https://yemek.com/tarif/firinda-patlican-kebabi/ | Fırında Patlıcan Kebabı Tarifi

Tam Şu Sıralar En Tazesini Bulabileceğiniz Sebzelerle Yapılan 11 Nefis Yaz Yemeği

Favorilerime
Ekle

"Çok sıcak, bunaldık artık" dedik, "Esmiyor!" diye söylendik... Oysa yazın bitmesine son 1 kaldı şunun şurasında. Şimdi yakınmak yerine onu en lezzetlisinden değerlendirme zamanı!

Sofranıza sadece lezzeti değil; ferahlığı, hafifliği, pratikliği de taşımaya kararlı bu yaz yemekleri, hem midenize hem mutfağınıza hem de misafirlerinize iyi gelecek.

Patlıcanından kabağına, börülcesinden taze patatesine dek, çeşit çeşit sebzeyle tabakları şenlendirmeye, bamyayı bile herkese sevdirmeye niyetliyseniz sizi hemen böyle alabiliriz.

Bu tarifler, sebze sevdirir!

Çıtır kabuklu patates tarifi

Belki patatesi her mevsim bulabiliyoruz ama, aslında onun en taze zamanları şu aralar. Haliyle, onu kabuğuyla bile değerlendirebilmek için daha doğru bir mevsim olamazdı. Bu denli sarı gözükmesinin sırrıysa...

Malzeme listesinde saklı: Çıtır kabuklu patates tarifi

Fırında patlıcan kebabı tarifi

Mevsimin en taze yüzlerinden patlıcanların en lezzetli zamanlarını değerlendirmek için son zamanlar bunlar. Ona tüm tazeliğiyle eşlik eden domates ve biber yetmezmiş gibi işin içine bir de kıymadan gelen destek eklenince..

Değmeyin keyfimize: Fırında patlıcan kebabı tarifi

Mısırlı salata tarifi

Haşlanmış mısırın o ta uzaklardan gelip iştahımızı kabartan mis kokusunun peşinden gidiyor, onlarla enfes bir salata hazırlıyoruz.

Böyle yemek de ayrı bir keyifli hani: Mısırlı salata tarifi

Domates burger tarifi

Sulu sulu domateslerin tezgahları doldurduğu şu mevsimde onu her yemekte, her şekilde değerlendirmek elinizde. Dilerseniz nefis bir burgere bile dönüştürebilirsiniz onu.

Buyurunuz, kanıtıdır: Domates burger tarifi

Fasulye diblesi tarifi

Adı üstünde, taze fasulye kendisi. Mevsiminde bol bol yapıp yemek gerek. Ama her seferinde de onu zeytinyağıyla buluşturmak olmaz...

Bu kez pirinçle bir arada: Fasulye diblesi tarifi

Taze fasulye mücveri tarifi

Taze fasulyeyi aklımıza gelecek her şekilde değerlendirmeye, ona mevsimindeyken doymaya kararlıyız. Mutfaklarda fark yaratacak, her göreni şaşırtacak bu mücver tarifi tam da bunun için geldi.

Tadına bakıp da onu sevmeyen yok: Taze fasulye mücveri tarifi

Kaşarlı kabak lazanya tarifi

Patlıcanın yakın akrabası sayılan kabaklar da bu aralar sofralardan eksik edilmemesi gerekenlerden. Öyle ki onunla lazanya bile hazırlarız misler gibi.

Kabağı herkese sevdirmeye kararlıyız: Kaşarlı kabak lazanya tarifi

Kaşkarikas tarifi

Taptaze kabakların kabuklarını bile en lezzetlisinden değerlendirebileceğinizin kanıtı karşınızda. Bilirsiniz, israf etmeyi hiç sevmeyiz.

Tutumlu olmak mühim: Kaşkarikas tarifi

Bamya kızartması tarifi

"Bamyayı sevmiyorum" deyip kestirip atmak yok. Herkes seveccek, her mideye girecek bu lezzet. Zaten bu reçeteyle aksi de düşünülemezdi.

Herkesin sevgisini kazanmayı bildi: Bamya kızartması tarifi

Zeytinyağlı börülce tarifi

Ege mutfağının olmazsa olmazlarından sayılan, zeytinyağıyla hazırlanıp yaz sofralarına en çok yakışanlardan olan zeytinyağlı börülce, midelere ferahlık olmaya geliyor.

Ona sofrada yer açın: Zeytinyağlı börülce tarifi

Pazı sarması tarifi

Pazı Sarması Tarifi

Pazı Sarması Tarifi

Asma yaprağıyla hazırlanan yaprak sarmayı unutturacak, hafif ekşimsi o kendine has tadıyla sarmanın lezzeti katlayacak pazı yapraklarıyla kapanışı yapıyoruz.

Afiyet olur: Pazı sarması tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?