bby-tandir-yemekcom

Birkaç Püf Noktasıyla Lokum Gibi Pişip Yumuşacık Olan 18 Kuzu Eti Yemeği

Favorilerime
Ekle

Kimilerinin çok sevdiği kimilerinin ise et tüketiyor olmasına rağmen "kokuyor" diye tüketmeyi pek tercih etmediği kuzu eti, doğru şekilde pişirildiğinde, pişirilirken birkaç lezzet sırrı uygulandığında aslında çok lezzetli olabilen etlerden bildiğiniz gibi. Kuzu eti aldığınızda kendinizi "Ben şimdi bununla nasıl bir yemek yapsam?" diye düşünürken buluyorsanız aşağıda sizi bekleyen kuzu eti yemekleri içinden damak tadınıza en uygun olanları seçebilirsiniz.

Bu tarifler içinde hem kalabalık sofralara ilaç gibi gelecek tarifler var hem de kuzu etine eşlik eden malzemeler sayesinde çok doyurucu ve besleyici bir menüye dönüşecek olanlar da...

Şık davet sofralarına da çok yakışacak bu kuzu eti tariflerini et tüketmeden duramayan herkes mutlaka denemeli.

 • Kuzu külbastı tarifi

Az malzemeyle kuzu etini nefis bir şekilde marine ediyor, lokum gibi yumuşacık pişmesini sağlıyoruz. Mutfağımızın en sevilen, en geleneksel kuzu eti yemeklerinden biriyle sizi hemen baş başa bırakıyoruz.

Mis gibi kokar: Kuzu külbastı tarifi

 • Kuzu incik tarifi

Kuzu etinin en sevilen hallerinden biri olan kuzu incik, en şık sofralara dahi çok yakışan en özel et yemeklerimizden biri. Onu tam kıvamında pişirmenin yoluysa bu tarifte gizli.

Düşündüğünüzden kolay olacak: Kuzu incik tarifi

 • Soslu kuzu incik tarifi

"Kuzu incik yalnız kalmasın, onu şöyle enfes bir sosla daha da lezzetlendireyim" diyenleri de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Bu özel lezzeti başka yerde kolay kolay bulamazsınız: Soslu kuzu incik tarifi

 • Kuzu kavurma tarifi

Kırmızı et söz konusu olduğunda tercihiniz kavurmalardan yana oluyorsa, eti olabildiğince sade halde değerlendirip tadını doya doya çıkarmak istiyorsanız kuzu etiyle yapabileceğiniz bu kavurma tarifi tam size göre demektir.

Ağızda dağılan kıvamıyla: Kuzu kavurma tarifi

 • Kuzu tandır tarifi

"Ne kadar pişirirsem pişireyim bir türlü istediğim gibi olmuyor" diyenlerin dahi kolayca uygulayabileceği bu yöntem sayesinde kuzu eti tam kıvamında pişiyor, lime lime ayrılan dokusuyla iştahları ikiye katlıyor.

Bu yemek hiç bitmesin isteyeceksiniz: Kuzu tandır tarifi

 • Kuzu gerdan haşlama tarifi

Sulu yemekleri sevenlerdenseniz kuzu etiyle nefis haşlamalar hazırlayabilir, içine ilave edeceğiniz sebzelerle daha dengeli bir menü oluşturabilirsiniz.

Bu efsane lezzet gibi: Kuzu gerdan haşlama tarifi

 • Fırında soslu kuzu kaburga tarifi

Kuzu kaburga her gün yediğimiz bir lezzet değil tabii ki ama aldığınızda en lezzetli şekilde hazırlamak için bu tarifte yer alan püf noktaları uygulamanız yeterli.

Tam bir ziyafet sofrası kurmak için: Fırında soslu kuzu kaburga tarifi

 • Fırında kuzu kol tarifi

Kuzu kol aldıysanız ve "Ben şimdi bunu nasıl pişireceğim?" diye düşünüyorsanız böyle buyurun hemen. Onu lokum gibi olacak şekilde pişirmeniz için bilmeniz gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Buyursunlar: Fırında kuzu kol tarifi

 • Kuzulu enginar yahni tarifi

300 gram kadar kuzu etini nefis sebzelerle bir araya getirip hem çok dengeli hem de çok besleyici yahniler hazırlayabilirsiniz. Mevsimi geldiğinde enginarla bunu bol bol yapabilirsiniz mesela.

