TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Her Gün Eve Misafir Davet Etme İsteği Uyandıracak 9 Farklı Patatesli Börek Tarifi

https://yemek.com/tarif/patatesli-tavuklu-tepsi-boregi/ | Patatesli Tavuklu Tepsi Böreği Tarifi
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Çayın uğruna adeta kendi kendini demlediği börekler olmadan Türk mutfağı eksik kalırdı, haksız mıyız? Yufkanın dile geldiği börekler olmadan her çay saatinin biraz yarım kalması da hep bu yüzden.

Ama herkes böreği farklı seviyor. Bazısı börek dediğin peynirli olur diyor, bazısı kıymalısından vazgeçemiyor, bazısı ise patatesin baharatlarla birleştiğinde ortaya çıkan o farklı lezzetini böreklere çok yakıştırıyor.

Bugün üçüncü grupta yer alan kişilere sözümüz... Çünkü patatesli börek denince akan sular duruyor, altın günlerine de çay saatlerine de çok yakışıyor, hatta kahvaltıların, akşam yemeklerinin bile kurtarıcısı oluyor.

Öyleyse "Misafire ne yapacağım?" derdinden sizi uzun süre kurtaracak bu patatesli börek tariflerini bir köşeye not etmenin şimdi tam zamanı!

En klasiği, en vazgeçilmezi: Patatesli börek

Dilimlerken çıtır çıtır ses çıkan, her ısırıkta insanı daha güzel bir dünyaya inandıran bu patatesli börek tarifi davetsiz gelen misafirleriniz için de kendinizi şımartmak istediğiniz zamanlar için de ideal.

Yanına da domates, salatalık: Patatesli börek tarifi

Tavalar hazırlansın: Patatesli sigara böreği

Hani ara sıcak olarak sigara böreği olur da sen kendini durduramaz, yedikçe yersin, ana yemeğe yer kalmaz ya... İşte bu tarif de tam bu anlar için. Baharatlı patates harcıysa onu vazgeçilmez kılan en önemli özelliklerinden biri.

Kaç tane yersin: Patatesli sigara böreği tarifi

Misafir sevindiren: Patatesli gül böreği

Bütçe dostu olması, hazırlanışının pratikliğiyle gönüllerde taht kuran patatesli gül böreği doyuruculukta da bir dünya markası. Yanında da mozaik pasta ya da kısır varsa, oldu bu iş!

Onsuz her "gün" tabağı biraz eksik: Patatesli gül böreği tarifi

Farklı sunumlar arayanlara: Patatesli rulo börek

Bol malzemeli olması ve farklı şekliyle kalpleri anında çalacak olan patatesli rulo böreği ağızda dağılacak, çay üzerine çay demletecek, misafirlerin tarifini sormasına sebep olacak.

İnce belli bardakları çıkarın: Patatesli rulo börek tarifi

Emeğe saygı kuşağı: El açması patatesli börek

Hiçbir böreğin elinizle açtığınız hamurdan yapılmış börek kadar lezzetli olamayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Öyleyse milföy, hazır yufka veya baklavalık hamuru alışveriş sepetimizden çıkarıyor ve oklavayı elimize alarak kendi böreğimizi kendimiz açıyoruz.

Hamarat olduğunuzu herkese gösterin: El açması patatesli börek tarifi

On dakikada fırında: Patatesli kaşarlı kırpık börek

Tüm malzemeleri doğrayın, karıştırın ve verin fırına. Fırından nefis kokular çıkartarak mutfağınızı dünyanın en güzel yeri yapacak bir börek çıkacak karşınıza. Onu çok seveceksiniz.

Onu denemeden geçen günlere yazık: Patatesli kaşarlı kırpık börek tarifi

Çay demlenene kadar hazır: Patatesli milföy böreği

Pratikliğin diğer adı olan milföy hamurları bu sefer güçlerini nefis bir patatesli börek için birleştiriyor. Ortaya puf puf kabaran nefis bir lezzet çıkıyor, hemen yiyesiniz geliyor.

Sırrı harcındaki zerdeçalda gizli: Patatesli milföy böreği tarifi

Kahvaltılar onunla güzel: Patatesli kaşarlı kalem börek

Sigara böreğini seven ama farklı şeyler arayanlar için bulunmaz bir nimet olan patatesli kaşarlı kalem börek gecenin körü kahvaltı sofrası kurduracak kadar güzel. Sabahı beklemek hiç bu kadar zor olmamıştı.

Hiç bitmesin istersin: Patatesli kaşarlı kalem börek tarifi

Ziyafet var: Patatesli tavuklu tepsi böreği

Patatesli Tavuklu Tepsi Böreği Tarifi

Patatesli Tavuklu Tepsi Böreği Tarifi

Patatesler haşlansın, tavuklar didilsin çünkü ana yemek yerine geçebilecek nefis bir börek yapacağız. Üstelik hazırlaması da sandığınızdan çok ama çok daha kolay.

Onun çekim alanındasın: Patatesli tavuklu tepsi böreği tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?