Muhallebili Revani Tarifi

Her Gün Farklı Birini Yapmak İsteyeceğiniz Şerbeti Tam Kıvamında 11 Revani Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfağımızın en sevilen tatlılarından biri olan revaniyi bugün layıkıyla yapalım, onu faklı malzemelerle çeşitlendirip ortaya değişik ama en az klasiği kadar lezzetli tatlar çıkarmayı da ihmal etmeyelim istedik, birbirinden nefis revani tarifleri ile karşınıza çıkalım dedik.

Yaz-kış demeden soframıza konuk ettiğimiz, Osmanlı mutfağından bugünlere dek gelen, şerbetli olmasına rağmen bir tepsiyi bir seferde bitirmek isteyeceğimiz kadar nefis ve baymayan bir tatlı kendisi, onu nasıl sevmeyelim ki zaten?

Akşam yemeğinin ardından onun geleceğini bilen, yemeği hızlıca yer, sofrada en sevdiği yemek olan bile midesinde revaniye daha çok yer kalsın ister, öyle diyelim.

İşte karşınızda adına şiirler yazdıracak birbirinden farklı revani tarifleri!

Bu nefis tarifleri bir köşeye not etmeyi unutmayın.

 • Revani tarifi

Böyle bir liste yapacaksak tabii ki ilk sırayı ona verecektik. Zira kendisi en klasik, en sevilen, en lezzetli reçetelerden biri.

Tam kıvamında yapmak isteyenleri böyle alalım: Revani tarifi

 • Portakallı revani tarifi

Kabul, artık dört mevsim portakal bulabiliyoruz ama mevsiminde, en taze olanları kullanmak gibisi yok, hepimiz biliyoruz. Tam da bu yüzden portakalların son zamanlarına yetişin ve mis kokulu nefis bir revaniye imza atın.

Görüntüsü de çok şık: Portakallı revani tarifi

 • Ayvalı revani tarifi

Bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar farklı bir revani tatlısı yapmaya ne dersiniz? Bu kez ayva tatlısını da işin içine katıyor, onu yoğurtlu sosla, tarçınlı-hindistan cevizli nefis bir karışımla sunuyoruz.

Yok böyle bir lezzet: Ayvalı revani tarifi

 • Haşhaşlı revani tarifi

Sizi bilmiyoruz ama biz, haşhaşı özellikle şerbetli tatlılara çok yakıştırıyoruz. Eğer siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz en yakın zamanda bu revaniyi de mutlaka deneyin, şiddetle öneriyoruz.

Yok böyle bir lezzet: Haşhaşlı revani tarifi

 • Muhallebili revani tarifi

Kendisi zaten şerbetli tatlıların en hafiflerinden ama siz, daha da kolay ve rahat yenebilir bir hale getirmek isterseniz ellerinizle hazırlayacağınız nefis bir muhallebiyi de işin içine katarak onu hafifletebilir, pasta tadında enfes bir lezzet yakalayabilirsiniz.

İşte bu kadar kolay: Muhallebili revani tarifi

 • Tencerede limonlu revani tarifi

Evde fırını olmayanlar ya da fırınının performansından memnun olmayanlar buraya! Aslında tencerede de revani yapmak mümkün.

Üstelik bu kez en limonlusundan: Tencerede limonlu revani tarifi

 • Fıstıklı revani tarifi

Yemeğe özel misafirleriniz varsa, şöyle şık bir sofra kurmak ya da kendinizi şımartmak istiyorsanız revaniyi Antep fıstığıyla buluşturun deriz. Bu lezzet, size o çok sevdiğiniz baklavaları bile unutturacak, eminiz.

İddiası lezzetinde saklı: Fıstıklı revani tarifi

 • Cevizli revani tarifi

Evde Antep fıstığı yoksa ya da sizin en sevdiğiniz kuru yemiş fıstık değil de cevizse onunla da mis gibi bir revani hazırlayabilirsiniz. Anneanne-babaanne elinden çıkmış o mis gibi cevizli baklavaları bile unutturabilir...

Dilimlerce yenir: Cevizli revani tarifi

 • Kolay revani tarifi

Mutfakta fazla zamanınız yoksa işte en kolay revani tarifi sizin için geliyor. Tam ölçülü ve lezzetinden ödün vermeden revani yapmak bu tarifle mümkün.

En pratik haliyle: Kolay revani tarifi

 • Kakaolu revani tarifi

Portakal suyu, portakal kabuğu ve kakaonun bir araya geldiği muhteşem bir revani tarifi ile tanıştıralım sizleri. Misler gibi kokusunu ve kakaolu aromasını çok seveceksiniz.

Adeta çikolatalı tadında: Kakaolu revani tarifi

 • Haşhaşlı unsuz revani tarifi

Haşhaşlı Unsuz Revani Tarifi

Haşhaşlı Unsuz Revani Tarifi

İçerisinde yumurta, un ve rafine şeker yok. Hatta labne peyniri, yoğurt, çikolata ve tereyağı bile yok. Az malzeme ile lezzeti tam yerinde ve unsuz revani yapmak için buyursunlar tarifimize.

Yumurta ve un yok: Haşhaşlı unsuz revani tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?