https://yemek.com/tarif/sutsuz-kek/ | Sütsüz Kek Tarifi

Evde Süt Olmadığında da Rahatlıkla Yapabileceğiz Yumuşacık 10 Sütsüz Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Evde süt kalmamış olabilir ya da laktoz intoleransınız yüzünden süt tüketmekten kaçınıyor olabilirsiniz. Ama bunların hiçbiri birbirinden leziz kekler yapmanızın önünde bir engel değil.

Zira süt olmadan da kabardıkça kabaran, lezzetine doyum olmayan nefis kekler yapabilirsiniz. 

İşte tam da bu yüzden bu nefis sütsüz kek tarifleri var.

  • Yoğurtlu kek

Yumuşacık kıvamlı, hafif ıslak dokulu bir kek yapmaya ne dersiniz? Tüm bunların sebebi ise içindeki süzme yoğurt. Süt yoksa o var, iyi ki de var.

Yumuşak mı yumuşak: Yoğurtlu kek tarifi

  • Sütsüz kek 

Hatırlatalım, içinde süt olmaması bir kekin yumuşacık olmasının önünde bir engel değil. Su, sıvı yağ ve soda varsa sütsüz ama kocaman kabaran bir kek için kollarınızı sıvamaya başlayın deriz.

Sanat eseri gibi: Sütsüz kek tarifi

  • İki malzemeli kek 

Evde süt olmadığı gibi bir de un kalmamış. Ne yapacağız, kek yapmaktan vazgeçmeyeceğiz değil mi? Çünkü bu kekte süt olmadığı gibi un da yok ama iki sihirli malzeme var.

Şipşak hazır: İki malzemeli kek tarifi

  • Sütsüz yoğurtsuz kek 

Süt yok, zaman zaman süt yerine geçen yoğurt da yok bu kekin içinde. Ama bu onun şu ana kadar yaptığınız en nefis keklerden biri olmayacağı anlamına gelmiyor. Hadi gelin işin sırrını mutfakta öğrenelim.

Sade güzellik: Sütsüz yoğurtsuz kek tarifi

  • İsveç keki 

Hep aynı kek tariflerini yapmaktan sıkılanlara sesleniyoruz. Dışı çıtır çıtır bir kabukla, içi yumuşacık, nemli bir kıvamla dolu bir kek düşünün. Biraz uğraştırıyor ama inanın her saniyesine değiyor.

Bildiklerinizden çok farklı: İsveç keki tarifi

  • Yumurtasız sütsüz kek

Vegan beslenenlerin de afiyetle yiyebileceği bir kek tarifi bu. İçinde süt ve yumurta yok ama bolca lezzet var. Öyle ki yiyen herkesi çok ama çok şaşırtacak.

Büyülü gibi: Yumurtasız sütsüz kek tarifi

  • Yumuşacık kabarmış kek

Bu heybetli kekin içinde süt yok ama krema var. Soda ise kabarmasına yardımcı oluyor. Gören, tadına bakan herkesin tarifini isteyeceği bir tarif için mutfağa girmeye hazır mısınız?

Daha ne olsun: Yumuşacık kabarmış kek tarifi

  • Unsuz kek

Çikolatası bol, neredeyse sufleden rol çalan bir kek bu. Üstelik sadece dört malzemeyle yapılıyor, kolayca hazır oluyor. Denemez misiniz?

Çikolata severlere: Unsuz kek tarifi

  • Ölçülü 3-6-9 keki

Ölçülerini asla unutmayacağınız bir kek yaptık. Üstelik içinde portakal da kattık, mis gibi kokmasını sağladık. Artık kekin kıvamı tutmadı derdi yaşamayacaksınız.

Sözelciler bile ezberledi: Ölçülü 3-6-9 keki tarifi

  • Sodalı sünger kek

Sodalı Sünger Kek Tarifi

Sodalı Sünger Kek Tarifi

Kabına sığmayan, yerken ağızda pamuk gibi dağılan bir keki daha önce sütsüz yapabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Bu malzemeler ve ölçülerle bu artık mümkün.

Pamuk gibi: Sodalı sünger kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?