Tuzlu Kavanoz Kurabiyesi Tarifi

Hemen Şimdi Yapıp Kavanozlara Doldurmalık 10 Tek Lokmalık Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayın yanında canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde ya da gelen misafirlerinize hızlıca bir şeyler ikram etmek istediğinizde hemen yardımınıza koşacak nefis kurabiye tariflerimiz var. Cüsseleri minnacık, lezzetleri kocaman olan bu kurabiyeler çay saatlerinizin favorisi olacaklar.

Hazırlayıp kavanozlara dolduracağınız bu lokmalık kurabiyeler üstelik öyle kolay kolay da bayatlamıyor, haberiniz olsun.

Hazırsanız başlıyoruz.

 

  • Kavanoz kurabiyesi

Az malzemeyle 2 büyük tepsi kurabiye çıkarıp bunları kavanozda saklayalım, canımız çektiğinde çıkarıp çıkarıp yiyelim istedik ve tatlı minik kurabiyeler yaptık.

Katı yağsız üstelik: Kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Lokmalık tuzlu kurabiye

Üstündeki susamlarla simit tadı veren, ağızda kıyır kıyır dağılan bir kurabiye tarifinde sıra. İçindeki mahlep kokusuyla iştah açan bu kurabiyeler için kavanozlarda yer açın.

Kaç tane yersin: Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

  • Tuzlu mini kurabiyeler

6 malzeme ile pratik olarak hazırlayabileceğiniz bu tuzlu minik kurabiyeler lezzetiyle pastanede satılanları hiç aratmıyor. Üstelik içindeki rezene ve çörek otunun muhteşem uyumuyla alkışları topluyor.

Fırınlar ısıtılsın: Tuzlu mini kurabiyeler tarifi

  • Tuzlu kavanoz kurabiyesi

Çay öyle kuru kuru gitmez bu kurabiye tarifinde buluşuyor. İçindeki sirke sayesinde uzun süre bayatlamadan kalan bu tuzlu kurabiyeler her anın kurtarıcısı olacak.

Bağımlılık yapar: Tuzlu kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Tarçınlı lokmalık kurabiye

Misler gibi tarçın kokusuyla iştahınızı açacak, sırf onu yemek uğruna çay demlemek isteyeceğiniz tek lokmalık kurabiyeler yapıyoruz. Misafirleriniz de onu çok sevecek.

Bol bol yapmalı: Tarçınlı lokmalık kurabiye tarifi

  • Misket kurabiye

İster yapıp evde kavanozlarda saklayın; karnınız kazındığında ya da çat kapı misafir geldiğinde bu lezzetten faydalanın; isterseniz ofise, okula yanınızda götürün. Karar sizin.

Tarçın kokusuyla: Misket kurabiye tarifi

  • Bitli kurabiye

Adının bitli olmasına bakmayın; zira ismini görünüşünden alıyor. İçindeki çörek otları ona bu ismi verirken yapılışının kolaylığıyla ve inanılmaz bereketli oluşuyla hemen kalpleri kazanıyor.

Evde hep bulunsun: Bitli kurabiye tarifi

  • Bademli lokmalık kurabiye

Bu lokmalık lezzetin özellikleri saymakla bitmiyor. Mesela şöyle diyelim; bol kakaolu, bol bademli, az şekerli, glutensiz ve yağ ilavesiz... Tadı ise enfes.

Daha ne olsun: Bademli lokmalık kurabiye tarifi

  • Bisküvili lokumlu kurabiye

Çocukken bisküvi arasında lokum yiyenler burada mı? O lezzeti özleyenleri biraz mutlu edelim dedik, sizi çocukluk günlerine ışınlayacak bir kurabiye hazırladık.

Modern zamanlar: Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

  • Tarçınlı misket kurabiye

Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

Tarçınlı Misket Kurabiye Tarifi

Bu kurabiye hamuru 9 dakikada pişiyor, tarçın ve pudra şekerine bulanan kurabiyeler kendini yedirdikçe yediriyor. Canınız tatlı çektiğinde ağzınıza minik bir atıştırmalık olarak atabileceğiniz nefis minik kurabiyelerle tanışın.

Ağzımız tatlansın: Tarçınlı misket kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?