Karnabahar Yemeği Tarifi

Anne Elinden Çıkmışçasına Muhteşem Lezzetler Sunan 12 Kıymalı Sulu Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Anne yemeği deyince akla gelen o suyuna ekmek banılası sulu yemekler var ya, işte onları en az annelerimiz, anneannelerimiz kadar lezzetli yapmanızı sağlayacak nefis kıymalı suyu yemeklerden söz edeceğiz bugün size.

Buzlukta bekleyen az miktarda kıymayı değerlendirmenin en lezzetli ve en doyurucu yolunu sunan bu nefis yemekler, aynı zamanda sebze sevmeyenlere sebze yedirecek, karnabaharı, pırasayı bile afiyetle yedirecek.

Yanına çıkaracağınız bir kase yoğurtla, belki bir turşuyla enfes bir menüye dönüşecek bu lezzet dolu kıymalı suyu yemek tarifleri, sofranıza hem renk, hem doyuruculuk hem de bol bol şifa katacak.

O zaman ne duruyoruz, bu enfes yemeklerin mis gibi kokusuna bırakalım kendimizi.

 • Patlıcan musakka

Patlıcanın en çok sevilen hallerinden biri o. Her gün olsa her gün yenecek bu nefis yemeği tam kıvamında yapmak için bilmeniz gereken her şey ise bu videoda.

"Ben yazılı tarif istiyorum" diyenler hemen buraya: Patlıcan musakka tarifi

 • Kıymalı pırasa

Pırasayı bugüne dek hep zeytinyağlı olarak hazırlamış olabilirsiniz ama böylesini daha çok sevecek, tam bir ana yemek olarak değerlendirebileceksiniz, bizden söylemesi.

Zeytinyağlısından çok daha doyurucu, çok daha lezzetli: Kıymalı pırasa tarifi

 • Kıymalı patates yemeği

Sadece şu fotoğrafı görünce bile burnunuza mis gibi kokusu geldi, değil mi? Tam bir Anne yemeği olan bu nefis lezzet, akşam yemeği olarak ne pişireceğinize bir türlü karar veremediğiniz tüm zamanlarda desteğe hazır.

Yapımı da öyle kolay ki: Kıymalı patates yemeği tarifi

 • Kıymalı kapuska

Kapuska ne yazık ki seveni kadar sevmeyeni de çok olan bir yemek. Oysa kendisi lahananın en lezzetli hallerinden biri. Eğer lahana sevmiyorsanız ya da çevrenizde sevmeyen biri varsa bu tarifi mutlaka denemelisiniz. İçine ekleyeceğiniz az miktarda kıymayla lezzetini hiç olmadığı kadar enfes bir hale getirebileceksiniz.

Sonrası şifa, sonrası mutluluk olacak: Kıymalı kapuska tarifi

 • Kıymalı mantar sote

Tıpkı kırmızı et gibi bol proteinli mantar, kıymayla buluşursa... Çok sağlıklı ve besleyici bu yemek, içindeki patatesler sayesinde doyuruculuğu da garantiliyor. Siz yine de yanına bir tamamlayıcı yapmak isterseniz bulgur pilavı da, pirinç pilavı da, makarna da ona çok yakışıyor söylemeden geçmeyelim ve sizi...

Bu nefis tarife doğru uğurlayalım: Kıymalı mantar sote tarifi

 • Karnabahar yemeği

Çocukken birçoklarımızın pek de sevmediği ama büyüdükçe değerini anladığımız sebzelerden biri o. Zararın neresinden dönülse kardır diyor ve onu her haliyle soframıza taşımaya, özellikle en taze halleri tezgahlardayken bol bol değerlendirmeye devam ediyoruz.

Bu kez sulu yemek olarak karşımızda: Karnabahar yemeği tarifi

 • Bakla yemeği

Ne zamandır yapmadığınız o güzelim iç baklaları bu akşam sofraya taşımaya ne dersiniz? Hem baklalardan hem de kıymadan gelen bol protein aynı tabakta buluşuyor, kaşık kaşık yeniyor.

Tıka basa doyurur: Bakla yemeği tarifi

 • Kıymalı kabak yemeği

Tıpkı patlıcan ve patates gibi kabak da mutfaklarımızda sık sık yer verdiğimiz ve çok sevdiğimiz isimlerden biri. Ama onu genel olarak ya salatalarda, ya mücver yapımında ya da dolma olarak değerlendiriyoruz. Oysa şöyle kıymalı nefis bir sulu yemek haline de dönüştürebilir...

Onu bir de böyle suyuna ekmek banarak değerlendirebiliriz: Kıymalı kabak yemeği tarifi

 • Kıymalı semizotu

Akşam yemeği olarak hem hafif hem de doyurucu bir tarif arıyorsanız hemen bu nefis yemek gelsin aklınıza. İçindeki az miktarda pirinç sayesinde daha doyurucu bir hal alıyor, semizotundan ve kıymadan aldığı protein ve vitaminlerle besleyicilikten de ödün vermiyor.

Mis: Kıymalı semizotu tarifi

 • Kıymalı bezelye

Dört mevsim bulabildiğimiz mis gibi bezelyeler sayesinde "Bugün ne pişirsem?" derdimize çözüm buluyor, yanında da mis gibi bir pilav hazırlayıp hem doyurucu hem de bol proteinli bir menüye imza atıyoruz.

Hala "Akşama ne pişirsem" diye düşünenler buraya: Kıymalı bezelye tarifi

 • Kıymalı taze fasulye

Eğer kış hazırlıklarınız sırasında buzluğa taze fasulye de attıysanız değmeyin keyfinize. Çıkarın taze fasulyelerinizi, biraz kıymayla onu yaz esintili enfes bir lezzete dönüştürün.

Suyuna ekmek banmak serbest: Kıymalı taze fasulye tarifi

 • Kıymalı bamya

Kıymalı Bamya Tarifi

Kıymalı Bamya Tarifi

Artık yaz-kış demeden tüm sebzeleri bulabiliyor, kış hazırlıkları kapsamında taptaze bamyaları da en taze halleriyle buzluğa atabiliyoruz nasıl olsa dedik, içine ekleyeceğiniz kıyma ve salyalanmaması için uygulayacağınız birkaç basit adımla efsane bir bamya yemeği hazırladık.

Bu tariften sonra bamya sevmeyen kimse kalmayacak: Kıymalı bamya tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?