Kedidilli Tiramisu Tarifi

Dışarıda Yediklerinizi Aratmayacak Birbirinden Farklı 10 Nefis Tiramisu Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvenin, çayın yanında en fazla aradığımız tatlılar köşesinin ilk sıralarına gururla yerleşen tiramisuyu sevenleri görebilir miyiz?

İtalya'dan çıkıp hayatımızın orta yerine yerleşen tiramisu mutluluk ve enerji veren bir tatlı; İtalyanların ona "beni yukarı çek, beni yukarı kaldır" anlamına gelen "tiramisu" ismini vermesi de bu yüzden tesadüf değil.

Peki o dışarıda yediğiniz, sipariş vermeden duramadığınız ve her çatal darbesinde büyük keyif aldığınız tiramisuları evde çok kolay bir şekilde yapabileceğinizi söylesek?

Misafirlerinizi şaşırtmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

  • Tiramisu tarifi

Nasıl bizde saraydan çıkma tatlılar varsa tiramisu da İtalyanlar için öyle. Dükler için yapılan bir tatlıyken şimdi İtalya'nın her yerinde, dünyanın her köşesinde tüketiliyor. Sizin eve girmemesi için ise bir nedeniniz yok.

Mascarpone aşkına: Tiramisu tarifi

  • Kolay tiramisu tarifi

O mascarpone'u bulmak zor geliyor, kedidilleriyle uğraşmak istemiyorsanız onun da kolayı var. Hazır kekten kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu tiramisuyu daha önce denemediğinize üzüleceksiniz.

Böylesi de güzel: Kolay tiramisu tarifi

  • Kedidilli tiramisu tarifi

"Yok, ben İtalyanların tarifine sadık kalacağım" diyorsanız, evde yaptığınız tatlının İtalya'da her köşe başında yenen tiramisudan hiçbir farkı olmasın istiyorsanız favori tarifiniz bu olacak.

Çok can yakar: Kedidilli tiramisu tarifi

  • Tiramisu mille crepe cake tarifi

Mille crepe cake, incecik kreplerden hazırlanan Fransızların meşhur pastası. Onu İtalyanların meşhur tiramisusuyla birleştirdik, ortaya aynısını hiçbir mekanda bulamayacağınız bir lezzet çıktı.

Dünya barışı kadar güzel: Tiramisu mille crepe cake tarifi

  • Bardakta tiramisu tarifi

Tiramisuyu hep tabakta, dilim dilim yemeye alıştık. Ama size onu bardakta porsiyonluk yapabileceğinizi ve bu haline bir kez daha aşık olacağınızı söylesek?

Bir kaşık daha: Bardakta tiramisu tarifi

  • Tiramisu cupcake tarifi

Tiramisuya bayılıyoruz, cupcake görünce dayanamıyoruz, öyleyse neden bu iki dünya harikasını bir araya getirmeyelim ki? Görenler bayılacak, yiyen bir tane daha isteyecek. Öyle nefis...

İkisinden de vazgeçemeyenlere: Tiramisu cupcake tarifi

  • Etimekli tiramisu tarifi

Tiramisuyu bildiğimiz formundan çıkarıyor, etimek desteğiyle onu en sevdiğiniz tatlı haline getirecek bir hale sokuyoruz. Tatlı krizlerinin bir numaralı çözümüyle karşı karşıyasınız.

Fırın derdi yok, sadece mutluluk var: Etimekli tiramisu tarifi

  • Şekersiz tiramisu topları tarifi

İçinde şeker yerine bal, kedidili yerine de yulaflı bisküviler var. Top top yemelik bir lezzet bu. Daha masum bir tatlı arıyorsanız o sizin mutfağa gelmek için dünden hazır.

Kaç tane yersin: Şekersiz tiramisu topları tarifi

  • Limonlu tiramisu tarifi

Tiramisu denince aklınıza bol kahve aromalı bir tatlı geliyor, çok haklısınız. Ancak onu farklılaştırmak da bizim elimizde. Bu yüzden ekşi severler için onu bu sefer limonlu yaptık, bardaklara doldurduk. Nefis oldu.

Sarı güzel: Limonlu tiramisu tarifi

  • Labnesiz tiramisu tarifi

Labnesiz Tiramisu Tarifi

Labnesiz Tiramisu Tarifi

Orijinalinde mascarpone peyniri kullanılan tiramisuyu içerisinde peynir var diye bir türlü sevemeyenleri mutlu edecek. Peynirsiz de güzel olur!

Mutlu son: Labnesiz tiramisu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?