https://yemek.com/tarif/peynirli-maydanozlu-popover | Peynirli Maydanozlu Popover Tarifi

Okullar da Açılmışken Çocuklara Hızlıca Hazırlayabileceğiniz 11 Pratik Kahvaltılık

Favorilerime
Ekle

Artık okullar tüm seviyeler için açıldı, hem çocuklar hem de anne-babalar için yoğun bir maraton tam anlamıyla başladı. Sabah erken kalkmak, okul saati gelmeden evden çıkmak, miniği servise ya da okula yetiştirmek için hızlı davranmak pek yakında bir rutin haline gelecek, bu esnada bir de kahvaltı hazırlamak gerekecek.

Biz de bunca koşturmacanızın içinde size bir nebze de olsa yardımcı olalım istedik, sabah uyanır uyanmaz kahvaltı etmek istemeyen ya da sofraya otursa dahi gözlerini açamadığından pek kahvaltı edemeyen minikleri mutlu edecek, sofraya koşar adım gelmelerini sağlayacak lezzetler hazırladık.

"Benim kahvaltı hazırlamaya çok zamanım olmuyor ki" dediğinizi duyar gibiyiz. Hiç endişelenmeyin, sizin için olabildiğince pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz nefis önerilerimiz var.

E haydi o zaman, siz bu pratik kahvaltılık tariflerini bir köşeye not edin, dönem bitene kadar seçin seçin yapın. Mis.

Miniklere başarı, sağlık, mutluluk ve tabii ki lezzet dolu bir dönem dileriz!

Haşlanmış yumurta yemiyorsa çözüm onda: Çılbır

Sabahları en pratik çözümlerden biri haşlanmış yumurta, kabul. Ama haşlanmış yumurta yemeyi sevmiyorsa ya da her gün ona haşlanmış yumurta yedirmek gibi bir planınız yoksa diğer kurtarıcılarınızdan biri mutlaka çılbır olmalı.

Patlatırken eğlenir, afiyetle yer bitirir: Çılbır tarifi

8 dakikada bu iş tamam: Omlet

Yumurta yemek çocukların sağlığını desteklemek, en azından öğle yemeklerine dek okulda çok acıkmamalarını sağlamak için oldukça önemli ama bazıları ne yazık ki omletten başkasını yemiyor, yiyemiyor. Tam da bu yüzden ikinci sırada yumurtanın çocukların gözünde en kabul edilebilir hallerinden omlet var!

Dilediğiniz malzemelerle zenginleştirmek elinizde: Omlet tarifi

Daha kolayı mümkün: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta

Omleti arkalı önlü çevirmekle, tek taraflı yaptığınızda da dümdüz kalmasını, aynı zamanda da iyi pişmesini sağlamakla uğraşmak istemiyorsanız şöyle bir çırpıp hazır edebileceğiniz çırpılmış yumurtayı da alternatiflerinizin arasına eklemeyi unutmayın deriz.

İşte bu kadar basit: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta tarifi

Yavaş yavaş farklılaşmaya başlayalım o zaman: Peynirli maydanozlu popover

Çılbır, omlet ve çırpılmış yumurta gibi her mutfağın demirbaşı sayılabilecek tarifleri unutmadan "Hafta içi kahvaltılıkları" listemize eklediğimize göre, sıra geldi farklılaşmaya. Temelde yine yumurtanın başrolü üstlendiği bu pofuduk, tabağın görüntüsüyle çocuklarını tavlamak isteyenlere geliyor.

Sunuma önem veren minikler onu yemeden sofradan kalkmıyor: Peynirli maydanozlu popover tarifi

O zaman biraz da renk: Nergizleme

Dedik ya, hızlıca yapılıp toplanması gereken bir kahvaltı sofrası dahi olsa, söz konusu çocuklarsa sunum biraz da kaçınılmaz oluyor. Haşlanmış yumurtanın yeşillikler arasına saklandığı bu tarif Diyarbakır mutfağından geliyor.

Yalnız ufak bir not: Nergizleme yöresel bir kahvaltılık olduğundan biz orijinal tarifini verdik ama siz, çocuğunuzun okula gideceğini de göz önünde bulundurarak içinden soğanları çıkarmayı unutmayın. Aynı şekilde sevmediği baharatlar varsa değiştirebilir, farklı yeşilliklerle malzeme çeşitliliği oluşturabilirsiniz.

Şifası bol, vitamini yerinde: Nergizleme tarifi

Peynirler renklensin: Baharatlı peynir topları

Kahvaltıda peynir yemeyen minikleri şöyle ufak ve lezzet dolu bir hileyle kandırabiliriz. Peynirler güçlerini birleştirdi, baharat ve yeşilliklerden aldıkları destekle kamufle oldu.

Çok da iyi, çok da lezzetli oldu: Baharatlı peynir topları tarifi

Tek başına doyurucu bir tabak: Karabuğday unlu krep

Glutensiz nefis bir krep hazırlıyor, e üzeri boş kalmasın diye şipşak bir göz yumurtayı da hazır ediyoruz.

Karnı sağlıkla doysun diye, karşınızda: Karabuğday unlu krep tarifi

Bu tarif çocukluk anılarından olacak: Peynirli irmikli puf

Hani bazı tarifler vardır, "Biz çocukken annem öyle bir lezzet yapardı ki hala onun yaptığı gibisini ne gördüm ne yedim" diye düşündürür. İşte o tariflerden biri olmaya aday bu peynirli irmikli puflar, içindeki sürpriziyle çocuğunuzun yüzünde kocaman bir gülümseme olacak, sofradaki en uykulu insanın bile gözleri bir anda açılacak.

Lezzetli anılar biriktirin diye geldi: Peynirli irmikli puf tarifi

Bu omlet bildiğiniz gibi değil: Börek tadında omlet

Yanında hiçbir şey yemeseniz dahi kolay kolay acıkmayacağınız, tek başına bile yeterince doyurucu ve besleyici bir lezzet o. Börek tadında bu omleti yedikten sonra çocuğunuz ondan başka bir omlet yemek istemeyebilir, bizden söylemesi.

Dilimlerce yenir: Börek tadında omlet tarifi

Böyle gözleme görülmedi: Tost makinesinde ıspanaklı gözleme

Sadece 1 yufka kullanıyor, içine o an buzdolabında bulunan ya da akşamdan hazırladığınız iç harcını güzelce yerleştiriyor ve tost makinesine uğurluyorsunuz. İşte bu kadar!

Hep tost yapacak değildik ya: Tost makinesinde ıspanaklı gözleme tarifi

Sevgilerimizle: Kalp yumurta

Kalp Yumurta Tarifi

Kalp Yumurta Tarifi

Güne güzel başlamaları için bazen ufacık detaylar yeter. Kallavi bir sofra kurmak şart değil, hele çeşit çeşit malzeme kullanıp dakikalarca uğraşmak hiç değil.

Besleyici ve mutluluk verici olsun yeter: Kalp yumurta tarifi

Okula yeni başlayanından bu sene mezun olacak olana, sıralarda dirsek çürüten tüm çocuklara ve gençlere yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileriz!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?