https://yemek.com/tarif/tavuk-dolmasi | Tavuk Dolması Tarifi

Kalabalık Sofraları Ziyafete Dönüştürecek Pratik ve Nefis 10 Bütün Tavuk Yemeği

Favorilerime
Ekle

Bütün tavuk pişirmek bazılarımız için endişe verici olabiliyor, ilk kez denemek isteyenlerin aklında hemen "Ya içi tam pişmezse" gibi endişeler oluşuyor. İşte bu tarifler tüm bu endişelerinizi alıp götürecek, bütün tavuk pişirmenin en pratik ve en doyurucu hallerini keşfetmek hem sofralarınıza hem de tüm misafirlerinize iyi gelecek.

Akşam yemeğine özel misafirleriniz varken, kalabalıklar için sofra kurmanız gerektiğinde ya da çok doyurucu bir akşam yemeği hazırlamak istediğinizde hemen bütün bir tavuk alın ve bu pratik bütün tavuk yemekleri içinden damak tadınıza en uygun olanı seçip hazırlıklara başlayın.

Fırın sayesinde dışı nar gibi kızaracak, içi ise yumuşacık olup ağızda dağılacak bu tavuk tarifleri masanızı bir anda ziyafet sofralarına dönüştürmeye kararlı.

  • Fırında bütün tavuk

Bütün bir tavuk pişirmek gözünüzde büyüyor olabilir ama bu kolay tarif sayesinde tüm ön yargılarınızdan kurtulacaksınız.

Yanına da patates koyalım: Fırında bütün tavuk tarifi

  • Cam şişede tavuk

Yapılış tarzı ilk kez gören herkesi şaşırtıyor ama cam şişede yapılması sayesinde şu zamana dek denediğiniz tüm bütün tavuk yemeklerinden çok daha lezzetli bir hal alıyor.

Nar gibi kızarsın, yumuşacık pişsin: Cam şişede tavuk tarifi

  • Mişöriz

Yine bütün tavuk kullanıyor ama bu kez bütün olarak değil de parçalara ayırarak servisini kolaylaştırıyoruz. Arnavut mutfağından gelen bu nefis tarif, altındaki farklı pirinç pilavıyla da doyuruculuğu garantiliyor.

Kalabalık sofralara çok yakışıyor: Mişöriz tarifi

  • Bulgurlu tavuk kapama

Akşam yemeğine misafirleriniz varken gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz, tek bir tarifle sofradaki herkesi afiyetle doyurmanızı sağlayacak bir lezzet geliyor...

Sofrada ona yer açın: Bulgurlu tavuk kapama tarifi

  • Yılbaşı tavuğu

Hazır yılbaşı da yaklaşmışken şöyle hindiye alternatif olacak, üstelik sofradaki herkesi doyuracak böyle bir tarif vermeden olmaz. Nar gibi kızarmasının tüm püf noktaları tarifte saklı.

Yasemin Şef'in lezzet sırlarıyla: Yılbaşı tavuğu tarifi

  • İçi ekmek dolgulu tavuk

Evdeki bayat ekmekleri değerlendirmenin en lezzetli ve en doyurucu yolunu sunan bu tavuk, fırında nar gibi pişiyor. İçine doldurulan ekmekleri lezzetlendirmenin yolu da bu tariften geçiyor.

Başka yerde bulamayacağınız kadar enfes ve özel bir tat o: İçi ekmek dolgulu tavuk tarifi

  • Fırında patatesli tavuk

Tavuk ve patates... Birbirine bu denli yakışan ikilileri neden birbirlerinden ayrı tutalım ki? Kısa sürede hazırlanan bu nefis yemek, sofraları az malzemeyle nasıl kısa sürede ziyafete dönüştürebileceğinizin kanıtı.

Akşam yemeğine sevdiklerinizi davet edin hemen: Fırında patatesli tavuk tarifi

  • Tuzda tavuk

Tavuğu tuzla kaplıyor, tuz sayesinde ağır ağır pişirip yumuşacık enfes bir hale gelmesini sağlıyoruz. Aşırı tuzlu olacağını düşünenler için de söylemiş olalım, tavuğun etrafını saran tuz tabakası içine nüfuz etmiyor, bu nedenle tadı da tuzu da tam ağızlara layık oluyor.

Tandır lezzetinde: Tuzda tavuk tarifi

  • Tavuk dolması

Bol baharatlı enfes bir iç pilavla doldurulan bu tavuk, "Bütün tavuğu pişirmekten korkuyorum ya içi tam pişmezse" diyenlerin bile rahatça yapabilecekleri bir tarif.

En özel davet sofralarına dahi sınıf atlatır: Tavuk dolması tarifi

  • Limon turşulu, zeytinli tavuk (Moroccan chicken)

Limon Turşulu, Zeytinli Tavuk Tarifi

Limon Turşulu, Zeytinli Tavuk Tarifi

Konuklarınıza farklı bir lezzet sunarak onları hem şaşırtmak hem de klasiklerin dışına çıkmak istiyorsanız Fas ya da Cezayir usulü olarak bilinen bu nefis tavuk tarifini deneyebilirsiniz.

Aromasıyla damakta iz bırakan bir lezzet: Limon turşulu, zeytinli tavuk (Moroccan chicken) tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?