https://yemek.com/tarif/yogurtlu-yuvalama-corbasi/ | Yoğurtlu Yuvalama Çorbası Tarifi

Kıvamını ve Besleyiciliğini Yoğurda Borçlu Olan 13 Nefis Yoğurtlu Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar soğumaya başladı başlayalı daha sık konuk eder olduk birbirinden nefis ve şifalı çorbaları soframıza. Ana yemekten önce içimizi ısıtan çorbalardan mercimek çorbası, ezogelin çorbasını yine baş tacı ettik ama her gün hep aynı çorbaları yapmak da olmaz diyerek kolları sıvadık.

Bugün niyetimiz yoğurtlu çorba tariflerini sofralara taşımak. Besleyiciliği ve verdiği kıvamla çoğu çorbanın ana malzemesi olan yoğurdu bu çorbaları içtikten daha çok seveceksiniz.

Kaseler doldurulmaya başlansın!

Doyurucu bir başlangıç: Ayran aşı çorbası tarifi

Ayran aşı çorbası, tek bir kasesiyle doyuran, yapımı da oldukça pratik olan bir çorba. İçindeki bakliyatlarla farkını ortaya koyan ayran aşı çorbasını yaz-kış demeden sofralarınıza gururla taşıyabilirsiniz.

Şeflerin de tercihi: Ayran aşı çorbası tarifi

Taneli çorbaları sevenlere: Yoğurtlu bulgur çorbası tarifi

Bir çorba ne kadar doyurucu olabilir dedik ve içinde hem bulgur, hem de nohut olan yoğurtlu bulgur çorbasını sahneye davet ettik. İçindeki kekik kokusu bile onu sevmeye yeter.

Hazırlaması da pek kolay: Yoğurtlu bulgur çorbası tarifi

O bir klasik: Yayla çorbası tarifi

O çorbaların en sevileni, o bir klasik! Besleyiciliğini yoğurda borçlu olan yayla çorbası nane ferahlığında, şifası bol olan bir başlangıç olarak sofralarınızı süslemeyi hal ediyor.

Nefis kıvamıyla: Yayla çorbası tarifi

Yayla çorbasının kuzeni: Yoğurt çorbası tarifi

Kısaca "anne çorbası" da diyebileceğimiz yoğurt çorbasını en az anneniz kadar güzel yapmanızı sağlayacak tarif karşınızda. Süzme yoğurttan yapıldığında tadına doyum olmayan yoğurt çorbasını hemen yapmak isteyeceksiniz.

Annelerin yaptığı gibi: Yoğurt çorbası tarifi

Anadolu'nun nefisliği: Erişteli yoğurt çorbası tarifi

Yumurtanız, yoğurdunuz, erişteniz, biraz da naneniz hazırsa buyurun, nefis bir çorba yapıyoruz. Anadolu'nun nefis geleneklerinden kesme eriştelerin çorbaya ne kadar yakıştığına çok şaşıracaksınız.

İçmeye doyamazsın: Erişteli yoğurt çorbası tarifi

Kırşehir'den misafirimiz var: Köme çorbası tarifi

Kırşehir'de sıklıkla yapılan ve sizin eve de konuk olmayı bekleyen nefis bir çorba bu. Süzme yoğurt, yumurta, un ve zeytinyağı buğday, nohut ve yeşil mercimekle buluşuyor; ardından sebzeler de onları yalnız bırakmıyor.

İçinde yok yok: Köme çorbası tarifi

Pirinç bugünlük izinli: Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

Yoğurt çorbalarının genelde pirinçle yapılmasına alışığız. Ancak bu tarifi denedikten sonra pirincin uzaktan akrabası şehriyenin de bir yoğurt çorbasına nasıl uyum sağladığına şahit olacaksınız.

Az malzemeyle hemencecik hazırlanır: Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

Kesilme derdi yok: Pirinçli yoğurt çorbası tarifi

Yoğurt çorbalarında kesilme derdi yaşayanların imdadına yetişen, üstelik yumurtasız hazırlanan bir çorba tarifi bu. Yayla çorbası sevenlerin şans vermesi gereken pirinçli yoğurt çorbasını her öğün içmek isteyeceksiniz.

Yumurtasız da olur: Pirinçli yoğurt çorbası tarifi

Favori çorbanız olmaya aday: Köfteli yoğurt çorbası tarifi

Bulgurlu köftesiyle, bol yoğurduyla, üzerindeki naneli sosuyla farklı ve doyurucu bir çorba arayanların yeni gözdesi olacak köfteli yoğurt çorbası öyle doyurucu ki ana yemek yerine bile geçebilir.

Çocuklar da çok sevecek: Köfteli yoğurt çorbası tarifi

Kereviz sevmeyenleri utandırır: Yoğurtlu kereviz sapı çorbası tarifi

Kerevizi pek çok kişinin sevmediği sır değil. Ama biz bu faydalı sebzeyi herkese sevdirmeye kararlıyız. Özellikle bu çorbayı denedikten sonra içinizdeki sebze sevgisi bir anda iki katına çıkacak.

Sebzelerin gücü adına: Yoğurtlu kereviz sapı çorbası tarifi

Gaziantep'e teşekkürlerimizle: Yoğurtlu yuvalama çorbası tarifi

Gaziantep mutfağının zenginliği ve enfesliğinden nasibini almış bir çorba tarifiyle karşınızdayız bu sefer. Gaziantep'ten çıkmasının hakkını vererek içinde bol bol et olan yoğurtlu yuvalama çorbası aynı zamanda nohut ve minik köftelere de ev sahipliği yapıyor. Bir çorba daha ne kadar nefis olabilir ki?

Onun gibisi yok: Yoğurtlu yuvalama çorbası tarifi

Leben yoğurt demek: Lebeniye çorbası tarifi

Leben Arapça'da yoğurt demek ve dolayısıyla yoğurdu merkezine alan bir tarifle karşı karşıyayız. Özellikle Lübnan’da da sıklıkla yapılan bu çorba ülkemizde de sevilerek yapılıyor ve afiyetle içiliyor.

Şimdi deneme sırası sizde: Lebeniye çorbası tarifi

Mideyi rahatlatır: Yarma çorbası tarifi

Yarma Çorbası Tarifi

Yarma Çorbası Tarifi

Bu çorbanın ana malzemesi yarma buğday. Bu yüzden yarma çorbası olarak isimlendirilen bu nefis çorbaya tercihe göre nohut da eklenebiliyor ve çok doyurucu bir lezzete dönüşüyor. Hemen denemeli.

İçimiz ısınsın: Yarma çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?