Ispanaklı Muffin Tarifi

Okula Başlayan Çocukların Beslenme Çantasına Koymalık 18 Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Eylül gelince sizi de çocuğunuzun okula başlama heyecanı sarıyorsa tam da doğru yerdesiniz. Özellikle ilk kez okula gidiyorsa siz de en az onun kadar tecrübesiz olabilirsiniz. Ama hemen paniğe kapılmayın öyle, biz hep sizin yanınızdayız.

Bugün çocuğunuz okuldan dönecek ya da onu almaya okula gideceksiniz, sonra bir heyecan başlayacak anlatmaya bugün öğretmeninin anlattıklarını. İşte tam o noktada dikkat kesilin, henüz öğrenmediyseniz çocuğunuzun okulda nasıl besleneceğine dair bilgileri edinin. Eğer öğretmeni ya da okul yönetimi, beslenme çantaları için haftalık beslenme programı verdiyse ona mutlaka uymaya çalışın. Zira tüm çocukların üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yemesi güzeldir, üstelik o program alabildiğine sağlıkla doludur.

İşte biz de tam bu noktada devreye giriyor, o beslenme programlarına uyacak, çocuğunuza enerji, doygunluk ve mutluluk verecek beslenme çantası için atıştırmalık tariflerimizle geliyoruz bu kez.

Hadi gelin bizim miniğin beslenme çantasını birlikte hazırlayalım.

Özel bonusumuzla başlayalım: Okula giderken yanınızda götürebileceğiniz 8 pratik öğle yemeği tarifi

"Bana atıştırmalık değil, doyurucu ve kolay yemek tarifleri lazım derseniz her gün farklı birini yapmak isteyeceğiniz bu pratik tariflerimizle bir an önce tanışmalısınız.

Yazılı tariflerimize ulaşmak için YouTube kanalımızı ziyaret etmeniz yeterli.

 • Yumurta mücveri tarifi

Haşlanmış yumurtayla mesafeli olan çocuklara yumurtayı afiyetle yedirebilecek, beslenme değerleri bir hayli yüksek bir mücver tarifi var karşınızda. Kendisini öğle yemekleri için değerlendirebilir...

Beslenme çantasında ona yer ayırabilirsiniz: Yumurta mücveri tarifi

 • Tatlı ve tuzlu muffin tarifi

Çocukların pek hayır demediği, aksine çok sevdiği lezzetlerden olan muffin'leri yine pek sevimli, puf puf kabarmış halde hazırlıyor, içlerini miniklerin damak tadına uyabilecek malzemelerle tatlı ve tuzlu olarak lezzetlendiriyoruz.

Siz de malzemelerde çeşitlendirmeler yapabilirsiniz: Tatlı ve tuzlu muffin tarifi

 • Kolay lavaş taco tarifi

Mini mini lavaşların içini çocuğunuzun hayır diyemeyeceği renk renk sebzelerle, ev yapımı lor peyniriyle doldurun ve sağlıkla atıştırmasına olanak sağlayın mesela.

Bu taco'lar tam onlara göre: Kolay lavaş taco tarifi

 • Ispanaklı muffin tarifi

Çocuklara ıspanağı sevdirmenin en renkli, en pofuduk yollarından biri tam karşınızda duruyor. Hem sağlıklı hem de lezzet dolu bu atıştırmalık sadece çocuğunuzun değil sizin de en favori atıştırmalıklarınızdan olacak.

Üstelik yapımı da çok kolay: Ispanaklı muffin tarifi

 • Simit sandviç tarifi

Söz konusu okul kantinindeki anılarımıza gelince aklımıza ilk gelenlerden biri simit ve ayran ikilisi oluyor, çocuğunuzun neden olmasın ki? Kolları sıvayın mutfağa giriyoruz, önce simidimizi yapıyor ardından arasını bir güzel dolduruyoruz.

Afiyet, bal, şeker olsun: Simit sandviç tarifi

 • Şişte simit kahvaltı tarifi

Simidi daha renkli bir hale getirmek isterseniz lokmalık olarak dilimleyip renk renk sebzelerle bir araya getirebilir ve çocukların çok daha kolay bir şekilde yiyebileceği şöyle nefis lezzetler hazırlayabilirsiniz. Yalnız dikkat, şiş minik çocuklar için sıkıntı oluşturabileceğinden bu tarifi daha büyük yaştaki çocuklarınız için değerlendirebilir, minikler içinse şiş kullanmadan hazırlayabilirsiniz.

