https://yemek.com/tarif/kedi-dilli-tiramisu | Kedidilli Tiramisu Tarifi

Dışarıda Yediklerinizi Aratmayacak Birbirinden Farklı 10 Nefis Tiramisu Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvenin, çayın yanında en fazla aradığımız tatlılar köşesinin ilk sıralarına gururla yerleşen tiramisuyu sevenleri görebilir miyiz?

İtalya'dan çıkıp hayatımızın orta yerine yerleşen tiramisu mutluluk ve enerji veren bir tatlı; İtalyanların ona "beni yukarı çek, beni yukarı kaldır" anlamına gelen "tiramisu" ismini vermesi de bu yüzden tesadüf değil.

Peki o dışarıda yediğiniz, sipariş vermeden duramadığınız ve her çatal darbesinde büyük keyif aldığınız tiramisuları evde çok kolay bir şekilde yapabileceğinizi söylesek?

Misafirlerinizi şaşırtmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

En orijinal tarifle başlayalım: Tiramisu

Nasıl bizde saraydan çıkma tatlılar varsa tiramisu da İtalyanlar için öyle. Dükler için yapılan bir tatlıyken şimdi İtalya'nın her yerinde, dünyanın her köşesinde tüketiliyor. Sizin eve girmemesi için ise bir nedeniniz yok.

Mascarpone aşkına: Tiramisu tarifi

Hiç zahmetsizi de var: Kolay tiramisu

O mascarpone'u bulmak zor geliyor, kedidilleriyle uğraşmak istemiyorsanız onun da kolayı var. Hazır kekten kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu tiramisuyu daha önce denemediğinize üzüleceksiniz.

Böylesi de güzel: Kolay tiramisu tarifi

Kahveler doldurulsun: Kedidilli tiramisu

"Yok, ben İtalyanların tarifine sadık kalacağım" diyorsanız, evde yaptığınız tatlının İtalya'da her köşe başında yenen tiramisudan hiçbir farkı olmasın istiyorsanız favori tarifiniz bu olacak.

Çok can yakar: Kedidilli tiramisu tarifi

Fransız&İtalyan ortak yapımı: Tiramisu mille crepe cake

Mille crepe cake, incecik kreplerden hazırlanan Fransızların meşhur pastası. Onu İtalyanların meşhur tiramisusuyla birleştirdik, ortaya aynısını hiçbir mekanda bulamayacağınız bir lezzet çıktı.

Dünya barışı kadar güzel: Tiramisu mille crepe cake tarifi

Porsiyonluk lezzet: Bardakta tiramisu

Tiramisuyu hep tabakta, dilim dilim yemeye alıştık. Ama size onu bardakta porsiyonluk yapabileceğinizi ve bu haline bir kez daha aşık olacağınızı söylesek?

Bir kaşık daha: Bardakta tiramisu tarifi

Şov zamanı: Tiramisu cupcake

Tiramisuya bayılıyoruz, cupcake görünce dayanamıyoruz, öyleyse neden bu iki dünya harikasını bir araya getirmeyelim ki? Görenler bayılacak, yiyen bir tane daha isteyecek. Öyle nefis...

İkisinden de vazgeçemeyenlere: Tiramisu cupcake tarifi

O kadar kolay ki üstelik: Etimekli tiramisu

Tiramisuyu bildiğimiz formundan çıkarıyor, etimek desteğiyle onu en sevdiğiniz tatlı haline getirecek bir hale sokuyoruz. Tatlı krizlerinin bir numaralı çözümüyle karşı karşıyasınız.

Fırın derdi yok, sadece mutluluk var: Etimekli tiramisu tarifi

Masum: Şekersiz tiramisu topları

İçinde şeker yerine bal, kedidili yerine de yulaflı bisküviler var. Top top yemelik bir lezzet bu. Daha masum bir tatlı arıyorsanız o sizin mutfağa gelmek için dünden hazır.

Kaç tane yersin: Şekersiz tiramisu topları tarifi

En ferah tiramisu: Limonlu tiramisu

Tiramisu denince aklınıza bol kahve aromalı bir tatlı geliyor, çok haklısınız. Ancak onu farklılaştırmak da bizim elimizde. Bu yüzden ekşi severler için onu bu sefer limonlu yaptık, bardaklara doldurduk. Nefis oldu.

Sarı güzel: Limonlu tiramisu tarifi

Sizden gelenler bonusu: Mini tiramisu

Mini Tiramisu Tarifi

Mini Tiramisu Tarifi

Kendini şımartmak isteyenlerin göz bebeği olacak olan mini tiramisu tek atımlık mutluluklar vaat ediyor, sizi bulutların üzerine çıkarmak istiyor. Bu nefis tarifi bize yollayan Su Kardelen Artan'a teşekkürlerimizle, ellerinize sağlık!

Mutlu son: Mini tiramisu tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?