu tam kıvamında tariflerle sofralarınızı zenginleştirin, mutfağınıza yepyeni ve nefis lezzetler kazandırın. Mis.

  • Kırmızı biberli kahvaltı böreği tarifi

Hep aynı kahvaltılıkları hazırlamaktan sıkılanların bu ay en çok sevdiği kahvaltılıklardan biri bu çıtır ve bol malzemeli börek oldu. Kapya biberler en lezzetli zamanlarındayken onu bu şekilde değerlendirmek mükemmel bir fikir oldu.

Siz de vakit kaybetmeden denemelisiniz: Kırmızı biberli kahvaltı böreği tarifi

  • Soka tarifi

Farklı mutfaklardan damak tadımıza çok uyan lezzetleri de her zamanki gibi bol bol keşfetmeye devam ettik tabii ki. İşte o lezzetler içinden Boşnak mutfağından çıkıp gelen bu nefis biberli tat en sevilenlerden biri olmayı başardı.

Deneyen herkesten tam puan aldı: Soka tarifi

  • Ezme turşu tarifi

Ağustos ayı biraz da kış hazırlıkları ayıdır bildiğiniz gibi. Biz de bunun hakkını verdik, salçalarımızı, reçellerimizi, tarhanalarımızı, eriştelerimizi ve turşularımızı şimdiden hazır ettik. İşte o lezzetler içinde en çok rağbet gören, deneyen herkesi memnun etmeyi başaran bir tarifimiz de bu nefis ezme turşu oldu.

İsteyenler hemen hazırlayıp tüketti, isteyenler kışa sakladı: Ezme turşu tarifi

  • 100 gram kıyma ile alinazik tarifi

Her zaman olduğu gibi bu ay da bol bol bütçe dostu lezzet hazırladık tabii ki. O lezzetler içinde en çok sevilenlerinden biri bu nefis alinazik tarifi oldu.

Cep yormadan ortaya işte böyle nefis bir tat çıktı: 100 gram kıyma ile alinazik tarifi

  • Fırın poşetinde tavuk tarifi

Klasik lezzetlerimizden vazgeçemeyenler için nefis bir ana yemek hazırladık. Fırın poşetine koyup lokum gibi pişmesini sağladık.

Patates ve tavuk yine uyumuyla mutlu etmeyi başardı: Fırın poşetinde tavuk tarifi

  • Dereotlu yoğurtlu bulgur köftesi tarifi

Her gün "Akşama ne pişirsem?" diye düşünmenin zor olduğunu biliyor, her gün sizin için nefis tarifler üretmeye devam ediyoruz bildiğiniz gibi. İşte bu nefis yemek de bu arayışın sonucu olarak ortaya çıktı, deneyen herkes ona bayıldı.

Henüz denemediyseniz hemen bu akşam için yapabilirsiniz: Dereotlu yoğurtlu bulgur köftesi tarifi

  • 1 kilo sütten 1,5 kilo kaşar peyniri tarifi

Bu ayın en çok konuşulan tarifinde sıra! Kendisi adını ilk kez duyanların şaşırdığı, deneyenlerin ise aldığı sonucu çok sevdiği lezzetlerden.

Peynir yapmanın en pratik ve ekonomik yolu: 1 kilo sütten 1,5 kilo kaşar peyniri tarifi

  • Fırınsız kolay cheesecake tarifi

Fırın kullanmaktan olabildiğince uzak duruyorsanız ya da evde fırınınız yoksa ve canınız cheesecake yemek istediyse bu tarif tam size göre demektir. Pişirme uğraşı yok...

10 dakikada hazır: Fırınsız kolay cheesecake tarifi

  • Borcamda yalancı profiterol tarifi

Peki ya canı profiterol yemek isteyenler? Tabii ki onları da unutmadık ve evde yapımı kolay, kıvamı mükemmel profiteroller hazırladık. Tam kıvamında kremasıyla, mis gibi çikolata sosuyla o çok başka.

Orijinalini unutturacak kadar nefis: Borcamda yalancı profiterol tarifi

  • Az ölçülü aşure tarifi

Az Ölçülü Aşure Tarifi

Az Ölçülü Aşure Tarifi

Ve tabii ki bu ay Aşure Ayı'nı da en lezzetlisinden karşıladık, tam kıvamında misler gibi aşurelerimizi hazırladık. Çok malzemesi olmayanlar için az ölçülü şöyle nefis bir aşure hazırlamayı da ihmal etmedik.

Bereketi bol olsun: Az ölçülü aşure tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?