Borcamda Kesme Muhallebi Tarifi

Kasım Ayı Boyunca En Çok Denenen ve En Çok Beğenilen 10 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

Kasım ayını ardımızda bırakırken son bir ay içinde en çok denenen ve en çok beğenilen tarifler hangileri olmuş göz atmaya ve içlerinde henüz denemedikleriniz varsa en yakın zamanda denemeye ne dersiniz?

Her ay olduğu gibi bu ay da sizler için birbirinden farklı, pratik ve enfes lezzetler hazırladık. İşte o onlarca tarif içinden en çok beğenilenleri, en çok denenenleri ve deneyen herkesten tam puan alanları da hemen aşağıya sıraladık.

Tadına bakan herkesten tam puan alan bu tarifleri henüz denemediyseniz en yakın zamanda denemek üzere tarif defterlerinize kaydetmeyi unutmayın deriz. Onları siz de çok seveceksiniz, eminiz.

  • Kakaolu kek tarifi

Evde geçirdiğimiz vakti lezzetlendirmek için bu ay da mis gibi kekler hazırlamayı ihmal etmedik. Bu nefis kakaolu kek, şu zamana dek denediklerinizden çok daha farklı, anne eli lezzetinde ve puf puf oldu.

Onu çok sevdiniz, neredeyse her gün mutfağınıza konuk ettiniz: Kakaolu kek tarifi

  • Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

"Benim yaptıklarım hiç dışarıda içtiklerimiz gibi olmuyor" diyenler için bu ay lokanta usulü lezzetlerin de sırlarını bir bir verdik. Bu mis gibi mercimek çorbası da soğuyan havalara karşı şifa kalkanı oldu adeta.

Tüm kış sofradan eksik edilmemesi gereken tatlardan: Lokanta usulü mercimek çorbası tarifi

  • 5 malzemeli beşamelsiz fırında karnabahar tarifi

Tezgahlar sonbahar-kış sebzeleriyle donatılmışken onları en lezzetli şekilde değerlendirmemek de olmazdı tabii. Taptaze sebzelerle az malzemeli ve pratik şöyle enfes yemekler de hazırladık birlikte. Siz henüz onunla tanışmadıysanız...

Buyurun hemen böyle: 5 malzemeli beşamelsiz fırında karnabahar tarifi

  • Yoğurtlu pırasa kavurması tarifi

Ayın en çok denenen ve en çok sevilen tariflerinden biri de bu nefis pırasa kavurması oldu. Pırasa sevmeyenler dahi onu afiyetle yedi, şifa oldu.

Deneyen herkesin yeni favorisi oldu: Yoğurtlu pırasa kavurması tarifi

  • Patates oturtma tarifi

Klasikleşmiş lezzetlerimizi de unutmadık tabii, "Bugün ne pişirsem?" diye düşündüğünüzde imdadınıza yetişecek mis kokulu yemeklerimizi de hazır ettik. Kasım ayı boyunca en sevdiklerinizden biri de o oldu.

Patatesi kim sevmez ki zaten: Patates oturtma tarifi

  • Kereviz yemeği tarifi

Ve yine bir mevsim güzeliyle devam ediyoruz. Kerevizi mutfağın kapısından dahi içeri sokmayanlar başta olmak üzere sağlıklı ve hafif beslenmek isteyen herkes bu yemeği denemeli. Çünkü bugüne dek onu beğenmeyen bir kişi bile çıkmadı.

Kereviz sevdirir: Kereviz yemeği tarifi

  • Ev usulü pizza tarifi

Canınız pizza istediğinde evde, ellerinizle onu hazırlayabilirsiniz aslında. En güzel yanı da en sevdiğiniz malzemelerden dilediğiniz kadar bol koyabilirsiniz.

Evde yapılanın yeri çok başka: Ev usulü pizza tarifi

  • Kabak tatlısı tarifi

Sıra geldi tatlılara... Bu ayın en çok sevilen ve denenen tatlısı tabii ki o oldu. Tam kıvamında pişirmenin, lokum gibi bir lezzete eriştirmenin sırrıysa bu tariften geçti.

Kabak mevsimi geçmeden bol bol yapmalı: Kabak tatlısı tarifi

  • Borcamda kesme muhallebi tarifi

Hazırlaması sadece 20 dakika alan bu muhallebi, klasiklerden farklı olarak kaşıklanmıyor, dilim dilim kesilerek servis ediliyor. Görüntüsü ise yemeden önce uzun uzun izlemek isteyeceğiniz kadar şık ve iştah açıcı oluyor.

Tek bir dilimle yetinmek imkansız: Borcamda kesme muhallebi tarifi

  • Ayva reçeli tarifi

Ayva Reçeli Tarifi

Ayva Reçeli Tarifi

Mevsimin en lezzetlilerinden ayvanın tadını da tüm yıla yaymayı ihmal etmedik, onu enfes bir tada kavuşturup kavanozlara doldurduk.

Artık ayva tadı dört mevsim elimizin altında: Ayva reçeli tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?