https://yemek.com/tarif/tost-makinesinde-gozleme/ | Tost Makinesinde Gözleme Tarifi

Tost Makinesinde Pişirebileceğinizi Belki de Hiç Bilmediğiniz 12 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Tost makinesi sayesinde yaptığımız o mis gibi tostlara sözümüz yok elbette ama elimizin altında böyle pratik bir pişirme aracı varken onu yalnızca klasik tost tariflerini hazırlarken kullanmak biraz haksızlık olur sanki, ne dersiniz?

Kolay kullanımı sayesinde mutfakta işlerimizi çok pratik bir hale getiren, bu da yetmezmiş gibi zaman kazandıran tost makinelerimizi bu kez çok farklı tarifler için değerlendirelim, onlardan aldığımız destekle ortaya enfes tatlar çıkaralim diyoruz bugün.

Siz de zaman zaman "Fırınla uğraşmak istemiyorum", "Tavalar, tencereler kirlenmese keşke" diye düşünüyor, az zamanda efsane lezzetler hazırlamak istiyorsanız bu tost makinesinde yapılan tarifler ile bir an önce tanışın. Eminiz, hepsini çok sevecek, sık sık yapmak isteyeceksiniz.

 • Kahvaltı severlere özel bonusla başlıyoruz: Tost makinesinde hazırlayabileceğiniz 6 pratik kahvaltılık tarif

Kahvaltı ve tost makinesi denince akla hemen klasik tostlar gelse de aslında yine en az onlar kadar pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve yine pişirmek için yalnızca tost makinesini kullanabileceğini birçok tarif var aslında!

Tariflerimizin yazılı hallerine tek tek ulaşmak isteyenleri hemen şöyle alabilir ya da listemizin devamına bekleriz.

 • Kolay sigara böreği tarifi

Kızartma uğraşı olmadığı için tavalar, tencereler, ocaklar kirlenmeyecek, bu da yetmezmiş gibi çok daha az yağla çok daha sağlıklı bir şekilde hazır olacak.

Böylesini daha çok sevecek, hep yapmak isteyeceksiniz: Kolay sigara böreği tarifi

 • Patates tostu tarifi

Adında "tost" görünce hemen klasik tost tariflerine döndük sanmayın sakın. Bu tost, yapımında ekmek kullanılmayan, sadece 4 malzemeyle hazırlanan çok farklı, çok lezzetli, çok özel bir tat.

Burada ekmeğe hiç gerek yok: Patates tostu tarifi

 • Simit yuvası tarifi

Sadece kahvaltılarda değil günün her anında, acıktığınız her zaman değerlendirmek isteyeceğiniz bir lezzet geliyor! Simitler peynir, yumurta ve patatesle buluşuyor...

Ortaya işte böyle efsane bir görüntü, enfes bir tat çıkıyor: Simit yuvası tarifi

 • Tost makinesinde ıspanaklı gözleme tarifi

Sacda ya da tavada pişirdiğiniz o gözlemeler yerini tost makinesinde hazırlanan bu dolu dolu, çıtır çıtır gözlemeye bırakıyor. Toplamda sadece 15 dakikada hazır olması nedeniyle ihtiyacınız olan tüm kolaylığı size sağlıyor. Biz içini ıspanaklı hazırlamıştık ama siz dilerseniz...

Kıymalı, peynirli, patatesli olarak da yapabilirsiniz: Tost makinesinde ıspanaklı gözleme tarifi

 • Kahvaltılık pofuduk tarifi

Tüm malzemeleri bir kasede güzelce karıştırıyor ve tost makinesinde pişiriyorsunuz, ortaya kısa sürede işte böyle puf puf olan, dilediğiniz malzemelerle yiyebileceğiniz farklı ve pratik bir kahvaltılık çıkıyor. Az zaman ayırabildiğiniz için sürekli kaşarlı tost yediğiniz o hafta içi kahvaltılarında bile hazırlayabileceğiniz kadar kolay oluyor.

Dakikalar içinde şipşak hazır: Kahvaltılık pofuduk tarifi

 • Tost makinesinde karnabahar tarifi

Tost makinesini sadece kahvaltılarda kullanacak değiliz elbette, yeri geldiğinde kendisinde mis gibi ana yemekler bile hazırlayabiliriz. Üstelik mevsim güzeli karnabaharları bu şekilde hazırladığınızda, karnabaharı hiç sevmeyenlere bile onu afiyetle yedirebilirsiniz.

Ferhat Şef'in tüm püf noktalarıyla çok özel bir tarif geliyor: Tost makinesinde karnabahar tarifi

 • Kahvaltılık tatlı tarifi

Biz adına "kahvaltılık tatlı" dedik ama aslında kendisi tatlı istediğiniz her ana uygun, çay saatlerinize, kahve keyfinize eşlik edebilecek enfes bir lezzet. Annelerimizin hazırladığı o efsane elmalı kurabiyelerle yarışacak lezzette bu tatlı, tost makinesinde hazırlandığı için çok daha pratik üstelik.

Kıyır kıyır hamuru ve nefis iç harcıyla karşınızda: Kahvaltılık tatlı tarifi

 • Açık tost tarifi

"Ben tost makinemle sadece tost yapmak isterim" derseniz size de enfes bir tost tarifi vermeden geçmek istemeyiz. Madem tost makinesi sadece klasik tostlar yapmak için değildir dedik, o zaman şöyle sunumu şık, lezzeti muazzam tostlar da hazırlayabilirsiniz.

Böylesi çok daha lezzetli, çok daha renkli: Açık tost tarifi

 • Tost makinesinde kolay waffle tarifi

Tadını çok seviyor ama evde waffle makinesi olmadığı için onu genel olarak dışarıdan hazır olarak alıp yiyoruz. Oysa çözüm elimizin hemen altında, tost makinesinde!

Siz harcınızı hazırlamaya başlayın, gerisi çok pratik: Tost makinesinde kolay waffle tarifi

 • Tost makinesinde gözleme tarifi

Tıpkı annelerimizin, anneannelerimizin ellerinden yemeye alışık olduğunuz o mis gibi gözlemeler gibi gözlemeleri evde kolayca hazırlamanın yolu da tost makinesinden geçiyor desek? Evde sacı olmayan ya da gözleme hazırlamak için uzun uzun vakit ayıramayacak olanları hemen böyle alalım.

Daha kolayı yok: Tost makinesinde gözleme tarifi

 • Tost makinesinde pancake tarifi

Doğru tarif ve doğru kullanımla tost makinesinde yapabileceklerimizin sınırı yok aslında. Bakınız, evinde tava olmayanların dahi kolayca yapabileceği bu pancake gibi...

Desen desen: Tost makinesinde pancake tarifi

 • Tost makinesinde peynirli pofuduk tarifi

Tost Makinesinde Peynirli Pofuduk Tarifi

Tost Makinesinde Peynirli Pofuduk Tarifi

Hep aynı kahvaltılıkları hazırlamak istemiyor, özellikle hafta sonları şöyle çok daha değişik lezzetlerle dolu bir kahvaltı sofrası kurmak istiyorsanız bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Peynir sevenler ona bayılıyor: Tost makinesinde peynirli pofuduk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?