https://yemek.com/tarif/lokanta-usulu-firin-sutlac/ | Lokanta Usulü Fırın Sütlaç Tarifi

Dışarıda Severek Yediğiniz Lezzetlerin Aynısını Evde Yapmanızı Sağlayacak 11 Lokanta Usulü Tarif

Favorilerime
Ekle

Bazı lezzetler vardır, evde yaptığınızla lokantalarda, restoranlarda yedikleriniz asla birbirinin aynısı olmaz. "Evde neden dışarıda yediklerim gibi olmuyor" dedirtir. İşte o lezzetleri evde yapmak için ihtiyacınız olan püf noktaların bulunduğu nefis lokanta usulü tarifler vereceğiz bugün size.

Çeşit çeşit çorbadan ana yemek ve tatlılara, dışarıda yediklerinizi aratmayacak lezzette olacak bu tarifleri hemen şimdi bir köşeye kaydetmeyi ve en yakın zamanda bir bir denemeyi unutmayın. Hepsinin tıpkı dışarıda, o çok sevdiğiniz mekandaki gibi olduğunu görünce haftada en az bir yapmak isteyeceksiniz, biliyoruz.

Şimdiden deneyen herkesin ellerine sağlık diyor ve sizi lokanta usulü tariflerimizle baş başa bırakıyoruz.

Buyursunlar...

 • Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

Kıvamıyla, damakta bıraktığı lezzetle, o pürüzsüz dokusuyla lokantalarda içtiğiniz mercimek çorbasının aynısını evde yapmak düşündüğünüzden kolay.

Birkaç lezzet sırrı var: Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

 • Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

Lokantaların en az mercimek çorbası kadar meşhur bir diğer çorbasında sıra: Ezogelin! İçinde kullanacağınız bakliyatlar güzelce kıvam alsın, çok taneli kalmasın istiyorsanız aradığınız o tarif karşınızda.

Buyurun bu taraftan: Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

 • Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

Esnaf lokantalarının en özel, en çok rağbet gören lezzetlerinden biridir o. Her kaşığının şifa dolu olması yetmezmiş gibi tek bir kasesiyle tıka basa doyurması da ayrı bir artıdır.

Sofrada o varsa ana yemeğe gerek dahi yok: Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

 • Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

Lokanta usulü son çorba önerimiz de sebze severlere, tavuk eti tercih etmeyenlere geliyor... Bu çorba, mükemmel kıvamıyla sofradaki herkesin damağında iz bırakıyor.

Sebze sevdirir: Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

 • Lokanta usulü kırmızı lahana turşusu tarifi

Evde yapmayı ne kadar denerseniz deneyin bir türlü dışarıda yediğiniz o lezzeti yakalayamadığınız bir lezzet o, biliyoruz. İşte onu böyle lezzetli bir tada ve iştah açan bir renge kavuşturmanın tüm püf noktalarını bir bir anlatıyoruz.

Toplanın: Lokanta usulü kırmızı lahana turşusu tarifi

 • Acılı ezme tarifi

Başta acı severler olmak üzere hemen herkesin evde de olsa dışarıda da olsa sofrada görmeyi en çok sevdiği lezzetlerden biri o. Ama sosunun miktarını da domateslerin sululuğunu da iyi ayarlamalı.

Tam olarak şöyle hazırlamalı: Acılı ezme tarifi

 • Pastırmalı humus tarifi

Konu mezelere gelmişken ondan söz etmemek olmaz. Dışarıda yemeyi en çok sevdiğiniz mezelerden bir diğeri olan pastırmalı humusu da evde nasıl tam kıvamında hazırlayabileceğinizi tüm püf noktalarıyla anlatmak isteriz.

Zeytinyağı ve tahin miktarını iyi ayarlamalı: Pastırmalı humus tarifi

 • Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

Sıra geldi ana yemeklere... Esnaf lokantaları başta olmak üzere dışarıda ev yemeği yemeyi seven, buna ihtiyaç duyan herkesin en çok rağbet gösterdiği lezzetlerden biri o.

Evde aynı lezzeti yakalamanın sırrıysa bu tarifte: Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

 • Hasanpaşa köftesi tarifi

Esnaf lokantalarının vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz ve yine en az tepside İzmir köfte kadar çok sevdiğimiz bir diğer köftede sıra.

Sofrada onu görüp de mutlu olmayan yok: Hasanpaşa köftesi tarifi

 • Lokanta usulü fırın sütlaç tarifi

Çorbamızı içtik, yemeğimizi yedik, e hadi şöyle nefis de bir tatlı yiyeim... Lokantalardaki gibi üzeri nar gibi kızarmış, kıvamı tam da istediğiniz gibi olan fırın sütlaçlardan mesela...

Sevenlerini hemen burada bekliyoruz: Lokanta usulü fırın sütlaç tarifi

 • Sizden Gelenler bonusu: Lokanta usulü irmik helvası tarifi

Lokanta Usulü İrmik Helvası Tarifi

Lokanta Usulü İrmik Helvası Tarifi

Hamarat yazarlarımızdan Betül Kara da lokanta usulü tariflerle dolu listemize nefis bir tarifiyle destek oldu, hazırlaması 5, pişirmesi sadece 20 dakika süren bu şipşak irmik helvasıyla lokantalarda yediklerimizi aratmayacak farklı ve nefis bir tada imza attı.

Bir de böyle denemeli: Lokanta usulü irmik helvası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?