Sade Mercimek Çorbası Tarifi

Dışarıda İçtiğiniz Çorbaların Aynısını Evde Yapmanızı Sağlayacak 10 Lokanta Usulü Çorba

Favorilerime
Ekle

Lokantalarda içtiğiniz çorbaların lezzetini evde yaptıklarınızda bulamıyorsanız, az malzemeyle muazzam lezzetler elde etmek istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Bugün tüm püf noktalarıyla lokanta usulü çorbaların reçetelerini paylaşacağız sizlerle.

En şık restoranlarda ya da esnaf lokantalarında karşınıza çıkan, bir kez tadına bakınca sık sık sipariş vermeye başladığınız o güzelim çorbaları evde yapmak düşündüğünüzden kolay aslında.

Birkaç farklı püf noktasıyla tadına doyum olmayacak çorbalar hazırlamak isteyenleri hemen aşağıdaki lokanta usulü çorba tariflerine doğru alalım. Tüm kış bu çorbaları sofralarımızdan eksik etmeyelim. Şifa olsun.

  • Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

Lokanta usulü çorbaların en sevilenlerinden mercimek çorbasıyla başlıyoruz! İçinde kullanılan tavuk suyu sayesinde tadı damakta kalan, pürüzsüz dokusuyla mideleri şenlendiren bir mercimek çorbası hazırlamak için...

Bu adımları takip etmeniz yeterli: Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

  • Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

Lokantalarda en az mercimek çorbası kadar çok içilen çorbalardan bir diğeri de ezogelin çorbası bildiğiniz gibi. Mercimek çorbasına göre daha bol malzemeli olan bu çorbayı tıpkı esnaf lokantalarında tükettiğiniz lezzetle hazırlamak içinse birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli.

Her gün olsa bıkılmayacak kadar nefis ve besleyici: Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

  • Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

Sebzelerin şifasıyla dolu bir çorba hazırlamak isteyenleri de hemen böyle alalım ve sebze sevmeyenlerin dahi kaşıklar dolusu içtiği bir çorba hazırlayalım.

Minik minik doğrayarak işe başlayalım: Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

  • Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

Çorba yapımında sıkça kullandığımız malzemelerden tavuk suyunu bu kez yalnız bırakmıyor, tavuk parçalarını da bu tarifte bol bol kullanıyoruz. Neredeyse bir ana yemek kadar doyurucu oluyor...

Sofrada bir tek o olsa dahi doymaya yetiyor: Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

  • Lokanta usulü sarı mercimek çorbası tarifi

Mercimek çorbasını sarı mercimekle yapmayı sevenlerdenseniz böyle buyurun hemen. Az miktarda un ilavesiyle şahane bir kıvama ulaşan bu nefis çorba yine tavuk suyu sayesinde lezzetleniyor...

Esnaf lokantalarındakiler gibi oluyor: Lokanta usulü sarı mercimek çorbası tarifi

  • Esnaf usulü mercimek çorbası tarifi

Tercihi kırmızı mercimekten yana olanlar bu tarifte buluşuyor! Üzerine eklenen pul biberli yağ karışımıyla lezzetine lezzet katılıyor. Üstelik 1 su bardağı mercimekten 7 kişiye yetecek kadar çok çorba çıkıyor.

Mercimek çorbasını bir de böyle deneyin: Esnaf usulü mercimek çorbası tarifi

  • Sade mercimek çorbası tarifi

"Bu mercimek çorbaları çok malzemeli, az malzemeyle yapabileceğim daha sade bir tarif yok mu?" diyenlerdenseniz çok az malzemeyle şipşak hazırlayabileceğiniz bir mercimek çorbası tarifimizi de şöyle bırakmak isteriz.

Renginin sırrı zerdeçalda saklı: Sade mercimek çorbası tarifi

  • Tavuk suyu çorbası tarifi

Hastalandığımızda birilerinin bizim için hızlıca yapmasını istediğimiz ya da dışarıdan hemen sipariş verdiğimiz her kaşığı şifa dolu çorbalardan tavuk suyu çorba da bizimle. Onu mükemmel kıvamlı bir şekilde hazırlamak için uygulamanız gereken adımlarsa hem videomuzda...

Hem de tam burada sizi bekliyor: Tavuk suyu çorbası tarifi

  • Kelle paça çorbası tarifi

Sakatat severlerin favori çorbalarından kelle paça, dışarıda belki de en çok tükettiğiniz çorbalardan. Tam bir kolajen deposu olan bu lezzeti evde yapmaksa biraz emek istese de imkansız değil.

Kaseler sağlık dolsun: Kelle paça çorbası tarifi

  • Terbiyeli işkembe çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?