Kahvaltıda Hafifliği Tercih Edenlerin Hemen Denemesi Gereken 9 Kahvaltılık Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hep aynı kahvaltı sofrasını kurmaktan sıkılanlar, kahvaltıda tıka basa yiyip sonradan pişmanlık duyanlar buraya... Çünkü kahvaltılara farklılık getirirken hafif ve sağlıklı beslenmenizi de sağlayacak nefis kahvaltılık salata tariflerimiz var.

Pankeki, krebi, pişiyi sonra da yaparsınız; haydi gelin sabah kahvaltılarına bu salatalarla renk ve lezzet getirelim.

Afiyet olsun!

  • Yumurta salatası

Yumurtayı kahvaltıda omlet, menemen gibi tariflerde tercih ediyorsanız şimdi gelin bir değişiklik yapalım. Onu yeşilliklerle bir araya getirip pratik ve sağlıklı bir tarife konuk edelim.

Yumurtasız olmaz diyenlere: Yumurta salatası tarifi

  • Kahvaltı salatası

Bir kahvaltı sofrasında olması gereken her şey bu salatanın içinde. Peynir, zeytin, yumurta, domates, salatalık gibi kahvaltılarının olmazsa olmazlarını tek bir kasede birleştirmeye ne dersiniz?

Serpmeye rakip: Kahvaltı salatası tarifi

  • Zeytin salatası

Meze olarak da tüketilebilen zeytin salatası kahvaltılara çok yakışıyor. Ceviz içi, soğan, nar taneleriyle buluşan yeşil zeytinler kahvaltının en sevilen öğesine de hayat veriyor.

Bildiklerinizden farklı: Zeytin salatası tarifi

  • Kaşarlı yumurta salatası

Reçellerin, balların, kaymakların önderliğindeki kahvaltıları, yumurtalı kaşarlı salatayla biraz daha hafif hale getiriyoruz. Herkesin tabağına alıp hemen bitireceği bu salata tarifini hazırlamak da çok pratik.

Şipşak hazır: Kaşarlı yumurta salatası tarifi

  • Cherry domatesli mozzarella salatası

Ferahlık ve lezzet garantili bir tarifte sıra. Taze mozzarella peyniri, zeytinyağı ve sirke mini minnacık cherry domateslerle bir araya gelip sofranıza renk ve tazelik hissi katmaya çoktan hazır.

İçimiz ferahladı: Cherry domatesli mozzarella salatası tarifi

  • Nergizleme

Yöresel bir tarif olan nergizleme Diyarbakır ve çevresinde çok sevilen bir lezzet. İçinde yumurta da barındıran, bol yeşil bu salata doyuruculuğuyla da öne çıkıyor.

Denemeden olmaz: Nergizleme tarifi

  • Peynirli avokado salatası

Son yılların popüler meyvesi avokado aslında bir meyveden çok daha fazlası. Kahvaltı olarak da çok sık tüketilen avokado şimdi besleyici bir kahvaltı salatasına konuk oluyor. Avokado tost kadar iddialı kendisi.

Onu bir de böyle deneyin: Peynirli avokado salatası tarifi

  • Karpuzlu domates salatası

Karpuz denince aklınıza ilk olarak domates ve peynir geliyorsa doğru tariftesiniz. Şimdi bu üç sıkı dostu nefis bir salataya dönüştürüyor, kış gelmeden keyfini sürüyoruz.

Yaza övgü: Karpuzlu domates salatası tarifi

  • Bayat pideden domates salatası

Salatanın suyuna ekmek banmayı sevenlerdenseniz doğru tariftesiniz. Ancak bu sefer suyuna ekmek banmayacak, salataya evdeki bayat ekmek ve pideleri ekleyerek çok doyurucu bir kahvaltılık salataya imza atacağız.

Yaz-kış yenir: Bayat pideden domates salatası tarifi

  • Avokado salatası

Avokado Salatası Tarifi

Avokado Salatası
Tarifi

Avokado kahvaltıya çok yakışıyor dedik ve şimdi artırıyoruz. Bu tarifte güzelim avokadolar kase görevini görüyor ve lezzetli mi lezzetli bir kahvaltılığa dönüşüyor.

Sabahlar artık daha güzel: Avokado salatası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?