Mantarlı Fırın Makarna Tarifi

"Pırasanın Yanına Ne Gider?" Diyenlere Pırasaya Yakışan 12 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Tam da mevsime uygun mis gibi bir pırasa yemeği yaptığınızda aklınızda hemen "Pırasanın yanına ne yapsam?" sorusu oluşuyorsa çok doğru yere geldiniz, hoş geldiniz. Bugün pırasanın yanına çok yakışan, pırasanın yanına ne gider sorusuna yanıt olabilecek nefis tamamlayıcı tarifler vereceğiz size.

Her pırasa yemeği yaptığınızda içlerinden bir ya da iki tanesini seçip yapabilir, çok pratik bir şekilde doyurucu ve besleyici menüler oluşturabilirsiniz.

İşte başrolünde pırasa yemeğinin olduğu sofralara çok yakışacak, pırasanın yanına iyi giden o tarifler tam burada sizi bekliyor. Şimdiden deneyecek herkesin ellerine sağlık!

 • Kereviz çorbası tarifi

Pırasa yemeğinden önce ikram edebileceğiniz nefis bir çorba arıyorsanız şu sıralar tıpkı pırasa gibi kendisine bol bol ulaşabildiğimiz isimlerden kerevizden destek alabilir ve soğuk havalarda her kaşığı şifa olacak bir çorba hazırlayabilirsiniz.

Hep aynı çorbaları yapmaktan sıkılanlara: Kereviz çorbası tarifi

 • Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

Klasik lezzetlerden vazgeçemeyenleri de hemen böyle alalım ve pırasa yemeğinden önce midenizi çok yormayacak şöyle yumuşak içimli mis gibi bir çorba hazırlayalım.

Yoğurtlar hazırsa başlıyoruz: Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Çerkez tavuğu tarifi

Sofrada mutlaka bir hayvansal protein olsun derseniz, "Et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diye düşünenlerdenseniz hızlıca bir Çerkez tavuğu hazırlayarak pırasa yemeğinin yanında bir tamamlayıcı gibi değerlendirebilirsiniz.

Mükemmel kıvamının sırrı bu tarifte saklı: Çerkez tavuğu tarifi

 • Kıymalı çıtır börek tarifi

Tavuk gibi kıymayla da menünüzü destekleyebilir, hazır yufkalarla kısa sürede şipşak nefis bir börek hazırlayabilirsiniz.

Çıtır çıtır olsun: Kıymalı çıtır börek tarifi

 • Hazır yufkadan ıspanaklı börek tarifi

"Börek iyi fikir ama kıymalı olmasın" derseniz şu sıralar pırasalarla aynı tezgahları paylaşan isimlerden ıspanakları kullanabilir ve en az kıymalı börek kadar leziz bir börek hazırlayabilirsiniz.

El açması lezzetinde: Hazır yufkadan ıspanaklı börek tarifi

 • Bulgur pilavı tarifi

Her yemeğin yanında pilav yemeyi alışkanlık haline getirenlerdenseniz pırasa yemeğinin yanına en klasik tatlarımızdan bulgur pilavını hazırlayabilir ve çok doyurucu bir menüye imza atabilirsiniz.

Pirinç şimdilik rafta kalsın: Bulgur pilavı tarifi

 • Mantarlı fırın makarna tarifi

Pırasa yemeğinin yanına yakışabilecek bir başka karbonhidrat da makarna. Ama onu öylece haşlayıp sade bir şekilde bırakmak istemezseniz mesela, mantarlarla lezzetlendirip protein bakımından da zengin bir hale getirebilirsiniz.

İşte tam olarak böyle: Mantarlı fırın makarna tarifi

 • Havuçlu brokoli salatası tarifi

Sofrasından salataları eksik etmeyenler için mevsime uygun nefis bir salata hazırlıyoruz şimdi. Pırasa yemeğinin yanına çok yakışıyor, şifasından sual olmuyor.

Sebze sevdirir: Havuçlu brokoli salatası tarifi

 • Bulgurlu cacık tarifi

Pırasanın yanına yoğurtlu tatları yakıştıranlardansanız sizi hemen bu tarife doğru alalım ve klasik cacıktan çok daha farklı ve doyurucu bir cacık hazırlayalım.

Bir kez deneyen sık sık yapmaya başlar: Bulgurlu cacık tarifi

 • Fırında karnabahar pane tarifi

Pırasa yemeği tek başına yeterince doyurucu gelmiyorsa yanına adeta ikinci bir yemek gibi hazırlayabileceğiniz mis gibi bir karnabahar tarifimiz var bizim.

Lokum gibi: Fırında karnabahar pane tarifi

 • Börek tadında mücver tarifi

Sebzelerle dolu muazzam bir sofra kurmak için pırasalara eşlik etmek üzere şimdi de kabak ve patatesi sahneye alıyor, onları börek tadında harika bir lezzete dönüştürüyoruz.

Fırında piştiği için pek de hafif oluyor: Börek tadında mücver tarifi

 • Fırında patates mücveri tarifi

Hemen hemen her yemeğin yanına çok yakışan böyle bir mücver de pırasa yemeğiyle şahane bir uyum yakalar, bizden önermesi. Patates olmadan sofranın eksik kalacağını düşünenler için geliyor...

Çok pratik bir şekilde hazırlanıyor: Fırında patates mücveri tarifi

 • Pırasa yemeği tarifi

Pirinçli Pırasa Yemeği Tarifi

Pirinçli Pırasa Yemeği Tarifi

Bu kadar çok pırasadan söz etmişken aroması nefis bir pırasa yemeği tarifi de vermeden geçmek istemedik. Pırasa yemeğini her zaman yaptığınızdan farklı olarak bu şekilde hazırlayabilir ve portakaldan aldığı aromanın tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Mis kokular eşliğinde sofradaki yerini alsın: Pırasa yemeği tarifi

Şu yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

Pırasa Pişirirken Kokmaması İçin Ne Yapılır?

Kış Güzeli Pırasayla Yapabileceğiniz 17 Leziz Tarif

Pırasayı Herkese Sevdirecek Kadar İddialı ve Lezzetli 12 Farklı Tarif

"Makarnanın Yanına Ne Gider?" Diye Düşünenlere Makarna ile Sunulabilecek 14 Tamamlayıcı Tarif

"Karnabaharın Yanına Ne Gider" Diye Düşünenlerin Sofrasına Lezzet Katacak 10 Nefis Tarif

"Brokolinin Yanına Ne Yapsam" Dediğinizde Hemen Aklınıza Gelmesi Gereken 10 Nefis Tarif


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?