İşte böyle: Kuzulu enginar yahni tarifi

 • Terkib-i çeşidiyye tarifi

Hazır kuzu eti almışken çok özel bir akşam yemeği hazırlamak isterseniz Osmanlı Saray mutfağından çıkıp gelen bu efsane lezzetle tanışabilirsiniz.

Et sevip de ona bayılmayan yok: Terkib-i çeşidiyye tarifi

 • Güveç tarifi

Türk mutfağının en sevilenlerinden güveçleri kuzu eti ve sebzelerle hazırlamak da muazzam bir alternatif. Etleri lokum gibi pişsin, sebzeler etin suyu sayesinde nefis bir tada ulaşsın...

Tek başına dolu dolu bir menü o: Güveç tarifi

 • Elbasan tava tarifi

Geleneksel yemeklerimizden bir diğeriyle, mis gibi bir elbasan tavayla devam ediyoruz şimdi. Yoğurtlu özel terbiyesini hazırlamanız için bilmeniz gereken detayları da adım adım anlatıyoruz.

Sizi önce videomuza, sonra hemen buraya doğru alalım: Elbasan tava tarifi

 • Ankara tava tarifi

Kuzu inciği tek başına ya da sadece bir sosla hazırlamak yerine tıpkı bu yöresel tarifimizde olduğu gibi, arpa şehriyeyle bir araya getirebilir ve tam bir ziyafet sofrası kurabilirsiniz.

Sadece leziz değil, aynı zamanda çok da doyurucu: Ankara tava tarifi

 • Fırın ağzı tarifi

Kuzu pirzola aldıysanız ve onu tek başına pişirip yemek yerine daha doyurucu bir yemeğe dönüştürmek istiyorsanız yine sebzelerden destek alarak şöyle mis gibi bir yemek hazırlayabilirsiniz.

Kokusu öyle güzel ki kuzu eti sevmeyenler bile onu afiyetle yer: Fırın ağzı tarifi

 • Eli böğründe tarifi

Yöresel tariflerimizle devam ediyor ve ismini ilk kez duyanların şaşırdığı şahane bir tatla sizi baş başa bırakıyoruz.

O bir Kahramanmaraş mutfağı harikası: Eli böğründe tarifi

 • Et haşlama tarifi

En şifa dolu yemeklerimizden biri olacak bilinen, sadece suyunu kaşık kaşık içtiğinizde dahi kendinizi bir anda enerjik hissetmenizi sağlayacak bu efsane yemeği de kuzu eti ile hazırlayabilirsiniz.

Suyuna limon da sıkabilirsiniz, mis: Et haşlama tarifi

 • Özbek pilavı tarifi

Hem kuzu etli hem de kalabalık sofralarda dahi herkesi tıka basa doyuracak bir yemek hazırlamak isterseniz kuzu etini pilavla bir araya getirebilirsiniz.

Yanına da bol köpüklü ayran gelsin: Özbek pilavı tarifi

 • Kuzu kokoreç tarifi

Kuzu Kokoreç Tarifi

Kuzu Kokoreç Tarifi

Sakatat sevenleri de unutmadık! Sakatatların en sevilenlerinden kuzu kokoreci evde, dışarıdan hazır olarak alıp yediklerinizden bile lezzetli hale getirmek mümkün.

İşte böyle: Kuzu kokoreç tarifi

Şu tariflerimize de mutlaka göz atın:

Kıymayla Sadece Köfte Yapılmayacağının Kanıtı 52 Farklı Yemek Tarifi

Kuşbaşı Eti En Doyurucu Şekilde Değerlendirmenizi Sağlayacak 43 Nefis Tarif

Kırmızı Etin En Güzel Hali 23 Enfes Kebap Tarifi

Köfteden Mangala, Her Türlü Kırmızı Ete Çok Yakışan Farklı ve Pratik 10 Et Sosu Tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?