Terbiyeli Kereviz Yemeği Tarifi

Kerevize Olan Tüm Ön Yargıları Rafa Kaldıracak Kadar Lezzetli ve Farklı 10 Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Malumunuz kereviz mevsimindeyiz. Tezgahlarda yerini almış kerevizlerin değeri ise ne yazık ki yeterince bilinmiyor. Oysa kerevizle öyle lezzetli tarifler yapılıyor ki... Bizce bu lezzetleri herkes öğrenmeli.

İçindeki besin lifi sayesinde sindirim sistemimize çok iyi gelen, mide asidinden reflüye, birçok soruna çare olan, kemikleri güçlendirmekten tutun da cilt sağlığını desteklemeye birçok faydası bulunan bir sebzeden söz ediyoruz sonuçta. Neden onu tam da mevsimiyken bol bol tüketmeyelim ki?

Eğer kerevizi mutfağınıza hiç sokmuyor, bir türlü onu sevemiyorsanız ya da böyle bir tanıdığınız, çocuğunuz varsa bu tariflerle bir an önce tanışmalısınız. Eminiz, kereviz sevmeyenler bile bu kereviz yemeklerini afiyetle yiyecek, belki de kereviz artık hak ettiği değeri görecek.

  • Kereviz salatası tarifi

Kerevizi pişirmekten hoşlanmıyorsanız onu pişirmeden, şöyle şipşak enfes bir salataya dönüştürmeyi denemelisiniz. Üstelik böylesi çok daha vitaminli.

Yoğurtlu salataların en lezzetlisi: Kereviz salatası tarifi

  • Zeytinyağlı kereviz tarifi

Limon ve portakal suyu sayesinde mis gibi aromalar eşliğinde sofraya çıkacak bir kereviz yemeği o. Birkaç püf noktasıyla şu zamana dek yediğiniz en lezzetli kereviz yemeğini yapmak ve yemek üzere...

Tarifimize bekleniyorsunuz: Zeytinyağlı kereviz tarifi

  • Fırında kereviz tarifi

Kerevizin başrolde olduğu bu tarifimizde onu yalnız bırakmıyor, patates, havuç, kaşar peyniri gibi lezzetlerle tadını harmanlıyoruz. Fırındaki enfes yolculukları sonrası muazzam bir yemek ortaya çıkıyor...

Kereviz sevmeyenler bile bu yemeği afiyetle yiyor: Fırında kereviz tarifi

  • Kereviz çorbası tarifi

Kerevizi daha önce büyük ihtimalle hiç böyle denemediniz. Bildiğiniz tüm kereviz çorbalarından farklı, hepsinden çok daha lezzetli bir tarif geliyor.

Bu tarif her tarif defterinde yerini almalı: Kereviz çorbası tarifi

  • Terbiyeli kereviz yemeği tarifi

Bu kez klasik bir kereviz yemeği hazırlamakla yetinmiyor, ona ekşili enfes bir terbiye hazırlayıp lezzetini katlıyoruz.

Kış sofralarına bu hali çok yakışıyor: Terbiyeli kereviz yemeği tarifi

  • Tavuklu kereviz salatası tarifi

"Et yemeden olmaz" diyenleri de hemen böyle alalım ve kerevizi onlara da sevdirecek bu pratik tarifle tanıştıralım. Kendisini meze olarak misler gibi değerlendirebilir, dilerseniz tek başına bile afiyetle yiyebilirsiniz.

Kereviz sevmeyen tek bir kişi bile kalmasın: Tavuklu kereviz salatası tarifi

  • Kerevizli nohut yemeği tarifi

Tam bir kış yemeği yapmak üzere mutfaktayız şimdi de. Baklagillerin en sevilenlerinden nohut ve vitamin deposu kereviz aynı tencerede buluşuyor...

Suyuna ekmek banılası bir yemeğe dönüşüyor: Kerevizli nohut yemeği tarifi

  • Kereviz püresi tarifi

Ana yemeklerin yanında sürekli patates püresi yapmak olmaz, kerevizle de muazzam püreler hazırlamak mümkün. Pürüzsüz kıvamıyla et ve tavuk yemeklerinin yanına çok yakışacak...

Patates püresini unutturacak: Kereviz püresi tarifi

  • Kerevizli pırasa yemeği tarifi

Mevsimindeki sebzeleri bir araya getirip faydalarını ve lezzetlerini birleştirmek gibisi yok. Tam da bu yüzden bu kez kerevize eşlik eden isim pırasa!

Sağlık dolu sofralara: Kerevizli pırasa yemeği tarifi

  • Kerevizli tomtom salata tarifi

Kerevizli Tomtom Salata Tarifi

Kerevizli Tomtom Salata Tarifi

Hazırlaması 10 dakikanızı alacak çok pratik ve lezzetli bir başka salatayla listemizi noktalıyoruz. Hem proteinli, hem mineral ve vitamin dolu bu salatayı bir kez deneyince her gün yapıp yemek isteyeceksiniz.

Öylesine lezzetli: Kerevizli tomtom salata tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

nazenin7 Aralık 2021 01:59
Kerevizli Tomtom Salata ile Tavuklu Kereviz Salatasi arasindaki fark nedir?
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?