https://yemek.com/tarif/firinda-kereviz | Fırında Kereviz Tarifi

Onu Görünce Yüzünü Ekşitenlerin Bile Bayıla Bayıla Yiyeceği 10 Kerevizli Tarif

Favorilerime
Ekle

Küçükken annemizin bize zorla yedirmeye çalıştığı sebzeler arasında lahana, pırasa, brokoliyle yarışan, özellikle kokusu nedeniyle ön yargılı yaklaştığımız kerevizi büyüyünce çok sevenler burada mı?

Hala onu bağrınıza basamadıysanız kötü kolesterolü dengeleyen, kan dolaşımını düzenleyen, kansere kalkan olan, göz sağlığına bile iyi gelen kerevizi şu andan itibaren çok seveceksiniz.

Çünkü bu tarifler size onun dünyanın en sevilesi sebzelerinden biri olduğunu kanıtlayacak.

Başlıyoruz.

Yoğurtlu kereviz sapı çorbası tarifi

Çorba için her zaman bir bahanemiz var. Bu sefer doyuruculuğu ve şifa kaynağı olmasıyla ünlenen bu çorbada hakkımızı kullanıyor, ana yemek öncesi kendimizi onun kollarına bırakıyoruz.

C vitamini kaynağı: Yoğurtlu kereviz sapı çorbası tarifi

Kereviz mücver tarifi

Mücver denince aklınıza sadece kabak geliyorsa orada durun. Çünkü kereviz bildiğiniz tüm mücverlerden bile daha farklı, daha leziz bir mücver haline dönüşüyor ve havasını atıyor.

Üstüne de sarımsaklı yoğurt: Kereviz mücver tarifi

Narenciyeli ayvalı kereviz tarifi

Mevsimin en sevilen meyveleri kerevizle buluşsa, onun lezzetini ikiye değil dörde katlasa? C vitamini isteyen bünyelere ilaç niyetine...

O zaman renk: Narenciyeli ayvalı kereviz tarifi

Fırında kereviz tarifi

Kerevizin patates ve havuçla yeniden kavuştuğu ama bu sefer kaşar peyniri desteğiyle fırına girdiğini bir düşünün. Ortaya çıkan lezzet kerevizi en sevmeyeni bile şaşırtacak.

Uzayan kaşarına şiir yazılası: Fırında kereviz tarifi

Kereviz salatası tarifi

kereviz-salatasi-yeni-yemekcom

Kerevizin adını duyunca bile kaçanların bayılarak yediği bir tarife geldi sıra. Çünkü kereviz salatasını severek yemeyen kimse yok. Olmadı, olmayacak.

Her masaya yakışır: Kereviz salatası tarifi

Zeytinyağlı kereviz tarifi

Zeytinyağlı denince akan sular duruyorsa kerevizin bu haline de hayatınızda yer açın. Kışın da zeytinyağlıları dolaptan eksik etmemek gerek ne de olsa.

Enginar kıskanır: Zeytinyağlı kereviz tarifi

Tartar soslu tavuklu kereviz salatası tarifi

İster kanapelerle servis edin, ister sohbeti bol meze sofralarına davet edin bu tarifin mutsuz edeceği tek bir kişi yok. O kadar iddialı...

Sofralar kurulsun: Tartar soslu tavuklu kereviz salatası tarifi

Kerevizli yeşil salata tarifi

Yoğurtlu, hardallı sos ilavesiyle yediğiniz en güzel salatalardan birine dönüşecek olan bu tarif sofranın ortasındaki yerini almaya hazır. Onu daha fazla bekletmeyin.

Sunumu müthiş: Kerevizli yeşil salata tarifi

Portakallı kereviz tarifi

Doğru yöntemlerle pişirildiğinde 100 gramı sadece 16 kalori içeren kerevizi sırf bunun için bile sevebiliriz. Bir de siz onu portakallı görün.

Hafif mayhoşluk sevenlere: Portakallı kereviz tarifi

Ayvalı kereviz salatası tarifi

Ayvalı Kereviz Salatası Tarifi

Ayvalı Kereviz Salatası Tarifi

Küçükken annemizi elinde kerevizle koşturduğumuza pişman olacağımız son bir tarif daha var. O da ceviz ve süzme yoğurtla zenginleşen, kerevizin güçlü tadının ayvayla dengelendiği bu nefis tarif.

Ona bi' şans verin: Ayvalı kereviz salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?