Beslenme çantaları artık çok daha renkli: Şişte simit kahvaltı tarifi

 • Zeytinli açma tarifi

Okul yaşamı boyunca simit kadar çok rağbet gören başka bir şey varsa o da şüphesiz ki açma. Dışarıdan almaktansa evde misler gibi yapıp gönül rahatlığıyla koyun beslenme çantasına.

Çünkü çocuğunuz en lezzetlisine layık: Zeytinli açma tarifi

 • Sakallı poğaça tarifi

Beslenme çantalarının bir numaralı isimlerinden poğaçaya biraz farklılık, bolca lezzet kattık. Çocuğunuza maydanozu seve seve yedirmenin en sevimli yolu oldu.

Bol bol yapın, arkadaşlarına da yetsin: Sakallı poğaça tarifi

 • Boyoz tarifi

İzmir'in pofuduk güzeli boyoz, beslenme çantasına en yakışacak tariflerden aslında. Çünkü kendisi yumurtayla bir harika oluyor, çocuğunuz ağız tadıyla doyuyor, besleniyor.

Yumurtanın yakın dostu: Boyoz tarifi

 • Peynirli bazlama sandviç tarifi

Hazırlaması sizi hiç ama hiç yormayacak, çok malzemeli bir sandviç olmadığı için çocuğunuzun da kolaylıkla tutup yiyebileceği kadar pratik olacak bir sandviç karşınızda. Tabii siz malzemeleri miniğin damak tadına göre çeşitlendirebilirsiniz de...

Her haliyle nefis: Peynirli bazlama sandviç tarifi

 • Fındıklı muzlu tost dürüm tarifi

Tuzluları bir kenara bırakıp biraz da okul bahçesinde koşturmaktan yorulacak çocuğunuza enerji verecek tatlılara söz verelim.

Lezzetine değinmiyoruz bile: Fındıklı muzlu tost dürüm tarifi

 • Hurmalı enerji topları tarifi

İçinde rafine şeker kullanmadan, çok sağlıklı malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu topların içinde ceviz, fındık, badem, hurma gibi nefis malzemeler bir arada!

Her bir topla enerji göklere çıkar: Hurmalı enerji topları tarifi

 • Kavanozda yoğurtlu meyve salatası tarifi

Çocuğunuz yemek yemekten pek hoşlanmıyor, öyle kolay kolay ağzına lokma koymuyor olabilir. Ama beslenme çantasını açınca göreceği şöyle mis gibi bir meyve salatasına pek de hayır diyebileceğini sanmıyoruz.

Yenmez mi hiç o: Kavanozda yoğurtlu meyve salatası tarifi

 • 3 malzemeli çikolata dilimleri tarifi

Çikolata yemeden duramayan bir minik söz konusuysa ona evde şöyle enerji dolu çikolata dilimleri hazırlayabilirsiniz.

Böylesi daha sağlıklı: 3 malzemeli çikolata dilimleri tarifi

 • Cevizli incir pestili tarifi

Çocuğu için olabildiğince sağlıklı alternatifler arayanlardansanız sadece 2 malzemeyle nefis bir pestil hazırlayabilir, rulo rulo şekil verip miniklerin de ilgisini çekebilecek bir hale getirebilirsiniz.

Sar sar ye: Cevizli incir pestili tarifi

 • Glutensiz yaban mersinli muffin tarifi

Tatlıları saydık döktük ama gluten intoleransı olan minikleri unutacak da değiliz. Onlar için de daha görür görmez mutlu eden minnoş bir tatlı önerimiz var.

Şöyle buyursunlar: Glutensiz yaban mersinli muffin tarifi

 • Kuru meyveli pekmezli bar tarifi

Sadece öğle yemeğini değil en kısa ders arasını bile düşünmek lazım. Koşarak gidip abur cubur almasındansa severek yiyeceği nefis bir atıştırmalık yapmak, bir güzel beslenme çantasına yerleştirmek gerek o zaman.

Bitmeyen enerji, bolca zindelik verir: Kuru meyveli pekmezli bar tarifi

 • Ev yapımı limonata tarifi

Çocukların en büyük zaaflarından olan hazır meyve sularını bir yudumda unutturacak bir tarif var sırada. Yukarıda saydığımız mis gibi tariflerin hepsine tüm lezzetiyle eşlik eder.

Bir şişe ve bir pipetle doğru beslenme çantasına: Ev yapımı limonata tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?