Malaga Tatlısı Tarifi

Herkesin Dışarıdan Aldığınızı Zannedeceği 9 Nefis Pastane Usulü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pastane camekanlarında görüp iç geçirdiğimiz, "Evde yapınca benimkiler böyle olmuyor" dediğiniz o nefis tatlılar var ya... Artık onları evde aynı pastane tadında mutfağınızda hazırlayabilecek ve bu nostaljik lezzetlerle herkesi kendinize hayran bırakabileceksiniz.

Tadına bakan herkesin dışarıdan aldığınızı zannedeceği ancak sizin büyük bir gururla "Ben yaptım" diyebileceği bu pastane usulü tatlıları bir köşeye not edin deriz.

Çok lazım olacaklar.

  • Profiterol

Fransız mutfağından çıkıp hayatımızın tam orta yerine yerleşen ve neredeyse bizim gibi sahiplendiğimiz profiterolu evde yapmak hep size zor, hatta imkansız gelmiş olabilir. Ancak bu tarifle her şey değişecek.

Hamuruyla, çikolatasıyla: Profiterol tarifi

  • Pastane usulü fırın sütlaç

Hafif yanık tadıyla çok mutlu eden pastane sütlaçlarının sırrını belki de şimdiye kadar hep merak ettiniz. Şimdi nişastası bol, yumurtasız pastane usulü sütlaçların aynısını evde yapma vakti.

Tam istediğiniz gibi: Pastane usulü fırın sütlaç tarifi

  • Malaga

Muz, pastacı kreması, fındık, bitter, sütlü ve beyaz çikolata bir araya geliyor ve hem göze, hem mideye hitap eden muhteşem bir tatlıya dönüşüyor. Onu deneme sırası şimdi sizde.

Yemeye kıyamazsın: Malaga tarifi

  • Muzlu rulo pasta

Yanında bir bardak limonatayla birlikte sizi çocukluğunuza ışınlayacak bir tarifte sıra. Pamuk gibi keki, nefis aromasıyla muzlu rulo pasta ev yapımı olunca çok daha güzel.

Nostalji rüzgarı: Muzlu rulo pasta tarifi

  • Porsiyonluk Alman pastası

Alman pastasının sadece pastanede satıldığını düşündüğümüz günler artık geride kaldı. Kişi sayısına göre hazırlayabileceğiniz bu porsiyonluk Alman pastası sandığınızdan da güzel olacak.

Hiç zor değil: Porsiyonluk Alman pastası tarifi

  • Pastane şekerparesi

Evde yaptığınız şekerparelerin kıvamı pastanelerden aldıklarınız gibi olmuyor diye üzülüyorsanız doğru yerdesiniz. Kıvamı tam tutan, ağızda dağılan pastane şekerparesi yapmanın püf noktaları karşınızda.

Pastane açtırır: Pastane şekerparesi tarifi

  • Ekler

Son zamanlarda yeni nesil renkli renkli minik eklerler pastane tezgahlarını süslüyor olsa da biz onu en klasik, en bol çikolatalı haliyle hazırlıyoruz. Çayın yanında afiyetle yiyor, sevdiklerimizle paylaşıyoruz.

Bol soslu: Ekler tarifi

  • Pastane usulü kazandibi

Sütlü tatlıların en sevilenlerinden olan kazandibini her yeri nefis şekilde kızarmış, yumuşacık haliyle yapmak için pastanelerin sırlarını öğreniyoruz bugün. Ardından keyifle yapıyor, keyifle herkese ikram ediyoruz.

Bildiğinizden farklı: Pastane usulü kazandibi tarifi

  • Pastane usulü supangle

Pastane Usulü Supangle Tarifi

Pastane Usulü Supangle Tarifi

Hani kaşığı daldırdığınızda yoğun bir çikolata denizinde yüzen, kabın dibini sıyırtan o nefis supangleler var ya... İşte şimdi en usta pastaneleri kıskandıracak kadar nefis bir supangle yapma zamanı.

Dibini sıyırırsın: Pastane usulü supangle tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Mert Alagöz11 Ekim 2019 16:24
şahane tarifler
Yanıtla
Duygu Arslan 12 Ekim 2019 19:31
Yanıtla
Çok teşekkür ederiz. :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?