Fırın Poşetinde Bütün Tavuk Tarifi

Kalabalık Sofraları Ziyafete Dönüştürecek Pratik ve Nefis 10 Bütün Tavuk Yemeği

Favorilerime
Ekle

Bütün tavuk pişirmek bazılarımız için endişe verici olabiliyor, ilk kez denemek isteyenlerin aklında hemen "Ya içi tam pişmezse" gibi endişeler oluşuyor. İşte bu tarifler tüm bu endişelerinizi alıp götürecek, bütün tavuk pişirmenin en pratik ve en doyurucu hallerini keşfetmek hem sofralarınıza hem de tüm misafirlerinize iyi gelecek.

Akşam yemeğine özel misafirleriniz varken, kalabalıklar için sofra kurmanız gerektiğinde ya da çok doyurucu bir akşam yemeği hazırlamak istediğinizde hemen bütün bir tavuk alın ve bu pratik bütün tavuk yemekleri içinden damak tadınıza en uygun olanı seçip hazırlıklara başlayın.

Fırın sayesinde dışı nar gibi kızaracak, içi ise yumuşacık olup ağızda dağılacak bu tavuk tarifleri masanızı bir anda ziyafet sofralarına dönüştürmeye kararlı.

  • Fırında bütün tavuk tarifi

Bütün bir tavuk pişirmek gözünüzde büyüyor olabilir ama bu kolay tarif sayesinde tüm ön yargılarınızdan kurtulacaksınız.

Yanına da patates koyalım: Fırında bütün tavuk tarifi

  • Cam şişede tavuk tarifi

Yapılış tarzı ilk kez gören herkesi şaşırtıyor ama cam şişede yapılması sayesinde şu zamana dek denediğiniz tüm bütün tavuk yemeklerinden çok daha lezzetli bir hal alıyor.

Nar gibi kızarsın, yumuşacık pişsin: Cam şişede tavuk tarifi

  • Mişöriz tarifi

Yine bütün tavuk kullanıyor ama bu kez bütün olarak değil de parçalara ayırarak servisini kolaylaştırıyoruz. Arnavut mutfağından gelen bu nefis tarif, altındaki farklı pirinç pilavıyla da doyuruculuğu garantiliyor.

Kalabalık sofralara çok yakışıyor: Mişöriz tarifi

  • Bulgurlu tavuk kapama tarifi

Akşam yemeğine misafirleriniz varken gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz, tek bir tarifle sofradaki herkesi afiyetle doyurmanızı sağlayacak bir lezzet geliyor...

Sofrada ona yer açın: Bulgurlu tavuk kapama tarifi

  • Yılbaşı tavuğu tarifi

Hazır yılbaşı da yaklaşmışken şöyle hindiye alternatif olacak, üstelik sofradaki herkesi doyuracak böyle bir tarif vermeden olmaz. Nar gibi kızarmasının tüm püf noktaları tarifte saklı.

Yasemin Şef'in lezzet sırlarıyla: Yılbaşı tavuğu tarifi

  • Kızarmış tavuk tarifi

Dışarıdaki piliç çevirmeleri unutun, evde nar gibi kızarmış muazzam tavuklar hazırlamak bu tarifle düşündüğünüzden kolay olacak.

Tüm püf noktalarıyla: Kızarmış tavuk tarifi

  • Kek kalıbında tavuk tarifi

Tavuk ve patates... Birbirine bu denli yakışan ikilileri neden birbirlerinden ayrı tutalım ki? Kısa sürede hazırlanan bu nefis yemek, sofraları az malzemeyle nasıl kısa sürede ziyafete dönüştürebileceğinizin kanıtı.

İlginç pişirme yöntemiyle karşınızda: Kek kalıbında tavuk tarifi

  • Tuzda tavuk tarifi

Tavuğu tuzla kaplıyor, tuz sayesinde ağır ağır pişirip yumuşacık enfes bir hale gelmesini sağlıyoruz. Aşırı tuzlu olacağını düşünenler için de söylemiş olalım, tavuğun etrafını saran tuz tabakası içine nüfuz etmiyor, bu nedenle tadı da tuzu da tam ağızlara layık oluyor.

Tandır lezzetinde: Tuzda tavuk tarifi

  • Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

"Bütün tavuğu pişirmekten korkuyorum ya içi tam pişmezse" diyenlerin bile rahatça yapabilecekleri bu tarifte fırın poşetinden destek alıyor, tam istediğimiz enfes sonucu elde edebiliyoruz.

En özel davet sofralarına dahi sınıf atlatır: Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

  • Çıtır tavuk tarifi

Çıtır Tavuk Tarifi

Çıtır Tavuk Tarifi

Konuklarınıza farklı bir lezzet sunarak onları hem şaşırtmak hem de klasiklerin dışına çıkmak istiyorsanız bütün tavuğu böyle çıtır çıtır lezzetlere dönüştürebilirsiniz.

Tavuğu çıtır sevenler için geliyor: Çıtır tavuk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?