Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Her Gün Farklı Birini Yapmak İsteyeceğiniz Şerbeti Tam Kıvamında 7 Revani Tarifi

https://yemek.com/tarif/portakalli-revani/ ‎ | Portakallı Revani Tarifi

Mutfağımızın en sevilen tatlılarından biri olan revaniyi bugün layıkıyla yapalım, onu faklı malzemelerle çeşitlendirip ortaya değişik ama en az klasiği kadar lezzetli tatlar çıkarmayı da ihmal etmeyelim istedik.

Yaz-kış demeden soframıza konuk ettiğimiz, Osmanlı mutfağından bugünlere dek gelen, şerbetli olmasına rağmen bir tepsiyi bir seferde bitirmek isteyeceğimiz kadar nefis ve baymayan bir tatlı kendisi, onu nasıl sevmeyelim ki zaten?

Akşam yemeğinin ardından onun geleceğini bilen, yemeği hızlıca yer, sofrada en sevdiği yemek olan bile midesinde revaniye daha çok yer kalsın ister, öyle diyelim.

İşte karşınızda adına şiirler yazdıracak birbirinden farklı revani tarifleri!

Bir köşeye not etmeyi unutmayın.

Klasikler eskimez: Revani

Böyle bir liste yapacaksak tabii ki ilk sırayı ona verecektik. Zira kendisi en klasik, en sevilen, en lezzetli reçetelerden biri.

Tam kıvamında yapmak isteyenleri böyle alalım: Revani tarifi

Portakallar bitmeden denemeli: Portakallı revani

Kabul, artık dört mevsim portakal bulabiliyoruz ama mevsiminde, en taze olanları kullanmak gibisi yok, hepimiz biliyoruz. Tam da bu yüzden portakalların son zamanlarına yetişin ve mis kokulu nefis bir revaniye imza atın.

Görüntüsü de çok şık: Portakallı revani tarifi

Ağza gelen minik çıtırlar: Haşhaşlı revani

Sizi bilmiyoruz ama biz, haşhaşı özellikle şerbetli tatlılara çok yakıştırıyoruz. Eğer siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz en yakın zamanda bu revaniyi de mutlaka deneyin, şiddetle öneriyoruz.

Yok böyle bir lezzet: Haşhaşlı revani tarifi

Hafif hafif: Muhallebili revani

Kendisi zaten şerbetli tatlıların en hafiflerinden ama siz, daha da kolay ve rahat yenebilir bir hale getirmek isterseniz ellerinizle hazırlayacağınız nefis bir muhallebiyi de işin içine katarak onu hafifletebilir, pasta tadında enfes bir lezzet yakalayabilirsiniz.

İşte bu kadar kolay: Muhallebili revani tarifi

Fırını tatile çıkardık: Tencerede limonlu revani

Evde fırını olmayanlar ya da fırınının performansından memnun olmayanlar buraya! Aslında tencerede de revani yapmak mümkün.

Üstelik bu kez en limonlusundan: Tencerede limonlu revani tarifi

En özel misafirlere, en lezzetli sofralara: Fıstıklı revani

Yemeğe özel misafirleriniz varsa, şöyle şık bir sofra kurmak ya da kendinizi şımartmak istiyorsanız revaniyi Antep fıstığıyla buluşturun deriz. Bu lezzet, size o çok sevdiğiniz baklavaları bile unutturacak, eminiz.

İddiası lezzetinde saklı: Fıstıklı revani tarifi

Restoran bonusu: Mihrimah revani

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Tıpkı dışarıda yediğiniz, farklı malzemelerle zenginleştirilmiş nefis bir revaniyi evde yapmak isterseniz sizi hemen Mihri Restoran'ın karamel soslu özel tarifine doğru alabiliriz.

Bağımlılık yapar: Mihrimah revani tarifi

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?